REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraTVP Polonia i TVP Wilno dostępne dla Polonii w Stanach Zjednoczonych

TVP Polonia i TVP Wilno dostępne dla Polonii w Stanach Zjednoczonych

-

Od 15 lipca b.r. TVP Polonia jest ponownie szeroko dostępna dla telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program zostanie udostępniony przez wiodącego operatora satelitarnego na rynku amerykańskim DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV. Dodatkowo w ofercie Sling TV znalazł się także program TVP Wilno. 

W związku ze sporem prawnym pomiędzy TVP S.A., a dystrybutorem TVP Polonia, firmą Spanski Enterprises Inc., program nie był dostępny na terenie obu Ameryk od grudnia 2019 roku. Postępowanie sądowe zakończyło się korzystnym dla Telewizji Polskiej wyrokiem,
dzięki czemu Spółka podjęła działania mające na celu rozszerzenie dystrybucji programu na tym obszarze. 

REKLAMA

– Powrót TVP Polonia do USA zapełni lukę, jaka powstała pod koniec 2019 roku, po zaprzestaniu dystrybucji kanału w tym kraju. Rodacy ponownie zyskają dostęp do najlepszej oferty programów przygotowywanych z myślą właśnie o nich. Zróżnicowana oferta TVP Polonia umożliwi Polonii w USA kontakt z krajem ojczystym, jego tradycją i kulturą, pozwoli być na bieżąco i poznawać polski punkt widzenia – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP S.A.

Od 17 lutego program TVP Polonia jest już dostępny na terenie Ameryki Północnej
i Południowej za pośrednictwem internetu w usłudze stream na stronie www.polonia.tvp.pl, a od 15 lipca b.r. będzie udostępniony dla widzów w Stanach Zjednoczonych przez wiodącego operatora satelitarnego DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV.

– Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem dystrybucji programów TVP poza granicami Polski. Wprowadzenie TVP Polonia do sieci DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV jest kolejnym krokiem w docieraniu z naszą ofertą do Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Mamy w planach także dalsze rozszerzanie oferty programowej Telewizji Polskiej, wykorzystując zarówno zasoby archiwalne, jak i najnowsze produkcje, tak aby stale pielęgnować i wzmacniać łączność z polską kulturą i językiem ojczystym – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP. 

Wprowadzenie do dystrybucji w telewizji satelitarnej i IPTV w USA programów TVP Polonia i TVP Wilno będzie wsparte zasięgową kampanią informacyjną w mediach polonijnych: prasie, radiu i internecie. 

TVP Polonia adresowana jest przede wszystkim do Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Dzięki globalnemu zasięgowi TVP Polonia integruje miliony rodaków rozsianych po całym świecie. Jednym z najważniejszych zadań stacji jest podtrzymywanie polskiej tożsamości, w tym: upowszechnianie języka ojczystego, znajomości kultury, historii i współczesności. Bardzo istotna jest też funkcja informacyjna – dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują codzienną porcję aktualnych wiadomości z kraju. Misją programu jest tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków, prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli Polonii oraz ich wkładu w osiągnięcia światowe. TVP Polonia promuje Polskę za granicą, ukazując walory turystyczne i przyrodnicze Polski, jej specyfikę regionalną, zmiany zachodzące we wszystkich sferach życia naszych obywateli oraz udział Polski w rozwoju Europy i świata. 

TVP Wilno to polskojęzyczny kanał Telewizji Polskiej promujący Polskę, upowszechniający język polski i adresujący potrzeby Polaków mieszkających na Litwie. Ma w swojej ofercie znakomite programy rozrywkowe i informacyjne, bogatą ofertę kultowych seriali, filmy, programy dla dzieci i audycje katolickie. 

Należy również przypomnieć, iż od lipca 2020 czołowy polski program informacyjny TVP Info jest dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej, za pośrednictwem serwisów internetowych Telewizji Polskiej (tvp.info, stream.tvp.pl) oraz aplikacji na smartfony i tablety (TVP INFO), jak i u operatora satelitarnego DISH Network i w serwisie IPTV/OTT Sling TV. 

(kom. prasowy Sling TV)

REKLAMA

2105410635 views

REKLAMA

2105410867 views

REKLAMA

2107207258 views

REKLAMA

2105411009 views

REKLAMA

2105411109 views

REKLAMA

2105411217 views