REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyNajlepszy sposób na kopanie kryptowalut

Najlepszy sposób na kopanie kryptowalut

-

Inwestycje w kryptowaluty, szczególnie te stabilne typu Bitcoin, mogą stawać się coraz trudniejsze z tego względu, że stawka za przynajmniej część takiej kryptowaluty może być ogromna. Początkujący mogą bać się zaryzykować i zainwestować w mniejsze kryptowaluty, które nie są jeszcze tak drogie, ale za to mało stabilne. Dlatego jednym z wyjść jest kopanie kryptowalut. Poniżej chcielibyśmy powiedzieć trochę więcej na ten temat, aby przybliżyć go szczególnie początkującym inwestorom.

Czy kopanie kryptowalut to dobry pomysł

REKLAMA

Początki inwestycji w kryptowaluty mogą być całkiem trudne, ponieważ zainteresowani muszą opanować całkiem sporo wiedzy praktycznej i teoretycznej. Jeśli już wcześniej miałeś styczność z inwestycjami, to paradoksalnie może być Ci trudniej przestawić się na kryptowaluty, ponieważ zasady zdobywania na nich korzyści znacznie różnią się od innych sposobów.
Zanim zaczniesz kopać kryptowaluty, co jest bardziej złożoną techniką, możesz spróbować jednak zainwestować w wybraną przez siebie kryptowalutę. Jeśli zupełnie nie wiesz, jak się za to zabrać, warto skorzystać z pomocy, którą znajdziesz na przykład Bitcoin Up. Strona ta pozwala na swobodne inwestowanie w wiele kryptowalut, nie tylko w Bitcoina, chociaż to właśnie ta kryptowaluta jest tam najpopularniejsza.
Skorzystaj z pomocy ekspertów, zdaj się na ich wiedzę, lecz pamiętaj, że ryzyko jest Twoje. Jeśli uważasz, że masz wystarczająco dużo czasu i zasobów na to, aby jednak kopać walutę, która jest metodą bardziej stabilną, lecz wolniejszą, to możesz spróbować. Dużo inwestorów korzysta z kopania, jak i z tradycyjnego inwestowania.


Czym tak naprawdę jest kopanie kryptowalut?


O kopaniu kryptowalut mówi prawie każda osoba zainteresowana tym tematem, ale nikt dokładnie nie tłumaczy, na czym to polega. Dokładnie to chodzi o moc obliczeniową sprzętu, najczęściej komputera. Zainteresowany udostępnia tę moc, aby wykorzystać ją do przetwarzania transakcji na blockchainie, co z kolei podtrzymuje sieć. Podtrzymywać sieć można różnymi sposobami, a poniżej opowiemy o tych najczęściej wykorzystywanych przez początkujących i profesjonalistów.


Kopanie kryptowalut różnymi sposobami


Jeśli jesteś zupełnie początkujący w dziedzinie kopania kryptowalut, to dobrze rozpocząć w jak najłatwiejszy sposób, aby przyzwyczaić się do tego, jak ten system działa. Dlatego na sam początek proponujemy aplikację. Wystarczy, że pobierzesz jedną z aplikacji do kopania kryptowalut na swój telefon, a ta następnie łączy się z daną grupą osób, które skupiają swoją moc obliczeniową.
W tym momencie warto poczytać więcej o aplikacjach, ponieważ nie wszystkie są zupełnie legalne. Jest też grupa osób, która uważa, że kopanie z pomocą aplikacji nie jest zbyt opłacalne i lepiej od razu przejść do programu na komputer, który ma w założeniu o wiele większą moc obliczeniową. Jeśli jednak korzystasz już z takiego programu na komputerze i po prostu chcesz wspomóc się telefonem, to możesz na przykład klikać w reklamy na jednej z przeglądarek, co również generuje odpowiednią moc.

Uważaj na oszustwa związane z kopaniem kryptowalut


Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że nie wszystkie aplikacje mają sprawdzone oprogramowanie i podobnie sprawa wygląda w przypadku programów. Koniecznie sprawdź aplikację lub program, z którego chcesz skorzystać, skonsultuj się z osobami, które już z nich korzystają. Uważaj również na bardzo popularną ostatnio formę kopania kryptowalut o nazwie Cloud Mining, czyli kopanie w chmurze. W wielu przypadkach ta metoda okazała się oszustwem, więc jeśli chcesz być ostrożny, lepiej w ogóle z niej zrezygnować, aby się później nie martwić. Jest to łatwa do zrealizowania metoda, ponieważ wystarczy, że angażujesz swoje środki, ale za to nie wiesz dokładnie, w jaki sposób dana firma kopie kryptowaluty i nie masz wglądu do szczegółów. Na dodatek takie firmy mogą z dnia na dzień zniknąć z rynku wraz z Twoimi pieniędzmi, więc warto się nad tym wcześniej zastanowić. Kopanie dla początkujących może okazać się trudne i właśnie dlatego od samego początku polecaliśmy stronę, na której można inwestować w kryptowaluty w łatwiejszy sposób. Są jednak dwie metody kopania, które są najbardziej polecane, ale wymagają dość znacznego wkładu, oto one.


Najbardziej stabilne metody kopania kryptowalut


Pierwszą metodą, o której chcemy powiedzieć, to zbudowanie swojej własnej koparki walut. Już od samego początku musimy powiedzieć, że wkład własny do zbudowania takiej koparki może okazać się dość spory, ponieważ potrzebujemy specjalistyczny sprzęt. Do tego celu najczęściej przydają się karty graficzne lub ASIC, o którym i nie tylko dowiesz się więcej na przykład tutaj.
Metoda ta może okazać się dość kosztowna, ponieważ poza sprzętem zużywać będziesz też bardzo dużo energii oraz ciepła. Do tego nie jest to raczej opcja dla typowych laików, ponieważ powinieneś wiedzieć chociaż trochę na temat kryptowalut, kopania oraz sprzętu. Musisz jednak być świadomy tego, że jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli, wyniki mogą być naprawdę korzystne.
Kolejną metodą, która jest najbardziej polecana do kopania kryptowalut, jest system Proof Of Stake, który może nie wymaga takiego wkładu, jak z własną koparką kryptowalut, ale za to wymaga jeszcze więcej wiedzy i doświadczenia z tym tematem, więc jeśli jesteś początkujący, lepiej skup się na pozostałych.
Pokrótce możemy powiedzieć, że Proof Of Stake polega na wykorzystaniu portfeli, które są przypisane do danego projektu. Zainteresowana osoba zdobywa specjalne coiny, wynajmując lub stawiając serwer. Możesz też je zdobyć poprzez udostępnianie pojemności dysków. Jeśli czujesz się gotowy na taki krok, spróbuj swojego szczęścia z tym systemem, ponieważ nie generuje on dużych kosztów, ale za to sieć przez niego wykorzystywana nie jest najbezpieczniejsza, więc to również trzeba mieć na uwadze.

REKLAMA

2118769585 views

REKLAMA

REKLAMA

2118769687 views

REKLAMA

REKLAMA

2120566043 views

REKLAMA

2118769763 views

REKLAMA

2118769825 views

REKLAMA

2118769883 views