REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraW stronę słońca, czyli korzyści z fotowoltaiki

W stronę słońca, czyli korzyści z fotowoltaiki

-

Koszty energii elektrycznej z roku na rok rosną. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej wydajnych metod pozyskiwania taniego i „czystego” prądu jest fotowoltaika, czyli przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Energia czerpana ze słońca to energia przyszłości, dzięki której już dziś możesz uzyskać energetyczną i finansową wolność.

Energia fotowoltaiczna od kilku lat podbija Amerykę, a widok paneli słonecznych na dachach prywatnych domów nie jest już niczym niezwykłym. Oto pięć powodów, dla których warto zainstalować je u siebie.

REKLAMA

Czysta, odnawialna energia

Energia słoneczna jest energią w stu procentach odnawialną i w pełni ekologiczną. Zastosowanie fotowoltaiki zmniejsza naszą zależność od tradycyjnych źródeł energii, czyli ropy, węgla i gazu ziemnego. Używanie paliw kopalnych przyczynia się do emisji do atmosfery dwutlenku węgla, co jest powodem postępującego globalnego ocieplenia klimatu. Naukowcy zajmujący się analizami modeli klimatycznych twierdzą, że jeśli obecny trend zanieczyszczania atmosfery utrzyma się, na skutek globalnego ocieplenia do roku 2065 na naszej planecie dojdzie do masowego wymierania roślin i zwierząt, na skalę największą od 65 milionów lat. Skutki globalnego ocieplenia dla ludzkości będą katastrofalne i nieodwracalne.

W przeciwieństwie do energii produkowanej z paliw kopalnych, energia słoneczna powstaje bez zanieczyszczeń i toksycznych emisji. Słońce to źródło niewyczerpywalnej energii, której pozyskiwanie nie zatruwa atmosfery, nie niszczy ekosystemów ani nie powoduje powstawania dziury ozonowej. Zastosowanie energii słonecznej w domach to dbałość o przyszłość naszej planety, naszych dzieci i wnuków, pozwoli także na oszczędzenie pozostałości zasobów naturalnych. Instalując panele słoneczne przyczyniasz się w sposób bezpośredni do ochrony środowiska naturalnego.

Uwolnieni od elektrowni

Amerykańskie gospodarstwa domowe, korzystające z tradycyjnej energii elektrycznej, w ciągu ostatnich 15 lat w coraz większym stopniu są narażone na powtarzające się braki w dostawach prądu. Stany Zjednoczone notują największą liczbę przerw w dostawach prądu wśród wszystkich krajów wysokorozwiniętych. Amerykańska infrastruktura elektryczna powstała 100 lat temu i nie jest przystosowana do rosnącego zapotrzebowania na prąd, przyrostu populacji i narastających gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Koszty modernizacji przestarzałej infrastruktury wyniosą w najbliższych latach setki miliardów dolarów, co dla konsumentów prądu produkowanego w elektrowniach oznacza wyższe rachunki.

Instalacja paneli fotowoltaicznych to energetyczna niezależność, a akumulatory magazynujące nadwyżki energii to doskonała alternatywa dla kosztownych, hałaśliwych i niewygodnych w obsłudze tradycyjnych generatorów elektryczności.

Płacisz niższe rachunki

Decyzja o przejściu na energię słoneczną to prosty i skuteczny sposób na oszczędność kosztów utrzymania domu, a te niestety z każdym rokiem rosną. Wbrew opiniom sceptyków, energia słoneczna nie jest produkowana wyłącznie w słoneczne letnie i wiosenne dni. Promienie słoneczne docierają do paneli także w dni pochmurne, dlatego energia fotowoltaiczna zdaje egzamin także w klimacie umiarkowanym oraz w tych częściach kraju, gdzie roczne nasłonecznienie jest mniejsze. W zależności od rozmiarów, wydajności i ustawienia paneli, możliwa jest nawet produkcja nadwyżek energii. W takim przypadku nie tylko rachunek za prąd będzie zerowy, ale dodatkowo, w niektórych rejonach USA możemy odsprzedać nadwyżki energii. Większość gospodarstw domowych, korzystających z energii słonecznej, w znaczący sposób obniża płatności za prąd.

Możesz liczyć na zwolnienia podatkowe i zwrot pieniędzy za wytworzoną energię

Kto z nas lubi płacić podatki? Nikt. Kto lubi otrzymywać zwroty i zwolnienia podatkowe? Każdy. Rozwój odnawialnych źródeł energii wiąże się z szeregiem ulg podatkowych, na każdym poziomie fiskalnym – federalnym, stanowym i lokalnym. Federalna, tzw. słoneczna ulga podatkowa do końca 2019 roku wynosiła 30 procent, w 2020 r. spadła do 26 proc., a w 2021 wyniesie 22 procent. Po 2021 roku „słoneczna” ulga podatkowa przestanie obowiązywać, dlatego warto jak najszybciej skorzystać z usług lokalnej firmy zajmującej się przekształceniem domu na fotowoltaiczny. Stan Illinois chce do 2025 r. czerpać 25 proc. energii ze źródeł odnawialnych. Dzięki stanowemu programowi SREC (Solar Renewable Energy Credits) właściciele domów korzystający z energii słonecznej mogą przez 15 lat od zamontowania systemu fotowoltaicznego odsprzedawać nadwyżki produkowanej energii jej tradycyjnym dostarczycielom, np. firmie ComEd. Dodatkowym argumentem za zainstalowaniem paneli słonecznych jest wzrost wartości rynkowej domów. Zgodnie z analizami Zillow Economic, domy wyposażone w systemy fotowoltaiczne są warte o 4,1 proc. więcej niż takie same domy zasilane tradycyjną elektrycznością.

Koszty instalacji najniższe od dekady

Postęp technologiczny i rosnąca konkurencja na rynku energii odnawialnych sprawiły znaczny spadek cen instalacji, paneli i akumulatorów, wynoszący w skali ostatniej dekady aż 70 procent. Dzięki minimalnej awaryjności systemów fotowoltaicznych i korzystnym gwarancjom, koszty napraw i konserwacji są znikome, a nowoczesne panele są odporne na wszelkie zjawiska meteorologiczne.

Fotowoltaika to metoda pozyskiwania energii elektrycznej coraz popularniejsza w całym kraju, także w Illinois. Według danych Solar Energy Industries Association, branża energii fotowoltaicznej nieustannie wzrasta, a w samym tylko 2018 roku wygenerowała w USA inwestycje o łącznej wartości 17 miliardów dolarów. Energia słoneczna to energia czysta, bezpieczna i masowo dostępna. To energia dla Ciebie i Twojego domu.

(gd)

REKLAMA

2102921302 views

REKLAMA

2102921535 views

REKLAMA

2104717927 views

REKLAMA

2102921678 views

REKLAMA

2102921778 views

REKLAMA

2102921887 views