REKLAMA

2118847832 views

REKLAMA

2118847829 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyNie masz ubezpieczenia na auto? Będziesz elektronicznie zweryfikowany…

Nie masz ubezpieczenia na auto? Będziesz elektronicznie zweryfikowany…

-

Według badania przeprowadzanego przez Insurance Research Council (IRC), prawie jeden na ośmiu kierowców w USA jeździ bez ubezpieczenia narażając nas wszystkich na większe ryzyko i stres w razie wypadku samochodowego.

Niedawno odnawiałam tablice rejestracyjne i wraz kopertą zawierającą moją aktualizację otrzymałam ulotkę informującą o programie elektronicznej weryfikacji ubezpieczenia samochodowego.

REKLAMA

W ubiegłym roku sekretarz stanu rozpoczął program elektronicznej weryfikacji ubezpieczenia dla wszelkich pojazdów zarejestrowanych w stanie Illinois.
Nasze ubezpieczenie jest weryfikowane co najmniej dwa razy w roku przez zewnętrzną firmę współpracującą ze stanem. Jest ona elektronicznie połączona ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi, które wystawiają polisy ubezpieczeniowe w Illinois.

Zgodne z ustawą o obowiązkowym ubezpieczeniu (625 ILCS 5 / 7-601) wszystkie pojazdy posiadające ważną rejestrację muszą taką polisę posiadać.
Jeżeli pierwsza próba się nie powiedzie i nie uda się zweryfikować, że nasz pojazd posiada wymaganą przez stan przynajmniej minimalną polisą ubezpieczeniową, zostanie on sprawdzony po raz drugi po 30 dniach.

Proces ten pomoże określić, czy pojazd został sprzedany, umieściliśmy go na tak zwanym „storage”, czy też na przykład jest zepsuty i niezdolny do jazdy. Jeżeli druga próba weryfikacji nie potwierdzi ubezpieczenia, do właściciela pojazdu zostanie wysłane pismo o zawieszeniu rejestracji. W takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do udowodnienia, że ​​nasz pojazd był objęty polisą ubezpieczeniową w dniu próby wstępnej weryfikacji. Mamy na to 30 dni od daty wysłania listu.

A co w sytuacji, kiedy nasze auto nie miało ubezpieczenia w dniu, kiedy weryfikowano je po raz pierwszy? Według sekretarza stanu rejestracja takiego pojazdu zostanie zawieszona. Aby ją przywrócić, będziemy zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia i wniesienia opłaty w wysokości 100 dol. w celu aktywacji rejestracji. Aby potwierdzić, że masz ubezpieczenie i zapłacić wymaganą opłatę musisz zalogować się na stronie internetowej ILIVS.COM

Jeśli ta sytuacja się powtórzy i po raz kolejny zostaniesz przyłapany na braku ubezpieczenia Twoje tablice rejestracyjne zostaną zawieszone na cztery miesiące i ponownie będziesz zmuszony do zakupu ubezpieczenia oraz uiszczenia opłaty w wysokości 100 dol. za pośrednictwem strony internetowej ILIVS.COM przed ich przywróceniem.

Trzecie lub kolejne skazanie spowoduje nałożenie na niesubordynowanego kierowcę minimalnej obowiązkowej grzywny w wysokości 1000 dol. plus będziesz zobowiązany do zapłacenia kosztów sądowych. Ponadto należy wpłacić sekretarzowi stanu opłatę za wznowienie w wysokości 100 dol. w celu zakończenia zawieszenia obowiązkowego ubezpieczenia.

Według prawa pojazd z zawieszonymi tablicami rejestracyjnymi nie może poruszać się po drogach, co nie znaczy, że Ty nie możesz prowadzić innego auta, które jest ubezpieczone i ma ważną rejestrację.
W tym miejscu nasuwa się kolejne bardzo ważne pytanie. A co w przypadku, kiedy nie masz ubezpieczenia lub Twoje tablice są zawieszone i zostaniesz zatrzymany z powodu wykroczenia drogowego lub uczestniczysz w wypadku?
Jeśli nie jesteś w stanie przedstawić dowodu ubezpieczenia, funkcjonariusz policji może Ci wydać wezwanie do sądu. W większości przypadków prowadzenie pojazdu bez ważnej polisy ubezpieczeniowej jest uznawane za wykroczenie niewielkiej wagi, ale pociąga za sobą poważne konsekwencje. Jeśli zostaniesz skazany po raz pierwszy sędzia może zawiesić Twoje prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymasz minimalną obowiązkową grzywnę w wysokości 500 dol. (maksymalna grzywna wynosi 1000 dol.) plus dojdą do zapłacenia koszty sądowe i 100 dol. za przywrócenie prawa jazdy. Jeśli prowadziłeś auto bez ubezpieczenia a Twoje prawo jazdy już jest zawieszone okres ten zostanie przedłużony o dodatkowe sześć miesięcy.

Jeśli sytuacja się powtórzy po raz trzeci będziesz zmuszony do uzyskania od swojej firmy ubezpieczeniowej tak zwanego SR-22, na okres trzech lat. Ubezpieczenie SR-22 to specjalne zaświadczenie od odpowiedzialności finansowej, które jest raportowane do sekretarza stanu przez Twojego ubezpieczyciela. Informuje ono o posiadaniu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i spełnieniu minimalnych wymagań dotyczących ubezpieczenia.

Jeśli masz więcej pytań w temacie obowiązkowego ubezpieczenia możesz skontaktować się z naszym biurem pod numerem 773-775-1600 lub z Biurem Sekretarza Stanu
Mandatory Insurance Division
501 S. Second St. 429 Howlett Bldg.
Springfield, IL 62756-7000
217-524-4946

Katarzyna Kedziora

Prawo stanu Illinois wymaga, aby wszystkie pojazdy silnikowe były zarejestrowane i posiadały aktywne ubezpieczenie, które obejmuje szkody materialne i / lub obrażenia, które możesz spowodować wypadkiem.

Jeśli zostaniesz skazany za jazdę bez ubezpieczenia, Twoje tablice rejestracyjne zostaną zawieszone i możesz spotkać się z następującymi grzywnami:
Minimalna grzywna w wysokości 500 dol. za jazdę bez ubezpieczenia
Minimalna grzywna w wysokości 1000 dol. za prowadzenie pojazdu, podczas gdy tablice rejestracyjne są zawieszone z powodu nie posiadania ubezpieczenia.

Katie (Kasia) Kędziora, MBA

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie. Tematem ubezpieczeń zajmuje się od 2008 roku, posiada aktywną licencją w stanie Illinois, Wisconsin, Indiana, Arizona i Floryda. Doradzi w sprawach polis indywidualnych, komercyjnych, zdrowotnych i na życie. Niepoprawna optymistka a zarazem pracoholiczka twardo stąpająca po ziemi. Jest członkiem American Translators Association.

REKLAMA

2118045476 views

REKLAMA

2118045613 views

REKLAMA

REKLAMA

2119841972 views

REKLAMA

2118045699 views

REKLAMA

2118045771 views

REKLAMA

2118045837 views