REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna census2020 Spis powszechny i kandydatura Kazimierza Chlebka na spotkaniu polonijnych liderów w ZNP-PNA

Spis powszechny i kandydatura Kazimierza Chlebka na spotkaniu polonijnych liderów w ZNP-PNA

-

Na spotkaniu polonijnych liderów w chicagowskiej siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance, PNA) dyskutowano kwestie ważne dla polonijnej społeczności ze względu na zbliżający się spis powszechny (ang. census). W drugiej części spotkania swój program wyborczy przedstawił Kazimierz Casey Chlebek, który w marcowych prawyborach ubiega się o nominację republikanów na urząd senatora USA z Illinois.

Spotkanie prowadził prezes ZNP-PNA Frank Spula, który wyraził zadowolenie z obecności Kamila Szalewicza, przedstawiciela lokalnego oddziału Biura Spisu Ludności (US Census Bureau) ds. Kontaktów z polsko-amerykańską społecznością.. – 10 lat temu, podczas poprzedniego spisu ludności nikt się z Polonią nawet nie skontaktował i nie próbował z nami współpracować, dlatego doceniamy obecność p. Szalewicza w celu przekazania nam ważnych informacji – powiedział Spula.

REKLAMA

Szalewicz zachęcał uczestników spotkania do udziału w kampanii informacyjnej na rzecz spisu ludności, aby jak największa liczba Polaków i osób polskiego pochodzenia została policzona w spisie. Wskazał też, że wciąż potrzebni są pracownicy na różne etaty, od ankieterów począwszy a skończywszy na wysoko płatnych stanowiskach administracyjnych.

Przedstawiciel US Census Bureau prosił o udostępnienie w mediach wideo instruktażowego w języku polskim, które pokazuje, jak online wypełnić kwestionariusz spisowy i pomaga udzielić odpowiedzi na znajdujące się tam pytania: https://www.youtube.com/watch?v=LjZxsjkdcfw

W czwartek 27 lutego w siedzibie ZNP-PNA, przy 6100 N. Cicero, w Chicago, w godz. 6:30 pm to 8:30 pm odbędzie się spotkanie z przedstawicielami rejonowego US Census Bureau, którzy pomogą w składaniu podań o pracę przy spisie powszechnym oraz odpowiedzą na pytania dotyczące udziału w spisie.

Casey Chlebek fot. Ewa Malcher

W drugiej części spotkania W drugiej części spotkania swój program wyborczy przedstawił Kazimierz ,,Casey” Chlebek, który w marcowych prawyborach ubiega się nominacje na urząd senatora USA z Illinois. Apelował też o przyłączenie się do jego kampanii wyborczej ochotników i wsparcie finansowe. Zapraszał na kolejne spotkanie wyborcze, z którego dochód zostanie przeznaczony na jego kampanię elekcyjna. Spotkanie odbędzie się 21 lutego w godz. 7-9 pm w Domu Podhalan, przy 4808 S. Archer Ave. w Chicago.

W spotkaniu w siedzibie ZNP-PNA przy 6100 N. Cicero w Chicago, prowadzonym przez prezesa Franka Spulę, udział wzięli m.in.: , przedstawiciele zarządu ZNP-PNA: wiceprezes Marian Grabowski, sekretarz krajowa Alicja Kuklińska i skarbnik Steve Tokarski, prezes Związku Lekarzy Polskich prof. dr Marek Rudnicki, prezes Związku Klubów Polskich Jan Kopeć, prezes wydziału stanowego KPA Mirosław Niedziński i dyrektor wykonawczy tej organizacji Roman Korczak, przedstawiciel PRCU-ZPRK – prezes James Robaczewski i sekretarz-skarbnik Agnieszka Bastrzyk, Mary Sendra Anselmo z KPA, adwokat Mark Grzymała dyrektor radia WPNA Jacek Niemczyk, dyrektor naszej gazety Łukasz Dudka, Zenon Kurdziel z Ridgeland Associates Inc., Margaret Kościelak Królikowka z MEK Design Studio, Zygmunt Rygiel z Polskiego FM i Alina Mikołajczyk z Polish Women in Business.

Wkrótce odbędą się kolejne spotkania polonijnych liderów dotyczące cenzusu i kandydatury Kazimierza Chlebka. (ao)

Zdjęcie: Ewa Malcher

Podpis: Spotkanie polonijnych liderów w siedzibie ZNP-PNA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks