REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyWybierasz pracę za granicą? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wybierasz pracę za granicą? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

-


Wakacje już za nami, jednak część Polaków wyjeżdża poza granice kraju w celach zarobkowych nawet po sezonie. Jak się do tego przygotować i o czym warto pamiętać? Gdzie można znaleźć oferty pracy? Co oprócz ubezpieczenia pomoże ochronić nas na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń i problemów zdrowotnych? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje.

Decydując się na wyjazd za granicę, oprócz wybrania oferty z najlepszą stawką, spakowania walizki i kupienia biletu w jedną stronę, musimy pamiętać również o tym, aby zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, ubezpieczenie czy kartę EKUZ (karta ekuz online na https://ekuz.com.pl/). O czym jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie i jak szukać pracy?


Aktualne oferty można znaleźć m.in. w popularnych portalach ogłoszeniowych, agencjach zatrudnienia, powiatowych urzędach pracy, na stronach internetowych innych państw czy też za pośrednictwem znajomych, którzy już wyjechali w celach zarobkowych. Zanim podpiszecie umowę, warto szczegółowo sprawdzić warunki zatrudnienia, zasady obowiązujące w danej firmie, w jakim stopniu wymagana jest znajomość obcego języka, dodatkowe benefity (np. mieszkanie, samochód służbowy) czy możliwość awansu. 


O co zadbać przed wyjazdem? 

REKLAMA


Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wszystkie dokumenty, którymi będziecie się posługiwać, są jeszcze ważne. Warto również zagłębić się w tematykę zasad panujących na terenie kraju, w którym będziecie pracować. W dobie pandemii istotne są również kwestie zdrowotne. Każde państwo prowadzi odrębną politykę, dlatego istotne jest ustalenie, czy wymagane będzie np. posiadanie paszportu covidowego. Aby mieć pełne zabezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń lub chorób, konieczne jest też wykupienie ubezpieczenia, które pokryje ewentualne wydatki lub pozwoli ubiegać się o ewentualne odszkodowanie. 


EKUZ za granicą 

Doskonałym uzupełnieniem polisy będzie bezpłatna karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która umożliwia częściowy zwrot kosztów np. za wykupione leki lub wizyty lekarskie na terenie innego kraju. Jej wyrobienie zajmuje niewiele czasu, jednak wzmacnia ochronę na terenie 28 państw Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Liechtensteinie. Ochrona dotyczy zarówno pracowników sezonowych, delegowanych, jak i osób podróżujących w celach turystycznych. W przypadku zatrudnienia stałego, obowiązują nieco inne zasady, o których można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej https://ekuz.com.pl/praca-za-granica-a-ekuz-wszystko-co-musisz-wiedziec/.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2119029260 views

REKLAMA

2119029357 views

REKLAMA

REKLAMA

2120825712 views

REKLAMA

2119029429 views

REKLAMA

2119029489 views

REKLAMA

2119029540 views