REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Zegarek z orzełkiem na rocznicę niepodległości

Zegarek z orzełkiem na rocznicę niepodległości

-

 

Jest niepowtarzalny, patriotyczny i po prostu piękny. Zegarek z polskim orzełkiem nie powstał ani w Polsce ani nawet w polonijnym Chicago, a w kanadyjskim Toronto. Jego twórczyni, Robin Devine nie jest Polką, ale Polska to kraj bliski jej sercu. „Jestem dumna, że mogłam uhonorować Polskę i Polaków tworząc ten unikalny zegarek na rocznicę odzyskania niepodległości” – mówi Robin. Zegarki z orzełkiem to świetny prezent na każdą okazję, a ich noszenie to świetny sposób na pokazanie dumy z własnej polskości.

Robin Devine mieszka w kanadyjskim Toronto i tam prowadzi swoją firmę Time is Ticking. Karierę zaczynała w branży samochodowej, ale swoje powołanie odkryła w produkcji i sprzedaży unikalnych kolekcjonerskich zegarków. W 1994 roku Robin prowadziła już świetnie prosperujący zegarmistrzowski biznes, produkując serie okolicznościowych zegarków m.in, dla kanadyjskiej armii i policji, kiedy jej mąż Chuck Konkel wyjechał na trzyletnią misję do Polski. Sierżant kanadyjskiej policji, Chuck Konkel został wydelegowany do podwarszawskiego Legionowa, aby wspólnie z FBI szkolić polskich policjantów w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości. Robin postanowiła zaprojektować i wyprodukować pierwszą serię pięciu zegarków z polskim orzełkiem, jako prezenty dla najważniejszych osób w Rzeczypospolitej Polskiej, wśród których byli ówczesny premier RP oraz komendant główny policji, Marek Papała. Chuck ( a właściwie Kazimierz) Konkel zawsze był niezmiernie dumny ze swoich polskich korzeni, a jego ojciec Edward walczył w czasie II wojny światowej w polskim oraz francuskim podziemiu, za co został zesłany do dwóch niemieckich obozów koncentracyjnych. W 1997 roku Robin odwiedziła męża w Polsce, a wizyta zaowocowała jej fascynacją historią kraju nad Wisłą. Z pięciu wyprodukowanych wtedy zegarków z orzełkiem Robin zatrzymała jeden, a kiedy w 2018 roku Polska obchodziła 100-lecie odzyskania niepodległości, postanowiła uczcić ją i stworzyć większą serię zegarków upamiętniających tę szczególną rocznicę. Robin pokazała zegarek polskiemu konsulowi w Toronto i zwróciła się o pomoc w dystrybucji zegarków do kanadyjskiego Kongresu Polonii. Zegarek z orzełkiem okazał się w Kanadzie wielkim sukcesem, w związku z czym dwa lata później Robin zdecydowała się na sprzedaż wysyłkową zegarków do Stanów Zjednoczonych.

Zegarek z serii „Polska 100. Rocznica” to produkt wyjątkowy, i jak podkreśla szefowa firmy Time is Ticking, nikt inny na świecie nie produkuje takich zegarków. Jego koszt to tylko 100 dolarów kanadyjskich, czyli ok. 75 dolarów amerykańskich, plus obowiązujące podatki i opłaty pocztowe. Zegarek z orzełkiem sprzedawany jest znacznie poniżej jego wartości detalicznej, wynoszącej około 250 dolarów kanadyjskich. Znaczna część dochodów z każdego sprzedanego zegarka jest przeznaczona dla polskich fundacji charytatywnych. Niepowtarzalny zegarek jest napędzany japońskim mechanizmem firmy Seiko, pokryty 24-karatowym złotem, z wygrawerowanym futerałem i dizajnerskim skórzanym paskiem w kolorach czarnym, czerwonym lub niebieskim. Na odwrocie tarczy wygrawerowane są słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Zegarek zostanie dostarczony w wytłaczanym, aksamitnym pudełku kolekcjonerskim. Ten piękny zegarek z limitowanej edycji będzie zarówno wspaniałą pamiątką jak i prezentem z okazji nadchodzącej rocznicy odzyskania niepodległości czy świąt Bożego Narodzenia. Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej czy ukończenia szkoły. Jak podkreśla Robin Devine, posiadanie okolicznościowego zegarka z orzełkiem ma głęboki wymiar symboliczny, to demonstracja polskości i patriotyzmu. 

Robin z Mężem odwiedziła Polskę zeszłego lata. Zwiedziła m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Katyńskie. Te miejsca zrobiły na niej ogromne wrażenie. „To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam uhonorować moim zegarkiem Polskę i Polaków, którzy wycierpieli tak wiele. Podziwiam waszą siłę i odwagę. Mam nadzieję, że będziecie nosili zegarki z orzełkiem z dumą, a za każdym razem, kiedy na nie spojrzycie, przypomnicie sobie, co oznacza i co reprezentuje polski orzeł” – mówi Robin. 

Już dziś pokaż, że jesteś dumny z Polski, jej niezwykłej historii i nieustającego przywiązania do tradycji: obowiązku obywatelskiego, honoru i odwagi. Polacy w Ojczyźnie i ci rozsiani po całym świecie wkrótce po raz 102. będą świętować rocznicę odzyskania niepodległości, nadszedł więc czas na zakup zegarka „Polska 100. Rocznica”. To nie jest zwykły zegarek. To symbol polskości, to kawałek Polski noszony na ręku, przypominający nam o naszej przynależności do dumnego Narodu Polskiego. 

Zegarek z orzełkiem można zamówić dzwoniąc do Robin Devine, pod numer telefonu (416) 925 5520. Zamówienie można złożyć również przesyłając faxem formularz zamówieniowy pod numer (416) 925 5641, a także drogą e-mailową, na timeisticking@sympatico.ca. Zegarek z orzełkiem, oraz inne zegarki firmy Time is Ticking można obejrzeć na stronie internetowej www.timeisticking.ca.

(red.)

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks