REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago12 powiatów w Illinois z wysokim poziomem ryzyka zakażenia COVID-19

12 powiatów w Illinois z wysokim poziomem ryzyka zakażenia COVID-19

-

Kilkanaście spośród wszystkich 102 powiatów w Illinois znalazło się w strefie wysokiego ryzyka zakażenia COVID-19 w skali federalnego centrum epidemiologicznego CDC. Chicago i większość okalających go powiatów nadal są w strefie średniego ryzyka, choć w ponad 60 powiatach już zauważono podwyższony poziom zakażeń.

Pierwsze chłody i mrozy, sezonowe infekcje, świąteczne podróże i spotkania w zamkniętych pomieszczeniach – to wszystko sprawiło, że 12 powiatów w Illinois zostało oznaczonych przez CDC jako mające wysoki poziom ryzyka zakażenia COVID-19.

REKLAMA

51 powiatów, w tym Cook i sąsiadujące z nim Lake, DuPage i McHenry znajdowały się nadal na średnim poziomie ryzyka. W powiatach Will, Kane, Grundy i Kendall, również będących w sąsiedztwie Chicago, ryzyko zakażenia określane było jako niskie. W 63 powiatach w naszym stanie zaobserwowano wzrost zakażeń.

Nowe dane pojawiły się zaledwie parę dni po tym, jak w Illinois odnotowano największą od sierpnia liczbę przypadków COVID-19.

Powiaty o wysokim ryzyku zakażenia znajdują się w środkowym, zachodnim i południowym Illinois. To powiaty: Adams, Brown, Christian, Johnson, Knox, Logan, Massac, Pike, Randolph, Wabash, Warren i Williamson. Zaleca się w nich noszenie masek w miejscach publicznych bez względu na status szczepień.

W powiatach o średnim ryzyku zakażenia osoby szczególnie narażone na infekcję również powinny nosić wysokiej jakości maski w pomieszczeniach. CDC zaleca również testowanie, w tym osób które mieszkają lub mają kontakt z osobami szczególnie narażonymi na infekcję.

Dodatkowo w powiatach w każdej strefie – niskiego, średniego i wysokiego ryzyka zakażenia – zaleca się szczepienia przeciw COVID-19, w tym dawką przypominającą, unikanie kontaktu z osobami, u których zdiagnozowano lub podejrzewa się COVID-19 oraz izolację w przypadku pozytywnego wyniku testu.

Od wczesnej jesieni władze ostrzegały przed możliwą potencjalną falą zakażeń COVID-19, dodatkowo potęgowaną sezonową grypą i wirusem dróg oddechowych występującym głównie u dzieci, RSV. W Chicago od września dostępny jest nowy tzw. „booster„, który zdaniem władz oferuje lepszą ochronę przed podwariantami Omikrona BA.4 i BA.5 odpowiedzialnymi za ponad 95 proc. Zachorowań na COVID-19 w naszym mieście. Służby zdrowia publicznego miały wówczas nadzieję, że szczepionka pomoże zapobiec kolejnej jesienno-zimowej fali zachorowań i dalszemu mutowaniu się wirusa. Jednak tylko niecałe 16 proc. chicagowian zdecydowało się na przyjęcie tej nowej wersji szczepionki.

(jm)

REKLAMA

2097884885 views

REKLAMA

REKLAMA

2097885119 views

REKLAMA

REKLAMA

2099681512 views

REKLAMA

2097885264 views

REKLAMA

2097885365 views

REKLAMA

2097885477 views