REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraPraca za granicą - dlaczego się opłaca i gdzie warto wyjechać?

Praca za granicą – dlaczego się opłaca i gdzie warto wyjechać?

-

Czy warto wyjechać za granicę? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od preferencji oraz indywidualnej sytuacji każdej osoby. Niewątpliwie praca za granicą wiąże się z atrakcyjnymi zarobkami i możliwością rozwoju. Rozważasz taki wyjazd? Sprawdź, jak znaleźć legalne zatrudnienie, co możesz zyskać i gdzie warto się udać?

Dlaczego Polacy decydują się na pracę za granicą?

Badania pokazują, że Polacy decydują się na pracę za granicą, głównie po to, by więcej zarabiać, podnieść swój standard życia i zyskać lepsze warunki socjalne. To również świetny sposób na naukę języka obcego. Już samo słuchanie podczas codziennych czynności pozwala na znaczną poprawę kompetencji językowych, a to skutkuje z kolei możliwością zdobycia lepszej pracy w przyszłości.

REKLAMA

Za granicą można odciąć się od dotychczasowych problemów i niejako rozpocząć swoje życie “od nowa”. Warto zauważyć, że lata przepracowane w krajach Unii Europejskiej będą wliczały się na poczet Twojej przyszłej emerytury, która automatycznie będzie wyższa.

Praca zagranica – gdzie wyjechać?

Wybór jednego z najpopularniejszych kierunków zwiększy prawdopodobieństwo pracy z rodakami. Gdzie Polacy wyjeżdżają najchętniej? Od lat na pierwszym miejscu plasują się Niemcy, następnie Holandia i Wielka Brytania. 

Praca w Niemczech jest łatwiejsza do zdobycia. Wielu tamtejszych przedsiębiorców chętnie zatrudnia Polaków, ceniąc ich profesjonalizm, wiedzę oraz kompetencje. Dodatkowo oferują bardzo dobre warunki pracy i atrakcyjne zarobki – znacznie wyższe niż w Polsce za ten sam zakres obowiązków. Warto zauważyć, że Niemcy zlokalizowane są tuż za naszą zachodnią granicą, a więc stosunkowo blisko. Niewielka odległość znacznie ułatwia podróżowanie (krótszy czas, możliwość wynajęcia busa), co umożliwia częstsze wizyty w kraju.

Praca zagranicą - Pracuj w Niemczech z InServ
Praca zagranicą – Pracuj w Niemczech z InServ

Praca Niemcy – jakie ma zalety?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pracując w Niemczech, możesz liczyć na wyższe zarobki niż w Polsce. Niektórzy pracodawcy dopłacają też do mieszkania i wyżywienia. To również możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i szansa na rozwój osobisty. Zdobywając zatrudnienie za granicą możesz zapewnić sobie wyższy standard życia, a dodatkowo sporo zaoszczędzić. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd, by zebrać oszczędności na większe wydatki, jak np. zakup auta, mieszkania lub budowę domu. 

Ponieważ Polska i Niemcy są członkami Unii Europejskiej sam wyjazd nie jest skomplikowany. Aby przekroczyć granicę nie potrzebujesz specjalnych dokumentów, a samo podjęcie pracy nie wymaga dodatkowych pozwoleń. 

Jak znaleźć pracę za granicą?

Są różne sposoby poszukiwania pracy za granicą. Większość osób robi to po prostu przez internet korzystając z popularnych portali ogłoszeniowych. Z pewnością znajdziesz tam wiele ofert, jednak musisz zachować szczególną ostrożność. W sieci łatwo natknąć się na oszustwo. Dokładnie weryfikuj pracodawcę, aby uniknąć problemów z brakiem zakwaterowania lub zaniżonymi stawkami. Podobnie działają wszelkie grupy w mediach społecznościowych – ofert jest wiele, ale każdą warto dokładnie sprawdzić.

Jakie sygnały powinny zwrócić Twoją uwagę?

 • Zbyt wysokie, wręcz nierealne stawki;
 • firma nie widnieje w internecie;
 • konieczność uiszczenia zaliczki/ przedpłaty;
 • brak umowy;
 • utrudniony kontakt.

Praca za granicą przez polecenia znajomych to kolejna możliwość, zdecydowanie bardziej wiarygodna niż zatrudnienie przez internet. Być może ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół pracował za granicą w Twojej branży i może Cię polecić? Wyjazd do sprawdzonego miejsca z reguły jest bezpieczny, a obecność bliskich osób ułatwia odnalezienie się w nowym miejscu i kulturze.

Nie każdy ma jednak znajomych pracujących za granicą. Kolejną możliwością jest więc wyjazd zorganizowany przez agencję pracy. To stosunkowo jedno z bezpieczniejszych rozwiązań. Ofert jest wiele, a pracownicy agencji zaproponują Ci zatrudnienie zgodne z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi. Musisz jednak liczyć się z tym, że część tego typu pośredników pobiera dodatkowe opłaty za obsługę.

Praca za granicą na budowie dzięki profesjonalnej firmie budowlanej

Równie bezpiecznym i wiarygodnym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalną firmą budowlaną. To rozwiązanie dla fachowców z tej właśnie branży, którzy oczekują legalnej pracy i atrakcyjnych wynagrodzeń. Jedną z tego typu innowacyjnych firm jest InServ oferujący zlecenia dla malarzy, brukarzy, elektryków, hydraulików, cieśli szalunkowych, płytkarzy i wielu innych specjalistów.

Polscy koordynatorzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem współpracy na każdym jej etapie. Dobiorą zlecenie zgodne z Twoimi kwalifikacjami, załatwią wszelkie formalności związane z wyjazdem (w tym również ubezpieczenie na terenie Niemiec) i pozostaną z Tobą w stałym kontakcie. Współpraca z InServ to:

 • bezpiecznie i legalne zlecenia;
 • atrakcyjne stawki;
 • bezpłatne zakwaterowanie na miejscu;
 • 100% wypłacalność;
 • zwrot kosztów przejazdu;
 • zaliczki w pierwszym miesiącu pracy;
 • możliwość płatnych nadgodzin;
 • stałe wsparcie koordynatora.

Praca za granicą – dlaczego jeszcze warto wyjechać?

Wysokie zarobki i lepszy standard życia to nie jedyne zalety pracy za granicą – zdobycie międzynarodowego doświadczenia może być o wiele korzystniejsze. Jakie jeszcze korzyści ma praca za granicą?

Praca za Granicą z InServ
Praca za Granicą z InServ

Praca za granicą daje przewagę nad innymi kandydatami

Praca za granicą pozwala poszerzać doświadczenie zawodowe i kluczowe kompetencje. Nierzadko wiąże się z poznawaniem nowoczesnych metod pracy, innowacyjnych rozwiązań, narzędzi i urządzeń. To da Ci przewagę nad innymi kandydatami, gdy zdecydujesz się na powrót do kraju. Co więcej, praca za granicą świadczy o umiejętności przystosowania się, motywacji i zdecydowania, czyli cech pożądanych na dzisiejszym rynku pracy. 

Praca za granicą wpływa na znajomość języków obcych i zdolności komunikacyjne

Przeprowadzka za granicę czy nawet czasowe przebywanie w innym państwie oznacza konieczność stworzenia sobie nowego środowiska społecznego i zawodowego. Życie za granicą to najlepszy sposób na poprawę umiejętności komunikacyjnych i językowych. Niezależnie od tego, na ilu kursach byłeś – nic tak nie wpływa na znajomość języka, jak mieszkanie w kraju, w którym mówi się w danym języku.

Praca za granicą wykształca nowe umiejętności życiowe i świeże spojrzenie na życie

Praca za granicą często oznacza rozłąkę z rodziną. Brak stałego wsparcia najbliższych wykształci w Tobie nowe umiejętności, z których wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy. Bez względu na to czy pochodzisz z małego, czy z dużego miasta – wyjazd za granicę zawsze daje nowe spojrzenie na życie. Zetknięcie się z mentalnością i podejściem osób z innych kultur wzbogaci Twój światopogląd i może odmienić dotychczasowy system wartości.

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyjeździe za granicę dokładnie zastanów się, czy na tę chwilę na pewno odpowiada Ci takie rozwiązanie. Praca sezonowa? Pobyt na stałe? To zdecydowanie najważniejsza decyzja, którą musisz podjąć. Porozmawiaj o niej z rodziną i przyjaciółmi, by mieć pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Sprawdź też dokładnie pracodawcę i szczegółowo przeanalizuj ofertę, na którą zdecydowałeś się aplikować.

Jeśli jesteś już zdecydowany i pewny takiego kroku w swoim życiu – zobacz, o czym musisz pamiętać przed wyjazdem!

 1. Skorzystaj z wiarygodnych propozycji zatrudnienia. Nie ryzykuj i nie jedź w ciemno. Znajdź bezpieczną pracę i zadbaj przed wyjazdem o wszelkie formalności. InServ pomoże Ci w wypełnieniu niezbędnej dokumentacji, zadba o zakwaterowanie i pomoże w kwestii transportu.
 2. Wybierz pracę zgodną z Twoimi kwalifikacjami. To da Ci poczucie spełnienia i wpłynie na wyższy komfort. Jeśli wybierzesz ofertę zgodną z Twoimi predyspozycjami i doświadczeniem, unikniesz również dodatkowego stresu oraz przeświadczenia, że możesz sobie nie poradzić.
 3. Przed wyjazdem zadbaj o formalności. Zacznij od podstaw – upewnij się, że posiadasz ważny dokument tożsamości (dowód lub paszport). Pomyśl też o dodatkowym ubezpieczeniu czy założeniu konta walutowego, co zmniejszy koszty ewentualnego przewalutowania wynagrodzenia. 
 4. Nastaw się pozytywnie. Nie bój się pytać i prosić o pomoc, pozytywne nastawienie pomoże Ci łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu. Pracę za granicą traktuj jako wyzwanie, które otworzy Ci nowe możliwości.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2095856941 views

REKLAMA

REKLAMA

2095857174 views

REKLAMA

2097653570 views

REKLAMA

2095857323 views

REKLAMA

2095857424 views

REKLAMA

2095857535 views