REKLAMA

2114591490 views

REKLAMA

2114591489 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraSKARBY MAŁOPOLSKI – Skansen Wygiełzów

SKARBY MAŁOPOLSKI – Skansen Wygiełzów

-

Plenerowe wydarzenia w 2022 roku

Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec zaprasza na cykl wydarzeń organizowanych w okresie wiosenno – letnim. Będąc w Polsce to doskonała okazja, aby bliżej zapoznać się tym miejscem oraz atrakcjami, które zadowolą młodych, jak i starszych gości. 

REKLAMA

Niedziela ze św. Florianem – organizowana w maju impreza rodzinna o charakterze pikniku, podczas którego zaprezentują swoje umiejętności strażacy z OSP z powiatu chrzanowskiego. W ciągu całego dnia w plenerach skansenu odbywać się będą pokazy, gry i zabawy dla uczestników imprezy.

„Po krakowsku” – Przegląd Zespołów Obrzędowych – cykliczny, organizowany w maju, konkursowy przegląd zespołów obrzędowych i Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu chrzanowskiego i ościennych, prezentujący dawne obrzędy i zwyczaje ludowe. Pokazom scenicznym towarzyszy barwny kiermasz rękodzieła ludowego i poczęstunek regionalnymi potrawami. Na scenach prezentują się zespoły, które tradycyjnie przechodzą kwalifikacje programowe pod okiem muzealnych etnografów.

Festiwal Etnomania – cykliczna impreza w okresie wakacyjnym, której celem jest promowanie ludowego i tradycyjnego rękodzieła, rzemiosła i eko-wzornictwa Małopolski. Widzowie uczestniczą w licznych warsztatach rękodzielniczych i rzemieślniczych, w zajęciach muzycznych, edukacyjnych. Warsztatom towarzyszą pokazy sceniczne etnomody i koncerty muzyki folkowej.

Powiatowe Święto Miodu „Miodobranie pod Lipowcem” – cykliczne święto pszczelarzy z Kół Pszczelarskich skupionych w Powiatowej Radzie Bartniczej oraz pszczelarzy zaproszonych z innych regionów. Organizowane w okresie wakacyjnym święto rozpoczyna tradycyjna msza św. w kościele z Ryczowa. Na estradzie prezentowany jest program artystyczny. Widzowie mogą także usłyszeć opowieści o życiu pszczół, poznać tajniki opieki nad pszczołami, a także degustować i kupić produkty pszczele.


Ziemniaczysko pod Lipowcem – podczas wydarzenia organizowanego z końcem wakacji, prezentowane są produkty regionalne „Ziemniaki po cabańsku” przygotowane przez zespoły regionalne przy kręgu ogniskowym w skansenie. Na scenie amfiteatru występują zespoły ludowe.


„Pod czerwoną jarzębiną – Tradycyjny odpust w skansenie organizowany we wrześniu. Wydarzenie inauguruje uroczysta msza święta w intencji muzeum i jego pracowników, odprawiana w zabytkowym kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z Ryczowa. Ludowy odpust w plenerach skansenu staje się okazją do prezentacji dawnych rzemiosł oraz pokazów tradycyjnych zajęć wiejskich, wspólnej zabawy i biesiadowania przy muzyce. Na scenach plenerowych skansenu odbywa się koncert muzyki ludowej i folkowej.

Odwiedź nas:

Muzeum- Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

Wygiełzów, ul Podzamcze 1, 32 – 551 Babice, Woj. Małopolskie, Polska

Więcej informacji na stronie: www.mnpe.pl


>>FACEBOOK<<

REKLAMA

2092993006 views

REKLAMA

2092993290 views

REKLAMA

2094789739 views

REKLAMA

2092993540 views

REKLAMA

2092993678 views

REKLAMA

2092993819 views