REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaBoże NarodzenieWatykan. Uroczystości Bożego Narodzenia pod znakiem powrotu do względnej normalności

Watykan. Uroczystości Bożego Narodzenia pod znakiem powrotu do względnej normalności

-

Tegoroczne uroczystości Bożego Narodzenia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się w Watykanie pod znakiem powrotu do względnej normalności. Będą przypominać te sprzed pandemii z ważnym wyjątkiem; pozostaje wymóg maseczek; zarówno w bazylice, jak i na placu Świętego Piotra.

Od czwartku w Rzymie i w całym stołecznym regionie Lacjum ponownie wejdzie w życie nakaz noszenia maseczek na zewnątrz, co jest rezultatem wzrostu liczby zakażeń we Włoszech. Prawdopodobnie jeszcze przed Świętami wymóg ten zostanie rozszerzony na cały kraj.

REKLAMA

Przed rokiem Święta minęły we Włoszech w warunkach surowego lockdownu.

W wigilijny wieczór papież odprawi pasterkę w bazylice Świętego Piotra. Rozpocznie się ona, tak, jak w 2020 roku, dwie godziny wcześniej niż w ostatnich latach. W zeszłym roku msza została przyspieszona z powodu restrykcji obowiązujących we Włoszech i godziny policyjnej.

W Boże Narodzenie w południe Franciszek wygłosi świąteczne orędzie i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli miastu i światu z balkonu bazyliki Świętego Piotra.

W zeszłym roku z powodu ograniczeń sanitarnych Franciszek był w Auli Błogosławieństw, gdzie zgromadziła się niewielka grupa osób.

W drugi Świąt, obchodzony jako uroczystość świętego Szczepana – pierwszego męczennika, papież spotka się z wiernymi w południe na modlitwie Anioł Pański.

31 grudnia odprawi w bazylice watykańskiej tradycyjne nieszpory na zakończenie roku. Następnie papież Franciszek pójdzie na plac Świętego Piotra, by zobaczyć szopkę przygotowaną przez artystów z Peru. W nowy rok Franciszek przewodniczyć będzie mszy z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, obchodzonej jako Światowy Dzień Pokoju.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2109180393 views

REKLAMA

2109180625 views

REKLAMA

REKLAMA

2110977016 views

REKLAMA

2109180766 views

REKLAMA

2109180865 views

REKLAMA

2109180973 views