REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraProblem uzależnienia od hazardu wśród kobiet w Polsce

Problem uzależnienia od hazardu wśród kobiet w Polsce

-

Mimo że w Polsce nie działa legalnie tak wiele kasyn z wypłatą na kartę i biur bukmacherskich, jak w pozostałych krajach Europy, problem uzależnienia od tego procederu wcale nie staje się mniejszy. I choć powszechnie uważa się, że większość graczy stanowią mężczyźni, to kobietom poświęca się w tym względzie znacznie mniej uwagi, i na próżno.

Z najnowszych badań wynika, że prawie jedna trzecia dorosłych Polek uprawia hazard. Z raportu CBOS zatytułowanego „Ocena rozpowszechnienia oraz określenie czynników ryzyka i ochrony w odniesieniu do hazardu i innych uzależnień behawioralnych – edycja 2018/2019” wynika, że 43,3% mężczyzn i 31,5% kobiet w taki czy inny sposób uczestniczyło w zakładach sportowych i grach hazardowych w ciągu 12 miesięcy, w których przeprowadzono badanie.

REKLAMA

Jednak nie każdy, kto obstawia zakłady sportowe, jest uzależniony – to prawda. Niemniej jednak granica między zwykłym hazardem a zaburzeniem psychicznym jest stosunkowo cienka i nie zawsze da się ją wyczuć na własnej skórze.

Według informacji z tego samego CBOS-u, zakłady sportowe mają ogromny potencjał uzależniający, ponieważ uważa się, że sukces w nich można osiągnąć dzięki wiedzy i analizie.

Uzależnienie od hazardu to nieodparta potrzeba związana z wykonywaniem czynności mających na celu wydawanie pieniędzy w celu wygrania większej sumy. Mężczyźni i kobiety doświadczają tego problemu w różny sposób, choć wiele badań dowodzi, że jest inaczej.

Po pierwsze, u kobiet uzależnienie od hazardu rozwija się znacznie szybciej. Po drugie, w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy potrzebują hazardu i kasyn dla rozrywki, kobiety znajdują w nich sposób na rozładowanie stresu i napięcia. Po trzecie, uzależniwszy się, kobiety znikają w sobie i zamykają się przed światem zewnętrznym, wpadając w górę kompleksów, lęków i niepokojów związanych z oceną świata zewnętrznego.

Leczeniem tego typu uzależnień muszą zajmować się specjaliści w specjalistycznych klinikach. Lekarz musi zdiagnozować problem, a następnie zalecić sposób leczenia i pomóc pacjentowi w wytworzeniu wewnętrznej motywacji do zmiany zachowania.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2107433015 views

REKLAMA

2107433247 views

REKLAMA

2109229638 views

REKLAMA

2107433388 views

REKLAMA

2107433487 views

REKLAMA

2107433595 views