REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraSkarby Małopolski. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza do Lusławic wakacyjną porą

Skarby Małopolski. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza do Lusławic wakacyjną porą

-

Festiwal Emanacje

REKLAMA

Niezwykły, letni czas w Lusławicach nierozerwalnie związany jest z zakrojonym na szeroką skalę wydarzeniem realizowanym przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego – Festiwalem EMANACJE. 

Jubileuszowa, 10.  odsłona EMANACJI prezentować będzie pełną różnorodność programu, która od 10 lat stanowi o wyjątkowości Festiwalu: wielkie koncerty symfoniczne, recitale młodych talentów; doskonałe prezentacje klasyczne oraz porywające występy jazzowe; koncerty w pięknych zakątkach Małopolski oraz w będących sercem Festiwalu Lusławicach. Niezwykłej aury EMANACJI dopełni magia Arboretum Krzysztofa Pendereckiego, które stanie się scenerią wydarzeń plenerowych oraz popołudniowych spacerów.

Wykonawcami koncertu inaugurującego 10. edycję Festiwalu są artyści bliscy Krzysztofowi Pendereckiemu – jego wieloletni przyjaciel i asystent, Maestro Maciej Tworek oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej – niezwykle doceniany i wspierany przez kompozytora krakowski zespół, w których wykonaniu usłyszymy błyskotliwy repertuar na smyczki.

Letnia Akademia Muzyki

Letnia Akademia Muzyki to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne kierowane do utalentowanych młodych muzyków – studentów polskich uczelni artystycznych i ostatnich klas szkół średnich.  Akademia ma na celu umożliwienie i ułatwienie wyróżniającym się instrumentalistom młodego pokolenia edukacji pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów w Europie. 

W 2014 roku zainaugurowana została współpraca z Filharmonią Berlińską a pedagogami Akademii zostali soliści i członkowie Berliner Philharmoniker oraz Scharoun Ensemble – utworzonego w ramach legendarnej orkiestry zespołu kameralnego. Letnia Akademia obejmuje kameralne i solowe kursy mistrzowskie w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot i waltornia. W warsztatach każdego roku bierze udział ponad 30 studentów wybranych w drodze konkursowej.

Projekt współorganizowany jest przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Małopolskiego i Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Zwiedzanie Arboretum i wystawy multimedialnej

Zapraszamy Państwa do odkrywania uroków Lusławic podczas letnich, wakacyjnych spacerów w Arboretum oraz zwiedzania ekspozycji multimedialnej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, aby w tym wyjątkowym czasie zobaczyć piękno lusławickiego parku oraz obejrzeć wystawę multimedialną poświęconą twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Bilety wstępu do parku w cenie 25 zł/ normalny i 15 zł/ ulgowy są dostępne na stronie bilety24.pl. Dzieci poniżej wieku szkolnego są zwolnione z opłat za wstęp. W godzinach zwiedzania zapraszamy również do skorzystania z usług kawiarenki znajdującej się w budynku Centrum.

Istnieje możliwość rezerwacji zwiedzania w innych dniach i godzinach dla grup zorganizowanych
(od 10 osób). W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 14 665 10 30

Więcej informacji na stronie https://penderecki-center.pl 

REKLAMA

2105269799 views

REKLAMA

2105270032 views

REKLAMA

2107066424 views

REKLAMA

2105270175 views

REKLAMA

2105270275 views

REKLAMA

2105270384 views