REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyUmbrella – zabezpieczenie, które działa wtedy, gdy go najbardziej potrzebujesz

Umbrella – zabezpieczenie, które działa wtedy, gdy go najbardziej potrzebujesz

-

W życiu nie brakuje nieprzewidzianych okoliczności, które mogą stanowić realne zagrożenie dla majątku Twojej rodziny i tym samym Waszej przyszłości finansowej. Polisa zwana „Umbrella” czyli dosłownie parasolka to świetna ochrona, stworzona, aby pomóc zabezpieczyć Cię przed nieoczekiwanymi wydarzeniami.

Jest to rodzaj ubezpieczenia, który ma na celu zapewnienie dodatkowego pokrycia od odpowiedzialności cywilnej do Twojej istniejącej już polisy na dom lub auto.
Większość polis samochodowych oraz domowych obejmuje tego rodzaju ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale pamiętaj proszę, że istnieją ograniczenia co do kwoty, jaką mogą one zapłacić. Gdy te limity zostaną osiągnięte, włączy się „Umbrella”.
Ubezpieczenie takie ochroni Cię, jeżeli zostaniesz pozwany po zdarzeniu, które wydarzyło się w Twoim domu, w samochodzie lub z powodu czegoś, co zrobiłeś.

REKLAMA

Oto kilka przykładów.
Wybrałeś się na narty no i stało się, przypadkowo zraniłeś innego narciarza na stoku, może Cię on pozwać o zwrot kosztów leczenia.
Albo załóżmy, że zorganizowałeś przyjęcie w domu i Twój znajomy, którego zaprosiłeś przewrócił się schodząc po schodach. Może z tego powodu pozwać Cię za wszelkie urazy, a także emocjonalny ból i cierpienie.
Przypuśćmy, że jesteś winny wypadku samochodowego i że masz polisę, która obejmuje limit 300 tys. dol. z tytułu obrażeń ciała i dodatkowo 1 milion dol. osobistej polisy parasolowej. Po poważnej stłuczce, która spowodowała obrażenia, zostałeś pozwany o zwrot kosztów za uszkodzenie auta, pobyt w szpitalu, rachunków medycznych i rehabilitacji i w efekcie sędzia zasądził odszkodowanie w wysokości 900 tysięcy dol. Twoje ubezpieczenie samochodowe automatyczne „wyczerpuje się” osiągając limit 300 tys. dol., co oznacza, że ​​możesz potencjalnie zostać zmuszony zapłacić resztę z własnej kieszeni. W tym momencie wkracza „Umbrella”, zaczynając od miejsca, w którym kończy się ubezpieczenie auta, i pokrywając pozostałe 600 tysięcy dol.
Ubezpieczenie parasolowe pokryje koszty prawne i ochroni Cię w przypadku przegrania sprawy. Jeśli przegrasz i nie masz polisy parasolowej, sędzia może przyznać powodowi kwotę przekraczającą Twoje obecne limity od odpowiedzialności cywilnej. W takiej sytuacji sędzia zazwyczaj zezwala powodowi na dochodzenie prawa do części Twoich przyszłych zarobków, dopóki nie otrzyma on tego, co mu przyznano lub nakaże Ci sprzedać Twoje obecne aktywa i pokryć szkody. Jeśli wygrasz, „Umbrella” pokryje koszty twojego prawnika.

Nie daj się zmylić ogólną nazwą „polisy parasolowej”. Ubezpieczenie to nie ochroni Cię przed każdym rodzajem burzy, więc warto wiedzieć, co jest z niego wyłączone.
Możesz kupić tego rodzaju zabezpieczenie tylko wtedy, gdy masz już polisę na samochód lub/i dom. Umbrella jest polisą uzupełniającą, a nie samodzielnym ubezpieczeniem.
Zwykle musisz również spełnić określony limit ubezpieczenia domu lub samochodu, zanim będziesz mógł dodać tego rodzaju polisę do swojego portfolio. Z reguły firmy ubezpieczeniowe wymagają minimum 300 lub nawet 500 tysięcy dol. limit od odpowiedzialności cywilnej, aby móc kupić polisę parasolową o limicie 1 million dol.
Załóżmy więc, że masz już wystarczające limity. Ubezpieczenie parasolowe nadal nie obejmuje wszystkiego, co obejmuje standardowa polisa. Dotyczy tylko i wyłącznie odpowiedzialności cywilnej. Zasadniczo ubezpieczenie parasolowe nigdy nie pokrywa Twoich kosztów. Pomaga pokryć wydatki tylko wtedy, gdy zostaniesz pozwany o odszkodowanie i uznany za winnego.

Nie obejmuje też niczego, co nie jest objęte polisą, na przykład działalności przestępczej lub innych rzeczy wyraźnie wymienionych w ubezpieczeniu. Na przykład, jeśli Twój pies znajduje się na liście ras, które nie są objęte Twoim ubezpieczeniem, w przypadku pogryzienia ubezpieczyciel nie zapłaci drugiej stronie za poniesione przez niego szkody.
Osobista „Umbrella” również nie obejmie Twojej firmy. Na przykład, jeśli prowadzisz przedszkole poza domem, zostanie to uznane za „biznes”, a wszelka odpowiedzialność powinna objęta ubezpieczeniem komercyjnym, a nie polisą personalną.

Czy Umbrella jest dla Ciebie odpowiednia?
Jeśli masz jakieś aktywa, które chcesz chronić, warto przyjrzeć się tego rodzaju ubezpieczeniu. Zwykle kosztuje tylko 200 do 300 dol. rocznie i ma minimalnie 1 milion dol. pokrycia.
Procesy sądowe są coraz bardziej powszechne w naszym społeczeństwie i nigdy nie wiadomo, kiedy możesz zostać takim pozwem zaskoczony. Warto rozważyć zastosowanie tego rodzaju ochrony i na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed nieoczekiwanym.
Zadzwoń już dzisiaj do naszego biura pod numer 773-775-1600 i porozmawiaj z agentem o dodaniu osobistego ubezpieczenia parasolowego do swojej polisy.

Co zazwyczaj obejmuje „Umbrella”: rachunki innych osób za leczenie lub wydatki na
leczenie obrażeń, koszty pogrzebu drugiej strony, twoje koszty obrony prawnej, itd.

Oto, czego „Umbrella” nie pokrywa: twoje własne obrażenia, uszkodzenie twoich rzeczy
osobistych, działania umyślne lub przestępcze, uszkodzenie mienia, itd.

Katie (Kasia) Kędziora, MBA

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie. Tematem ubezpieczeń zajmuje się od 2008 roku, posiada aktywną licencją w stanie Illinois, Wisconsin, Indiana, Arizona i Floryda. Doradzi w sprawach polis indywidualnych, komercyjnych, zdrowotnych i na życie. Niepoprawna optymistka a zarazem pracoholiczka twardo stąpająca po ziemi. Jest członkiem American Translators Association.

REKLAMA

2117841838 views

REKLAMA

2117841985 views

REKLAMA

REKLAMA

2119638346 views

REKLAMA

2117842073 views

Zmiany, zmiany, zmiany

Urazy w pracy – bark

Route 66

REKLAMA

2117842148 views

Chaos w atmosferze

Romell Broom i zastrzyk śmierci

Równania, które wygrały wojnę

Enigmę rozszyfrowali Polacy

REKLAMA

2117842217 views