REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Twój udział w 2020 Census ma znaczenie

Twój udział w 2020 Census ma znaczenie

-

Housing Action Illinois

REKLAMA

Tegoroczny spis powszechny od zawsze miał krytyczne znaczenie dla stanu Illinois. Kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 i jego negatywny wpływ na sytuację ekonomiczną naszych społeczności sprawił, że 2020 Census jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu następnych 10 lat, rząd będzie opierał się na danych zebranych podczas spisu powszechnego podejmując decyzję o przyznaniu stanowi Illinois miejsc w Kongresie USA, oraz o tym jakie kwoty zostaną przeznaczone na naprawę dróg, edukację najmłodszych dzieci, służbę zdrowia, programy wspierające mieszkalnictwo oraz wiele innych inicjatyw.

Z powodu malejącej populacji oraz niepełnym udziale mieszkańców w poprzednich spisach ludności, stan Illinois regularnie tracił miejsca w Kongresie od 1950 roku. 79 lat temu Illinois było reprezentowane przez 24 kongresmenów. Dziś jest ich tylko osiemnastu. Stawką tegorocznego spisu są kolejne dwa fotele. Z oczywistych względów w naszym interesie jest utrzymanie ich w Illinois. Musimy zostać właściwie policzeni, żeby nasze społeczności mogły otrzymać adekwatną reprezentację w Waszyngtonie.

Musimy zostać właściwie policzeni również po to, by otrzymać finansowanie dla wielu kluczowych programów. W tej chwili Illinois otrzymuje fundusze federalne o wartości 20 miliardów dolarów poprzez programy zbudowane na podstawie danych ze spisu powszechnego. Te środki trafiają między innymi do do programów wspierających mieszkania dla bezdomnych, naprawy dróg i mostów, programów subsydiujących energię, oraz Medicare i Medicaid.

Do 28 kwietnia, zaledwie 58% mieszkańców Illinois wzięło udział w 2020 Census.  W ocenie ekspertów, podczas spisu powszechnego w 2010 roku co czwarty mieszkaniec Illinois nie został policzony. W tym roku nie możemy sobie na to pozwolić. Każda osoba, która nie zostanie policzona pozbawia nasz stan 1800 dolarów rocznie. Na przestrzeni całej dekady to 18 tysięcy dolarów za każdego mieszkańca Illinois, który nie wziął udziału w spisie.

Upewnij się, że ty i twoja rodzina zostaniecie policzeni. 2020 Census uwzględnia wszystkich: osoby wynajmujące mieszkania, osoby bezdomne, dzieci, osoby nieposiadające obywatelstwa USA, studentów, seniorów, krótko mówiąc – wszystkich. Wszyscy mamy znaczenie. Wszyscy powinniśmy zostać policzeni.

Udział w tegorocznym spisie powszechnym jest wyjątkowo prosty. Wypełnienie formularza zajmuje około 10 minut i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Oto trzy opcje wzięcia udziału w 2020 Census:

  • Przez Internet: – Formularz spisu powszechnego w języku Polskim znajduje się na stronie www.2020cencus.gov/pl.html; angielskojęzyczna wersja formularza dostępna jest na www.2020census.gov
  • Przez telefon – polskojęzyczna linia telefoniczna jest dostępna pod numerem 844-479-2020 od 7 am do 9 pm CST, od poniedziałku do piątku. Jeśli chcesz udzielić odpowiedzi po angielsku, zadzwoń na 844-330-2020 między 6am i 1am CST. Linia jest otwarta przez 7 dni w tygodniu.
  • Za pomocą poczty – jeśli wolisz udzielić odpowiedzi listownie, sprawdź uważnie swoją skrzynkę pocztową. Miliony mieszkańców Illinois otrzymają w najbliższym czasie formularze 2020 Census w poczcie. Formularze nie będą dostępne w języku polskim. Na stronie my2020census.gov znajdziesz polskojęzyczny przewodnik, który pomoże ci w prawidłowym wypełnieniu kwestionariusza.

 

Dane, które umieszczasz w swojej odpowiedzi na pytania 2020 Census są bezpieczne i chronione przez prawo federalne. Formularz składa się z 9 prostych pytań i nie zawiera punktów dotyczących obywatelstwa, przynależności do partii politycznych, bankowości ani numery Social Security.

Apelujemy, aby każda osoba czytająca ten tekst wzięła udział w 2020 Census. Prosimy również, abyście Państwo zaapelowali do swoich krewnych i przyjaciół o udział w spisie powszechnym. To jedna z niewielu okazji aby odcisnąć trwałe i wymierne piętno na życiu naszego stanu. Razem możemy sprawić, że stan Illinois otrzyma środki, które pomogą naszym społecznościom.

Inspiruj. Dbaj. Licz się.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks