REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraPierwsze Forum Charyzmatyczne w Lemont

Pierwsze Forum Charyzmatyczne w Lemont

-

Modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, poczucie wspólnoty to piękne doświadczenia forum charyzmatycznego.

W parafii pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego w Lemont  celebracją uroczystości Zesłania Ducha Świętego zakończyło się trzydniowe Forum Charyzmatyczne „W mocy Ducha Świętego”.

REKLAMA

Forum rozpoczęło się w piątek, 26 maja. Poprowadził je ojciec Piotr Różański, pijar z Jeleniej Góry, który tak opowiedział o ważnym wydarzeniu w lemontowskiej parafii:

– Forum charyzmatyczne to nic innego jak triduum przed zesłaniem Ducha Świętego. Tak jak, apostołowie w wieczerniku oczekiwali na zesłanie Ducha Świętego, bo Jezus im tak powiedział, tak samo my czekaliśmy przez trzy dni intensywnie przygotowując się do tego, aby wszystko co nas blokuje ustąpiło, by przyjąć to, co Duch Święty daje. Dlaczego w Lemont? Nie wiem? Chyba Bóg tak po prostu tego chciał. Było to spontaniczne zaproszenie i to forum odbyło się tu po raz pierwszy, więc trudno powiedzieć dlaczego, ale łatwo się domyśleć. Wydaje mi się, że Pan Bóg wybrał sobie to miejsce, czas, bo nie było lepszego czasu na organizację niż Zielone Świątki.

Każdego dnia po zawiązaniu wspólnoty uczestnicy forum  mieli okazję wysłuchać nauki, wziąć udział w Eucharystii, nabożeństwie uzdrawiającym, adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ojcu Piotrowi Różańskiemu SP towarzyszyła Diakonia Odnowy w Duchu Świętym – Kana: Bożena Wojciechowska i Małgorzata Łapa oraz Mieszko Pełczyński.

Ksiądz Waldemar Stawiarski – proboszcz parafii świętych Cyryla i Metodego podczas mszy kończącej forum, a celebrowanej przez ojca Różańskiego najserdeczniej podziękował prowadzącemu „za spontaniczność Bożą i  gorliwość, którą uczestników forum rozpalał przez te dni  i zachęcał do pracy nad sobą”, a uczestnikom wydarzenia życzył, aby zaowocowało ono w relacjach międzyludzkich, rodzinie i w relacji z Panem Bogiem:

– Nie zawiedliście. Inni świętują (…), a wy tak niezłomnie trwacie od piątku. (…) Jestem z was dumny, że poświęciliście ten czas, właśnie wtedy, gdy był taki pokuśny, bo można było go inaczej przeżyć, a wy  zainwestowaliście w siebie i w relacje z Panem Bogiem – powiedział ksiądz proboszcz.

Marek Prędki współorganizator forum poinformował, że uczestniczyli w nim między innymi parafianie ze  św. Szczepana z południa, św. Jacka, czy Świętej  Trójcy w Chicago.

Siostra Benigna z Klasztoru Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Oak Forest z satysfakcją powiedziała:

– Byłyśmy na forum  z siostrami przez dwa dni. Podobało nam się. Uważam, że to było coś bardzo koniecznego, piękne przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a poza tym pogłębienie naszej wiedzy, wiary i miłości. Ksiądz Piotr ładnie prowadził modlitwę, ale też przekazywał prawdy doktrynalne. Wiara pogłębia się przez to, że bardziej się Boga zna, Trójcę Świętą, Ducha Świętego. (…) Jesteśmy wdzięczne księdzu, ale też zbudowane uczestnikami, którzy  tak ładnie poświęcili czas, mimo że weekend był taki, że mogli spędzić go gdzieś indziej, a jednak wybrali tu.

Dana Lichacz również uważała uczestnictwo w forum za cenne doświadczenie:

– Duch Święty kieruje, jak należy żyć. Mam dzieci i chciałabym, aby wiedziały, jak wielką moc ma Duch Święty. Ksiądz Piotr podawał wiele przykładów. Żałuję, że nie miałam notesu, aby to zanotować. Wszystko, o czym mówił, było tak bardzo prawdziwe. Kościół odgrywa ważną rolę, aby przybliżać ludziom Boga w trudnym świecie.

Ostatniego dnia forum uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w nabożeństwie majowym przy grocie, podczas którego śpiew prowadziła Władysława „Lottie” Kozieł, a póżniej na Agape do nowo powstałego budynku parafialnego. 

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka
[email protected]

REKLAMA

2094043859 views

REKLAMA

REKLAMA

2094044143 views

REKLAMA

2095840592 views

REKLAMA

2094044393 views

REKLAMA

2094044531 views

REKLAMA

2094044672 views