REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyPolonia w Stanach Zjednoczonych z dostępem do TVP Info

Polonia w Stanach Zjednoczonych z dostępem do TVP Info

-

Od 8 lipca Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych mają swobodny dostęp do oferty programowej TVP INFO.

Czołowy polski kanał informacyjny został udostępniony przez jednego z największych operatorów na rynku amerykańskim – DISH Network oraz w serwisie OTT Sling TV. TVP Info będzie również dostępne za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP.

REKLAMA

Na zorganizowanej 9 lipca konferencji prasowej, Rafał Stykowski, prezes firmy RadarSat i główny architekt umieszczenia TVP Info na platformach Sling TV i Dish Network, wielokrotnie podkreślił ekspresowe tempo realizacji tego projektu. – Sama faza testowania nowych kanałów telewizyjnych zajmuje zazwyczaj kilka miesięcy. Dzięki dużej otwartości naszych partnerów z Dish Network i Sling TV, oraz ogromnemu nakładowi pracy wykonanej po obu stronach oceanu, udało się nam cały proces skończyć w zaledwie trzy tygodnie –powiedział Stykowski.

– TVP INFO to ważne dla Polaków źródło wiedzy o Polsce i świecie. Telewizja Polska sukcesywnie zwiększa zasięg poza granicami kraju, aby wielomilionowa Polonia miała stały kontakt z polską tradycją, kulturą i informacją. To odpowiedź na potrzeby naszych rodaków, którzy chcą utrzymać bliskie związki z krajem. Jestem dumny, że TVP INFO będzie dostępne na tak dużym rynku, jakim są Stany Zjednoczone – podkreśla Maciej Łopiński p.o. prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

Rafał Stykowski – Prezes firmy RadarSat

TVP INFO to dynamiczny kanał, zapewniający widzom stały dostęp do informacji z Polski i ze świata. Na bieżąco relacjonuje wydarzenia polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturalne, doniesienia agencyjne, newsy z portali internetowych. W swojej ofercie ma także informacje sportowe i prognozy pogody. Komentarze i analizy tematów dnia widzowie TVP INFO znajdują w codziennych programach publicystycznych. Do dyskusji w studiu zapraszani są: politycy, eksperci, sportowcy, twórcy kultury, uczestnicy aktualnych wydarzeń. Dzięki zespołowi reporterów pracujących w całej Polsce, TVP INFO ma relacje z pierwszej ręki i wprost z miejsca wydarzeń. Korespondenci zagraniczni relacjonują najważniejsze wydarzenia.

– TVP INFO jest pierwszym kanałem TVP, który zostaje wprowadzony do dystrybucji na terenie USA, po zaprzestaniu nadawania TVP Polonia w tym kraju. Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami Radar-Sat i Dish Network udało się wprowadzić go do dystrybucji satelitarnej na terenie całego USA na okres pół roku. Będzie on także dostępny w ramach pakietów telewizyjnych Sling TV. Ponadto TVP INFO można będzie oglądać za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP. Planujemy także dalsze poszerzanie oferty programowej oraz rozszerzanie dystrybucji oferty TVP zagranicą – potwierdza Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Kanał TVP INFO będzie również dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem serwisów www Telewizji Polskiej: tvp.info, stream.tvp.pl oraz przez aplikacje na smartfony i tablety TVP INFO i TVP VOD.

Rafał Stykowski zapowiada stałe poszerzanie oferty polskich kanałów telewizyjnych dostępnych na Dish Network i Sling TV. Do 25 polskich kanałów oferowanych obecnie przez te platformy mają wkrótce dołączyć kolejne opcje obejmujące między innymi kanały sportowe oraz kanały produkowane przez Telewizję Polską.

(Kom. pras.)

REKLAMA

2119199767 views

REKLAMA

2119199861 views

REKLAMA

REKLAMA

2120996215 views

REKLAMA

2119199930 views

REKLAMA

2119199986 views

REKLAMA

2119200029 views