REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Seminarium duchowne w Orchard Lake potrzebuje finansowego wsparcia

Seminarium duchowne w Orchard Lake potrzebuje finansowego wsparcia

-

Trwa zbiórka funduszy na seminarium duchowne i ośrodek polonijny w Orchard Lake. Kanclerz placówki ks. kanonik Mirosław Król apeluje o pomoc. Docelowa kwota to 100 tys. dol.

Seminarium św. Cyryla i Metodego („polskie seminarium”) i Centrum Polonijne w Orchard Lake należą do polskiego dziedzictwa Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

REKLAMA

2147483647 clicks

Ks. Józef Dąbrowski założył „polskie seminarium” w 1885 roku, aby kształcić przyszłych kapłanów służących polskim imigrantom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ich umiejętność posługiwania w języku angielskim i polskim służyła kolejnym pokoleniom wiernych Polaków, umożliwiając im trwanie w wierze katolickiej oraz tradycji swoich „ojców” w Ameryce Północnej.

Święty Jan Paweł II dwukrotnie odwiedził kampus w Orchard Lake jako kardynał Karol Wojtyła: w 1969 oraz w 1973 roku. W trakcie jednej z wizyt oświadczył, że „gdyby nie istniały Szkoły w Orchard Lake, musielibyśmy je stworzyć”.

Seminarium św. Cyryla i Metodego wchodzi w skład Centrum Polonijnego w Orchard Lake do którego również należy Liceum NMP oraz Polska Misja, która zajmuje się propagowaniem polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych.

Upadek komunizmu oraz poprawa życia materialnego w Polsce spowodowały znaczny spadek powołań do naszego seminarium. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat, pod kierunkiem ks. Mirosława Króla – kanclerza Centrum Polonijnego w Orchard Lake, liczba powołań wzrosła z sześciu do 30 seminarzystów! Bardzo ważnym wydarzeniem było założenie domu formacyjnego w Krakowie, gdzie nasi alumni przez dwa lata przygotowują się do dalszej formacji w Orchard Lake. Ks. Król zanim został kapłanem Archidiecezji Newark, był klerykiem naszego seminarium. Jest pierwszym od 50 lat, urodzonym w Polsce Kanclerzem Centrum Polonijnego w Orchard Lake.

Światowa pandemia wirusa COVID-19 ma bardzo negatywny wpływ na naszą zdolność finansową, co znacznie uniemożliwia realizowanie naszej misji. Główne wydarzenia związane z pozyskiwaniem funduszy musiały zostać odwołane: „The Polish Country Fair”, „Gala Ambasadorów”, „Founders Day” oraz wiele innych. Przewidywany deficyt finansowy (prognoza na dzień 1 września 2020) będzie wynosił około 550 000 USD.

Czy Polska i Polonia amerykańska odpowie na tę potrzebę? Czy pomożesz nam zachować dziedzictwo zapoczątkowane przez ks. Józefa Dąbrowskiego, które pomogło ukształtować życie naszych rodzin i zachować tę wyjątkową pobożność katolicką oraz polską tradycję w Stanach Zjednoczonych? Czy pomożesz księdzu Królowi i seminarzystom w Orchard Lake?

Seminarium św. Cyryla i Metodego w Orchard Lake (SSCMS) jest rzymskokatolickim seminarium duchownym, oferujący program formacyjny, który przygotowuje mężczyzn, głównie z Polski, do przyjęcia święceń kapłańskich. Seminarium oferuje również program akademicki w zakresie teologii dla osób świeckich. Seminarium św. Cyryla i Metodego, które jest głęboko zakorzenione w polskim i amerykańskim dziedzictwie, nadal uczestniczy w misji Jezusa Chrystusa formując kolejne pokolenia kapłanów dla Kościoła i Polonii w Stanach Zjednoczonych.
Trwa zbiórka funduszy na pomoc Seminarium św. Cyryla i Metodego w Orchard Lake na platformie GoFundMe. Docelowa kwota to 100 tys. dol. Oto link, pod którym można złożyć donację: www.gofundme.com/f/support-the-polish-seminary-at-orchard-lake

(Kom. pras.)

REKLAMA

2131875149 views

REKLAMA

REKLAMA

2131875164 views

REKLAMA

REKLAMA

2133671484 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

REKLAMA

2131875174 views

REKLAMA

2131875177 views

REKLAMA

2131875181 views