REKLAMA

2129956423 views

REKLAMA

2129956422 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyJakie zamiatarki uliczne warto wynająć?

Jakie zamiatarki uliczne warto wynająć?

-

Niegdyś mawiano, iż dobrego gospodarza kamienicy w dawnych, jeszcze przedwojennych miastach, można było poznać po tym, jak dbał o chodniki przed frontonem budynku lub o wewnętrzny dziedziniec. Rzecz jasna w XIX wiecznej Łodzi lub Krakowie zamiatarki uliczne nie jeździły jeszcze po urokliwych ulicach i nie dbały o czystość przestrzeni miejskiej.

Dziś, jako osoby prywatne, niemające dużej powierzchni do czyszczenia, rozglądać się możemy w szerokiej ofercie modeli zamiatarek ręcznych. Użytkownicy komunalni natomiast lu    b podmioty gospodarcze, których przestrzeń komunikacyjna czy użytkowa jest dość spora, mogą z kolei sięgnąć po niezastąpione zamiatarki do ciągnika. Sprzęt ten jest niezastąpiony, gdyż oszczędza czas, środki oraz – co dość prozaiczne, ale równie ważne – pracę ludzką.

Czym tak właściwie są zamiatarki uliczne, a szczególnie zamiatarki ciągnikowe?

REKLAMA

Jeszcze do niedawna ulice naszych miast lub place komunikacyjne (dostawcze, manewrowe) przed halami produkcyjnymi lub centrami logistycznymi, zamiatały rzesze ciężko pracujących tzw. „placowych” lub pracowników z pionu sanitarnego służb miejskich. Dziś, dzięki konsekwentnej automatyzacji wszelkich – najdrobniejszych nawet – niuansów naszego życia społecznego, mamy niewątpliwe wsparcie, jaką dają zamiatarki ciągnikowe.

Zasada działania, na jakiej opierają się zamiatarki, w tym zamiatarki uliczne jest stosunkowo nieskomplikowana. Równie prosta jest budowa zamiatarki. Przykładowo, zamiatarki ręczne podobne są – także i kształtem – do dużej spalinowej kosiarki ogrodowej. Rzecz jasna, zamiast noży tnących, zamiatarki ręczne, jak i zresztą zamiatarki uliczne również, posiadają specjalne szczotki zamocowane na wale roboczym. Obracając się, szczotki zgarniają wszelkie nieczystości i kumulują je tak, by mogły łatwo być umieszczone w specjalnym pojemniku. Opcjonalnie, niektóre zamiatarki ciągnikowe zbierają brud uliczny, grupując go na brzegu chodnika lub innego ciągu komunikacyjnego.

Oczywiście zamiatarki różnią się też napędem:

Efektywność takiego rozwiązania w utrzymaniu porządku i standardów sanitarnych jest niepodważalna. Najzwyklejsze nawet zamiatarki do ciągnika zamiatają ok. 3 do 5 razy szybciej niż zamiatarki ręczne , o tradycyjnym zamiataniu miotłą, nie wspominając! Zamiatarki uliczne oczyszczą skutecznie ciągi komunalne nie tylko z pyłu i pasku naniesionego pojazdami, lecz także zmiotą żwir o większej średnicy, kapsle, papierki oraz drobne gałązki i jesienne liście.

Z ofertą zamiatarek firmy Agro-Tech Junoszyn pożegnaj się z uciążliwą pracą ręczną!

Mając wieloletnie doświadczenie w branży maszyn i sprzętu rolniczego, wielkopolska firma z Junoszyna, oferuje teraz także wypożyczenie wysokiej jakości urządzenia sprzątające, w tym zamiatarki ciągnikowe – oferta dostępna jest tutaj:  https://agrotech-junoszyn.pl/wynajem-zamiatarek/Wynająć można zamiatarki uliczne o mniejszych lub większych gabarytach i możliwościach (szybkości, mocy roboczej) efektywnego czyszczenia.

Ciekawym przykładem jest tu zamiatarka marki Tuchel, model Sweep-Kompakt. To względnie nieduże urządzenie można podpiąć do niedużego pojazdu komunalnego lub mniejszego ciągnika. Na wale WOM o napędzie hydraulicznym zamontowane są pierścienie szczotkowe o średnicy 520 mm. Co ciekawe, tego typu zamiatarki uliczne jak model Sweep-Kompakt można użytkować zarówno latem, jak i w okresie zimowym.

zamiatarka uliczna sweep-kompakt Tuchel

Montaż przed ciągnikiem nie powinien nastręczać większych trudności, bowiem napęd jest przekazywany przez wałek WOM lub napęd hydrauliczny. Oczywiście model ten opcjonalnie posiadać może zintegrowany, hydraulicznie opróżniany zbiornik na nieczystości z trzecim kołem, które wzmacnia i stabilizuje całą konstrukcję. Również dodatkowo, zainstalować możemy zamiatarkę boczną, tak ważną w przypadku skutecznego czyszczenia w pobliżu krawężników.

Zamiatarki do ciągnika z wyższymi parametrami roboczymi

Z kolei, na przeciwległym krańcu szerokiego wachlarza zamiatarek ulicznych, oferowanych przez Agro-Tech Junoszyn, znajdziemy zamiatarki ciągnikowe o wyższym stopniu komplikacji, ale i o wyższych parametrach roboczych.

Takim typem jest zamiatarka modelu Sweep Profi 660. Ta konstrukcja, również produkcji uznanej marki Tuchel, to bez wątpienia wstęp do nowej generacji, na jaką czeka branża oczyszczania komunalnego, z naciskiem na zamiatarki uliczne.

Pierścienie szczotki o charakterystycznej budowie plastrów miodu (i średnicy 660 mm)są w stanie czyścić każdą powierzchnie użytkową. Sweep Profi 660 posiada swój własny silnik wewnętrzny, a także specjalną stopę podporową, która chroni szczotki w trakcie jazdy swobodnej. Dodatkowo można ją wyposażyć w kolektor zanieczyszczeń oraz urządzenie, którego zadaniem jest rozpylanie wody do neutralizacji pyłu. Zamiatarkę boczną do zamiatania w pobliżu krawędzi, można obsługiwać, jak i większość dodatkowych komponentów, za pomocą napędu hydraulicznego. Tak duża i rozbudowana zamiatarka do ciągnika jest już standardowo osadzona na kołach ø 250 x 80 mm, z oponami ø 306 x 116 mm.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2126152599 views

REKLAMA

REKLAMA

2126152616 views

REKLAMA

REKLAMA

2127948936 views

REKLAMA

2126152626 views

REKLAMA

2126152630 views

REKLAMA

2126152634 views