REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraZgłoszenie kasy fiskalnej – Opole. Co warto wiedzieć?

Zgłoszenie kasy fiskalnej – Opole. Co warto wiedzieć?

-

Jako przedsiębiorca, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami, jesteś zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej? Opole umożliwi Ci łatwe pozyskanie odpowiedniego urządzenia. W tym artykule dowiesz się, jak je wybrać i co zrobić po dokonaniu zakupy.

Kto musi mieć kasę fiskalną?

REKLAMA

Może się wydawać, że prawo dotyczące obowiązku korzystania z kas fiskalnych jest jasne i zrozumiałe. Art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług wskazuje, że musi z nich korzystać każdy podatnik, który sprzedaje towary lub usługi na rzecz osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami, lub rolników ryczałtowych. Lista wyjątków jest jednak bardzo długa.

Przede wszystkim są z tego zwolnieni przedsiębiorcy, których roczny obrót z tego tytułu nie przekracza 20 000 zł. Poza tym istnieje także wiele branż, które nie muszą sięgać po te urządzenia (warto pamiętać, że kilka grup przedsiębiorców musi posiadać kasy od pierwszego dnia działalności bez względu na limity obrotu!).

Dokładnie zapoznaj się więc z przepisami jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej. Dobra informacja jest jednak taka, że bez trudu uda Ci się kupić kasę fiskalną idealnie dostosowaną do potrzeb Twojej firmy i zaoszczędzić na tym pieniądze.

Kasy fiskalne online – co trzeba o nich wiedzieć?

Kolejnym obowiązkiem nakładanym na przedsiębiorców jest przejście na tak zwane kasy fiskalne online. Czym różnią się od standardowych urządzeń? Przede wszystkim dzięki łączności WiFi lub karcie sim mają dostęp do Internetu i same łączą się z centralnym repozytorium kas, przekazując w formie elektronicznej wszystkie niezbędne dane.

Rozporządzenie regulujące kasy fiskalne online wskazuje przy tym konkretne terminy ich wprowadzania. Będzie to konieczne od 1 stycznia 2023 roku dla wszystkich przedsiębiorców. Obowiązek był jednak wdrażany stopniowo od dłuższego czasu. Jeżeli chcesz więc kupić np. kasy fiskalne dla firm budowlanych, salonu kosmetycznego czy siłowni, już teraz musisz kupić kasę fiskalną online. Nawet jeżeli obowiązek nie dotyczy Twojej branży, warto wyposażyć się właśnie w takie urządzenie ze względu na zmieniające się wkrótce przepisy.

Jak dobrać kasę fiskalną? Opole i okolice

Choć wielu przedsiębiorcom wydaje się, że zakup urządzeń rejestrujących sprzedaż to tylko zbędny koszt, w rzeczywistości mogą być zdecydowanie bardziej funkcjonalne i wesprzeć rozwój biznesu. Warto nawiązać współpracę z ekspertami, takimi jak w Kotrak, firmie która sprzedaje kasy fiskalne w Opolu. Pomogą Ci dobrać model, który idealnie sprawdzi się w konkretnej firmie.

Z łatwością znajdziesz zarówno tanie kasy fiskalne umożliwiające łatwe przenoszenie i działanie np. podczas wyjazdów, jak i większe, zaawansowane modele adresowane głównie do dużych firm handlowych. Pamiętaj, że kasy fiskalne możesz także integrować z innymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie narzędziami i systemami, dzięki czemu uda Ci się usprawnić procesy i znacząco ułatwić komfort pracy.

Co zrobić po zakupie kasy?

Zanim zaczniesz korzystać z kasy, konieczne będzie przeprowadzenie jej fiskalizacji i uzyskanie numeru ewidencyjnego, a następnie dokonanie jej rejestracji. Nie dotyczy to jednak użytkowników kas online. W ich przypadku będzie to miało miejsce automatycznie podczas pierwszego połączenia.

Spore zmiany dotyczące wykorzystywanych urządzeń wprowadził również Polski Ład. Przede wszystkim od 1 stycznia 2022 roku wszyscy przedsiębiorcy muszą proponować swoim klientom płatność za pośrednictwem środka płatniczego. Dla wielu z nich oznacza to w praktyce obowiązek wyposażenia się w terminale płatnicze.

Te z kolei mogą być połączone z kasą fiskalną w ramach jednego urządzenia, co znacznie ułatwi pracę. Kolejną zmianą widniejącą w polskim ładzie jest konieczność zintegrowania wykorzystywanych w firmie kas fiskalnych online oraz terminali płatniczych.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2105276347 views

REKLAMA

2105276580 views

REKLAMA

2107072972 views

REKLAMA

2105276723 views

REKLAMA

2105276823 views

REKLAMA

2105276932 views