REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraZalety i wady nauki z native speakerem

Zalety i wady nauki z native speakerem

-

Nauka języka obcego z native speakerem jest w Polsce bardzo popularnym rozwiązaniem wśród uczniów w każdym wieku. Wiele osób decyduje się na takie wyjście z wiarą, że „nosiciel” języka jest w stanie lepiej poznać daną mowę. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca. Sprawdźmy, jakie są największe zalety i wady nauki z native speakerem.

Jak wygląda nauka języka obcego z native speakerem?

Native speaker to osoba, dla której dany język jest jej pierwszą, ojczystą mową. Przykładowo, chcąc nawiązać współpracę z native speakerem języka angielskiego, należy szukać osoby urodzonej w krajach anglojęzycznych. Wystarczy szukać takich osób pod kątem miasta, w którym chcemy się uczyć – na przykład „native speaker Warszawa”.

REKLAMA

Nauka języka obcego z native speakerami różni się od pracy z Polakiem znającym język obcy. Zajęcia takie zwykle odbywają się w całości w języku obcym, co wymaga większego skupienia i zaangażowania. Jednocześnie należy podkreślić, że tego typu nauka ma swoje zalety, jak również kilka wad, o których warto wspomnieć.

Nauka z native speakerem – zalety

Pierwszą rzeczą, która przekonuje uczniów do podjęcia nauki języka z native speakerem jest przeświadczenie o perfekcyjnej znajomości mowy. Wiele osób uważa, że „nosiciele” języka posługują się perfekcyjnymi wyrazami i mają nienaganną wymowę. Prawdą jest, że w ten sposób jesteśmy w stanie poznać więcej wyrażeń z języka potocznego, a także podszkolić się w wymowie.

Innym plusem nauki z native speakerami jest niekonwencjonalne podejście do organizacji zajęć. Często spotkać się można z ciekawymi planami lekcyjnymi, które oparte są na „luźnych” pogawędkach i dyskusjach. W ten sposób jesteśmy w stanie przełamać barierę mówienia i być w stanie rozmawiać praktycznie na każdy temat.

Native speaker w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce to również okazja, by lepiej poznać zagraniczny kraj. Praca z takim nauczycielem może przynieść wiele ciekawych informacji na temat kultury, gospodarki czy stosunków społecznych w jego ojczyźnie. Zwykle są to subiektywne opinie, których nie znajdziemy w publikacjach informacyjnych.

Nauka z native speakerem – wady

Niestety współpraca z zagranicznym nauczycielem języka obcego może nieść ze sobą pewne ryzyko. Największa wada nauki z native speakerem rezonuje z największą jej zaletą. Chodzi o rzekomą znajomość języka i nienaganną wymowę.

Czy każdy native jest wykształconym filologiem, który zgłębia tajniki gramatyki i zna metodologię nauki? Niekoniecznie. Sami zadajmy sobie pytanie, czy bylibyśmy w stanie uczyć języka polskiego obcokrajowców. Bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy byłoby to raczej wymagające zadanie.

Na szczęście jest na to rada: wystarczy szukać korepetycji z native speakerem, który jest osobą wykwalifikowaną. Zwyczajna znajomość języka nie oznacza umiejętności przekazywania wiedzy, więc lepiej zaufać odpowiednim lektorom. To samo dotyczy wymowy – czy osoby posługujące się gwarowymi akcentami są dobrymi nauczycielami języka? Pytanie to pozostawiamy bez odpowiedzi.

Inną wadą nauki z native speakerami jest trudna do przełamania bariera językowa. Jeśli nasz poziom znajomości języka jest niski, możemy mieć problem podczas zajęć, na których nie mówi się po polsku. Dlatego też naukę z obcokrajowcami zaleca się przede wszystkim osobom, które mają już jakieś pojęcie o języku.

Co lepsze, nauka z native speakerem czy polskim nauczycielem języka obcego? Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna, a każdy powinien znaleźć rozwiązanie samodzielnie. 

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2093083117 views

REKLAMA

2093083401 views

REKLAMA

2094879850 views

REKLAMA

2093083651 views

REKLAMA

2093083789 views

REKLAMA

2093083930 views