REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Nowy program oferuje klientom ComEd dodatkową pomoc w opłatach podczas pandemii

Nowy program oferuje klientom ComEd dodatkową pomoc w opłatach podczas pandemii

-

Program Helping Hand zapewnia szybkie  jednorazowe dotacje w wysokości do 300 USD na indywidualnego  klienta, aby pomóc w opłaceniu zaległych rachunków.

CHICAGO (9 listopada 2020 r.) – Aby zapewnić natychmiastową pomoc kwalifikującym się najbardziej potrzebującym klientom podczas trwającej pandemii COVID-19, ComEd ogłasza nowy program, Helping Hand. Przez ograniczony czas ten program pomocy finansowej zapewnia dodatkową jednorazową dotację w wysokości do 300 USD, aby pomóc indywidualnym klientom o niskich dochodach i tym, którzy borykają się z trudnościami  finansowymi  w zmniejszeniu zaległych płatności.

„Ponieważ liczba przypadków COVID-19 rośnie w północnym Illinois, rozumiemy, że pandemia nadal stwarza poważne trudności finansowe wielu naszym  klientom” – powiedział CEO ComEd Joe Dominguez. „Dlatego wciąż analizujemy   i znajdujemy nowe sposoby – takie jak nasz nowy program Helping Hand – aby wspierać najbardziej potrzebujących klientów i społeczności.

Pomoc w ramach programu Helping Hand, będzie udzielana  bezpośrednio przez ComEd, co przyspiesza proces weryfikacji zgłoszeń, dzięki czemu klienci będą mogli szybciej otrzymać dotacje. Klienci indywidualni mogą ubiegać się o dotacje Helping Hand na stronie ComEd.com/PaymentAssistance.

Helping Hand to najnowsza z wielu opcji pomocy, które ComEd opracował w czasie pandemii, aby pomóc swoim klientom, w tym program pomocy w opłacaniu rachunków wartości 18 milionów dolarów, który był ogłoszony podczas tegorocznego lata.

Do 31 go marca 2021, ComEd będzie kontynuował zawieszenie odłączania usług klientom  o niskich dochodach, oraz tym którzy powiadamia o  trudnościach  finansowych.  Dla wszystkich innych klientów ważne jest płacenie rachunków na bieżąco, aby uniknąć nagromadzenia się zaległych rachunków na wiosnę i trudności w ich spłaceniu.

Programy pomocy ComEd obejmują również elastyczne opcje płatności, pomoc finansową w przypadku   zaległych płatności oraz informowanie o zuzyciu pradu na  bieżących rachunkach. Każdy klient, który doświadcza trudności lub ma kłopoty z zapłatą rachunku za  energię elektryczną, powinien niezwłocznie  zadzwonić do ComEd pod numer 1-800-334-7661 (1-800-EDISON-1), od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00 aby uzyskać informacje  i zapisać się na  program  pomocy.

ComEd współpracował w czerwcu z biurem prokuratora generalnego stanu Illinois, pracownikami Illinois Commerce Commission i liczną  grupą akcjonariuszy, aby zaoferować klientom następujące opcje pomocy, które są dostępne przez ograniczony czas:

  • Pomoc finansowa  dla kwalifikujących się klientów o niskich dochodach. Aby pomóc klientom kwalifikującym się do LIHEAP w opłatach zaległych rachunków ComEd zapewni dodatkową pomoc  kwalifikujących się gospodarstw domowych o niskich dochodach zarabiających minimum 200 procent poniżej federalnego poziomu ubóstwa w  wysokości do $500.00 na zapłacenie zaległych rachunków.

Aby uzyskać informacje lub zgłosić się do LIHEAP  wejdz na strone HelpIllinoisFamilies.com.

  • Bardziej elastyczne opcje płatności.  W ramach kompleksowego pakietu wsparcia, ComEd oferuje kwalifikującym się klientom indywidualnym plan uiszczania  do 18 rat z 25-procentową zaliczką.  Klienci indywidualni o ograniczonych dochodach i osoby borykające się z trudnościami finansowymi mogą rozłożyć swoje zaległości  na 24 raty bez zaliczki.

Powyższe opcje pomocy  są uzupełnieniem rozległego programu pomocy , który ComEd już obecnie oferuje klientom w potrzebie, w tym:

  • Elastyczne opcje płatności.  Obejmują one  planowanie budżetu poprzez rozłożenie  płatności na  okres 12 miesięcy, aby pomóc klientom w uiszczaniu  miesięcznych rachunków  za energię.
  • Dotacje na pomoc finansową CARE.  Klientom, którzy mają trudności z pokryciem wydatków na energię, ComEd oferuje szeroką gamę programów pomocy finansowej.

ComEd oferuje również wskazówki  i informacje dotyczące zużycia i  zarządzania energią, aby pomóc klientom w radzeniu sobie z użytkowaniem  energii elektrycznej i zaoszczędzeniu pieniędzy na bieżących i przyszłych rachunkach za prąd.  Po więcej informacji odwiedź stronę ComEd.com/OnlineTools.


ComEd jest częścią Chicago Exelon Corporation (NASDAQ: EXC), firmy Fortune 100 obsługującej około 10 milionów klientów energii elektrycznej i gazu ziemnego – największej liczby klientów w  USA. ComEd doprowadza energię do  ponad 4 milionów klientów w północnym Illinois,  czyli 70 procent populacji stanu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ComEd.com i połącz się z firmą na FacebookuTwitterzeInstagramie i YouTube.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks