REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraZ cyklu: SKARBY MAŁOPOLSKI. 77. sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej

Z cyklu: SKARBY MAŁOPOLSKI. 77. sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej

-

11 czerwca 2022 roku uroczystym wykonaniem oratorium „Odyseusz” Maxa Brucha zakończył się 77. sezon artystyczny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. W jego trakcie instytucję odwiedziło 46 463 słuchaczy.

Koncerty w całej Małopolsce

REKLAMA

Od września 2021 roku do czerwca roku 2022 w Filharmonii Krakowskiej odbyło się łącznie 288 wydarzeń muzycznych. Wśród nich nie zabrakło koncertów symfonicznych, oratoryjnych, chóralnych czy recitali pianistycznych z udziałem laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Filharmonia docierała ze swoimi koncertami również poza Kraków, goszcząc na scenach m.in. w Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu. 

Specjalna oferta dla młodych i najmłodszych melomanów

Filharmonia kontynuowała cykl Musica Ars Amanda prezentujący młodym melomanom największe dzieła muzyki klasycznej w poszczególnych epokach historycznych. W ofercie dla najmłodszych zagościły z kolei „Muzyczne Opowiastki”, czyli spotkania edukacyjne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolny, oraz widowiska aktorsko – muzyczne z cyklu „Bajki Muzyką Pisane”. Dzieci w wieku 0-3 lata uczestniczyły natomiast w niezmiernie popularnych zajęciach z cyklu „Smykowe Granie”. Tradycyjnie już Filharmonia gościła z zajęciami muzycznymi w szkołach i przedszkolach Małopolski. 

Festiwale z międzynarodową obsadą

Filharmonia organizowała również wydarzenia o rangach festiwali. Do najważniejszych bez wątpienia należała II edycja Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat, promującego twórczość patrona Filharmonii. Tym razem edycja odbyła się w międzynarodowej obsadzie, z udziałem orkiestr ze Słowacji i Czech. 

Filharmonia kontynuowała zapoczątkowane w 76. Sezonie festiwale: 4 Tradycji (ukazujący bogatą tradycję muzyczną różnych grup kulturowych zamieszkujących Polskę), Muzyka Polska OdNova (odkrywający na nowo twórczość polskich kompozytorów z XIX i początków XX wieku) oraz Chórów Chłopięcych, w czasie, którego prezentowały się chóry dziecięce z całej Polski.

Już po zakończeniu sezonu Filharmonia zaprasza publiczność na jeszcze jeden, wakacyjny festiwal – Royal Opera Festival – prezentujący twórczość operową włoskich mistrzów tego gatunku.

Jubileusz Chóru Chłopięcego i pomoc dla Ukrainy

W 77. Sezonie artystycznym obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia Chóru Chłopięcego Filharmonii, który został uhonorowany złotym medalem Polonia Minor przyznawanym przez Sejmik Województwa Małopolskiego. 

Filharmonia aktywnie włączyła się w pomoc Ukrainie. Zostały zorganizowane koncerty charytatywne, z których dochód był przeznaczony na pomoc uchodźcom. W ramach umożliwienia Ukraińcom dostępu do kultury, Filharmonia przygotowała darmowe bilety wstępu na wszystkie wydarzenia dla osób przebywających w Polsce.

Książki i płyty

W zakończonym właśnie sezonie Filharmonia kontynuowała również działalność wydawniczą. Jubileuszowi Chóru Chłopięcego towarzyszyło wydanie monografii o jego 70-letniej działalności.

Na rynku pojawiła się również płyta CD wydana przez Filharmonię zawierająca nagranie pełnej wersji II Symfoni b-dur Karola Szymanowskiego. 

Więcej informacji odnośnie Filharmonii Krakowskiej znajdą Państwo na stronie: www.filharmoniakrakow.pl

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie 

ul. Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków

Tel. +48 12 619 87 21 oraz +48 12 619 87 51

REKLAMA

2107764267 views

REKLAMA

REKLAMA

2107764499 views

REKLAMA

2109560890 views

REKLAMA

2107764640 views

REKLAMA

2107764739 views

REKLAMA

2107764847 views