REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 10 marca upływa termin rejestracji przez internet lub drogą pocztową

10 marca upływa termin rejestracji przez internet lub drogą pocztową

-

Wyborcy, którzy potrzebują się zarejestrować, zmienić nazwisko lub adres zamieszkania mają ostatnią szansę rejestracji we wtorek (10 marca), aby kwalifikować się do oddania głosu osobiście w ich okręgu wyborczym lub drogą pocztową w drugiej turze wyborów 7 kwietnia. W dniu 10 marca Komisja Wyborcza będzie otwarta do godziny 11:59 w nocy.

Wyborcy Chicago, którzy są zarejestrowani pod aktualnym adresem zamieszkania nie muszą się ponownie rejestrować. Wyborcy mogą zweryfikować status swojej rejestracji poprzez użycie systemu “Twoje Informacje Wyborcze” na stronie internetowej Komisji Wyborczej pod adresem chicagoelections.com.

REKLAMA

Osoby, które potrzebują się zarejestrować po raz pierwszy lub zaktualizować swój adres zamieszkania mają cztery możliwości:
(1) System rejestracji przez internet będzie otwarty do godziny 11:59 w nocy, we wtorek (10 marca) Wyborcy muszą posiadać ważne prawo jazdy lub dokument tożsamości (ID), aby mogli skorzystać z tego systemu.

(2) Komisja Wyborcza miasta Chicago wyznaczyła specjalne godziny otwarcia w ostatnich dniach rejestracji. Wyborcy mogą się zarejestrować osobiście w niedzielę (8 marca) w godzinach od 8:00 rano do 1:00 po południu oraz we wtorek (10 marca) w godzinach od 8:00 rano do 11:59 w nocy w urzędzie Komisji Wyborczej pod adresem 69 W. Washington St.

(3) Formularz do rejestracji drogą pocztową jest dostępny na stronie internetowej chicagoelections.com. Formularz będzie zaakceptowany jeżeli będzie posiadał datę stempla pocztowego w dniu lub przed dniem 10 marca.

(4) Po terminie 10 marca, osobista rejestracja będzie dostępna w okresie “Grace Period” do soboty 4 kwietnia. W tym okresie wyborcy muszą zarejestrować się osobiście w jednej z placówek “Grace Period” oraz w tym samym dniu oddać głos.

Aby zarejestrować się do wyborów, osoba musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone 18 lat przed dniem lub w dniu wyborów i mieszkać w swoim okręgu wyborczym (ang. precinct) co najmniej 30 dni przed dniem wyborów.

Ważne: zgodnie z obowiązującym prawem, rejestracja w dniu wyborów nie będzie oferowana w wyborach 7 kwietnia.

Chicagowska Komisja Wyborcza

fot.David Maxwell/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks