REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 10 osób chorych na COVID-19 po nabożeństwie w Glenview

10 osób chorych na COVID-19 po nabożeństwie w Glenview

-

10 osób, które uczestniczyły w nabożeństwie w Life Church w Glenview, zostało zdiagnozowanych pozytywnie na koronawirusa. Spośród 80-osobowego zgromadzenia, które miało miejsce dwa tygodnie temu, zachorowało aż 43 osób. O sprawie poinformował Anthony LoCascio, pastor.

W nabożeństwie w kościele zielonoświątkowców uczestniczyło około 80 osób. 43 z nich miało w piątek symptomy zakażenia, ale do tego dnia tylko 12 zostało poddanych testowi na koronawirusa. Chory był również pastor i jego rodzina – wszyscy doświadczali tych samych objawów.

REKLAMA

2 osoby przebywały wcześniej w szpitalu, jedna wróciła do domu. Wśród chorych jest 64-letni mężczyzna chory na raka trzustki, chora jest również cała rodzina mężczyzny. W szpitalu na oddziale intensywnej terapii przebywał również mężczyzna, który był tego dnia gościem zgromadzenia – przemawiał w czasie nabożeństwa. Większość chorych to osoby od 20 do 45 roku życia, ale choruje także kilkoro dzieci.

LoCasio, który jest pastorem w Life Church od 11 lat powiedział, że rozważał odwołanie nabożeństwa, ale kiedy podejmował decyzję, nie obowiązywał jeszcze nakaz stay-at-home, a liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Illinois była niska. „Nie wiedzieliśmy. Nikt nie wiedział” – powiedział LoCasio.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA