REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 10-milionowy dar dla szpitala

10-milionowy dar dla szpitala

-

Rodzina założyciela firmy Weber Grill, George’a Stephena seniora, przekazała 10 mln dol. w darze uniwersyteckiemu szpitalowi dziecięcemu w Chicago.

Comer Children's Hospital fot. Nolinger/Wikimedia
Comer Children’s Hospital fot. Nolinger/Wikimedia

REKLAMA

Jedną z największych w historii metropolii donacji dla szpitali – rodzina Stephenów przeznaczyła dla oddziału intensywnej terapii noworodków w University of Chicago Medicine Comer Children’s Hospital. Oddział otrzymał imię Margaret M. and George A. Stephen Neonatal Intensive Care Unit.

Przekazana suma będzie wykorzystana na rozwój metod terapii ciężko chorych noworodków i wcześniaków, a także na badania genetyczne poszukujące powiązań z chorobami wieku dziecięcego. Dzięki subwencji będzie możliwe zaangażowanie do tych badań renomowanych profesorów neonatologii.

Na ogólną sumę daru złożyło się dwanaście osób z rodziny Stephenów, z których każda ofiarowała 833 tys. dolarów. Nie jest to pierwszy dar pieniężny od lokalnej rodziny restauratorów.

Wcześniej Stephenowie przekazali szpitalowi 1,5 mln dol. na badania i opiekę lekarską.

Oddział intensywnej terapii noworodków w szpitalu Comer, działający na południu Chicago, przyjmuje ponad tysiąc noworodków rocznie i jest największą tego rodzaju placówką w rejonie Midwestu.

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks