REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolitykaPorażka konserwatystów

Porażka konserwatystów

-

Republikańska Dakota Północna odrzuciła konserwatywne propozycje dotyczące wprowadzenia praw o swobodach religijnych i całkowitego zniesienia podatków od nieruchomości.

REKLAMA

 

Odrzucenie przez wyborców obu propozycji stanowi poważną porażkę dla konserwatywnych liderów. Obie wywołały silny sprzeciw umiarkowanych i postępowych wyborców z całego stanu.

 

Obawiano się, że ustawa o swobodach religijnych może być wykorzystana do uzasadnienia bicia dzieci, przemocy domowej(co superkonserwatywni chrześcijanie traktują jak dyscyplinę usankcjonowaną przez Biblię, a ściślej mówiąc Stary Testament), poświęcania zwierząt i małżeństw 12-letnich dziewczynek (co się w Dakocie zdarzało).

 

Przeciw ustawie opowiedziało się 65% głosujących. Propozycja ustawy o zniesieniu podatku od nieruchomości upadła większością 78% głosów.

 

Propozycję o swobodach religijnych promował North Dakota Family Alliance i stanowa Konferencja Katolików, które stały na stanowisku, że nowa ustawa będzie chronić organizacje religijne przed rządowymi zarządzeniami, w tym wymogiem zapewnienia pracownikom środków antykoncepcyjnych.

 

Propozycję zniesienia podatku od nieruchomości wnieśli liderzy Partii Konstytucyjnej Dakoty Północnej. Twierdzili, że stanowy podatek od dochodu i wpływy z ropy naftowej wystarczą na pokrycie wydatków lokalnego rządu. Przeciw ustawie opowiedziała się koalicja organizacji, w tym AARP, stanowa Izba Handlowa i stanowe Stowarzyszenie Oświaty.

 

Komisarz miejski z Bismarcku, Josh Askvig, wyjaśnia, że likwidacja podatku od nieruchomości wprowadziłaby zamęt odnośnie tego, za jakie usługi dla ludności i w jakim zakresie jest odpowiedzialny lokalny rząd.


(HP – eg)

 

REKLAMA

2125984671 views

REKLAMA

REKLAMA

2125984688 views

REKLAMA

REKLAMA

2127781008 views

REKLAMA

2125984698 views

REKLAMA

2125984702 views

REKLAMA

2125984706 views