REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago12-latek zabity przez własną matkę jedną z ofiar weekendowej przemocy w Chicago

12-latek zabity przez własną matkę jedną z ofiar weekendowej przemocy w Chicago

-

Ponad 60 ofiar strzelanin, w tym 7 śmiertelnych, dwie masowe strzelaniny, 12-latek zastrzelony przez własną matkę i chicagowski strażak w stanie krytycznym – to szokujący bilans ulicznej przemocy w Chicago w miniony weekend.

12-letni chłopiec stał się tragiczną ofiarą przemocy z bronią, lecz prawdopodobnie również kryzysu zdrowia psychicznego własnej matki. Kadena Ingrama znaleziono z raną postrzałową głowy w sobotę około 10.30 am w dzielnicy South Chicago. Jego matka, 37-letnia Fallon Harris została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia. Zdaniem prokuratorów, kobieta zastrzeliła chłopca po konfrontacji dotyczącej zagubionej karty pamięci, którą poprzedniego wieczora przyniosła z samochodu. Krewni kobiety powiedzieli śledczym, że byli zaniepokojeni stanem zdrowia psychicznego kobiety.

REKLAMA

Inną ofiarą ulicznych porachunków stał się w sobotę chicagowski strażak po służbie, postrzelony w miniony weekend podczas jednej z dwóch masowych strzelanin. Po sobotnim przyjęciu urodzinowym w dzielnicy West Pullman mężczyzna wraz ze swoją 15-letnią krewną i grupą innych szli w stronę samochodu, gdy ktoś z przejeżdżającego samochodu otworzył ogień.

32-letni strażak został postrzelony w twarz i przewieziony do szpitala University of Chicago. W niedzielę wieczorem był w stanie krytycznym. Jego nastoletnia podopieczna trafiła do szpitala dziecięcego – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W tej samej strzelaninie zmarła trafiona w pachwinę 42-letnia Schenia Smith, a trzech innych mężczyzn zostało rannych: 38-, 22- i 31-latek.

Pierwszy masowy atak miał miejsce parę godzin wcześniej w dzielnicy Grand Crossing na południu Chicago. Tuż przed 5 pm do grupy mężczyzn podjechał ciemny SUV, z którego ktoś otworzył ogień. W strzelaninie zginął 24-latek, a trzech innych zostało rannych.

Do pozostałych strzelanin dochodziło głównie w południowych i zachodnich dzielnicach Chicago, m.in. w Lawndale, Chatham, Englewood, Austin, Gresham, Humboldt Park. W czterech osobnych strzelaninach rannych zostało czterech 16-latków.

Ogółem co najmniej 63 osoby zostały postrzelone w Chicago od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczorem.

W poprzedni, wydłużony weekend Święta Pracy od kul zginęło 6 osób, a co najmniej 61 zostało rannych.

W poniedziałek po południu burmistrz Chicago Lori Lightfoot i szef policji David Brown mieli zaprezentować nowe narzędzia w walce z przestępczością w Chicago, ze szczególnym naciskiem na zwalczanie gangów.

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. “Wojna” w Chicago nadal trwa, a wynikiem jest wiele ofiar. Pani burmistrz chce sądzić sie z gansterami. Jeżeli zna ich adresy, to dlaczego nie zostaną aresztowani? John Kass były komentator Chicago Tribune, który był wielkim zwolennikiem Lori Lightfoot obecnie określa ją na swoim blogu jako burmistrz “Wokefoot” i takie określenie jest prawidłowe. Burmistrz, gubernator i inni dygnitarze w Chicago i IL nie potrafią zapobiec rosnącym strzelaninom i to jest największa kompromitacja tych elit i demokratów. Czy mieszkańcy Chicago i stanu IL się wreszcie obudzą i wyślą całe to “woke” towarzystowo na bezterminowy i bezpłatny urlop.

REKLAMA

2118740415 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740518 views

REKLAMA

REKLAMA

2120536874 views

REKLAMA

2118740594 views

REKLAMA

2118740656 views

REKLAMA

2118740714 views