0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyNajlepsi twórcy gier wideo

Najlepsi twórcy gier wideo

-

Trzecia dekada XXI wieku to okres, w którym gry wideo biją wszelkie rekordy popularności. Dostępne są na wielu różnych platformach, nie tylko przede wszystkim na komputerach osobistych, jak to było jeszcze na przełomie wieków. Teraz możemy grać w nie na komputerach, laptopach, konsolach do gier, tabletach, a nawet na telefonach komórkowych. Istnieją gry w formie dedykowanych aplikacji, apletów Javy lub Flash, albo w postaci gier przeglądarkowych, jak na przykład liczne gry hazardowe oferowane przez GG.Bet. Jednak nie każdy producent jest w stanie przebić się na tym rynku i utkwić w świadomości graczy jako firma, na której gry należy zawsze zwracać baczną uwagę.

Zatem dziś zaprezentujemy Ci tych producentów, którym udało się odnieść sukces i którzy się cieszą obecnie reputacją jednych z najlepszych dostawców gier wideo na rynku.

Rockstar Games

REKLAMA

Pierwsza pozycja na naszej liście zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Firma Rockstar Games wydaje bardzo rzadko jakieś gry, ale jeśli już się pojawią na rynku, to praktycznie zawsze są albo gigantycznymi hitami, albo co najmniej bardzo ciekawymi i doskonale wykonanymi grami, które nie plasują się na szczytach list przebojów głównie z racji specyficznej tematyki, która nie każdego może zachwycić. Przykładem takiego tytułu może być na przykład mroczny kryminał w stylu filmów noir, czyli L.A. Noire.

Oczywiście Rockstar Games znana jest przede wszystkim z dwóch produktów, które zapewniły jej światową rozpoznawalność i pozycję numer jeden wśród producentów gier. Pierwszym z tych produktów jest seria Grand Theft Auto, która obecnie dotarła do piątej generacji, a plotki o szóstej odsłonie serii pojawiają się coraz częściej. GTA to pozycja, którą zna chyba każdy gracz na świecie, jest to gra, którą można opisać w skrócie jako symulator gangstera. Krótko mówiąc, jest to pełna akcji i przemocy gra, gdzie akcja ostatniej, piątej odsłony toczy się w fikcyjnym mieście Los Santos (przypominającym mocno Los Angeles), a gracz może wykonywać liczne zadania o jednoznacznie przestępczym charakterze — czyli okradać, napadać, zabijać i tak dalej.

Drugim tytułem, na bazie którego firma Rockstar Games zbudowała swoją reputację, jest seria Red Dead Redemption. Pierwsza gra pod tym tytułem dostępna była tylko na konsole i owszem, zyskała sobie spory rozgłos, ale prawdziwym hitem okazała się jej kontynuacja, czyli Red Dead Redemption 2. Jest to gra, która zachwyca fabułą, a akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Pod względem ogólnej koncepcji jest to produkcja nieco podobna do GTA, także bowiem charakteryzuje się otwartym światem i mnóstwem możliwości, jednak położono w niej mniejszy nacisk na dynamiczną akcję, a bardziej na możliwość zwiedzania, planowania i wszelkiego rodzaju aspektów związanych z przetrwaniem. Choć naturalnie misje oparte na wymianie ognia i napadach także nie należą do rzadkości.

Naughty Dog

Na drugim miejscu naszej listy pojawiła się firma, która tworzy gry wyłącznie na konsolę Playstation. Jej niezwykle silna pozycja na rynku jest efektem kilku naprawdę udanych tytułów, ale zapewne reputację przyniosły jej dwie serie. Pierwszą z nich jest platformówka Crash Bandicoot obejmująca łącznie trzy tytuły. Gry te pochodzą z lat 1996, 1996 oraz 1998, więc są już naprawdę stare. Jednak to one pozwoliły ustalić odpowiednią klasę tego producenta.

Następna seria godna uwagi to Uncharted, w skład której wchodzą gry takie jak Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Pośród złodziei, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a, Uncharted 4: Kres złodzieja oraz Uncharted: Zaginione dziedzictwo. Każda z tych gier cieszyła się niezwykłym wręcz uznaniem wśród graczy, większość z nich otrzymała nagrody dla najlepszej gry roku na platformę Playstation.

To jeszcze nie koniec sukcesów firmy Naughty Dog. W 2013 roku wydała ona na Playstation 3 grę The Last of Us, która w następnym roku doczekała się unowocześnionej wersji (tak zwanego remastera) dla Playstation 4. W 2020 roku na rynku pojawiła się druga część, The Last of Us Part II. Błyskawicznie została ona okrzyknięta najlepszą grą 2020 roku na wszystkie platformy, a recenzenci z całego świata zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najlepszych gier wideo w historii — co bez wątpienia stanowi niezwykłe wyróżnienie.

Jeśli więc nie miałeś okazji jeszcze zagrać w żadną z gier firmy Naughty Dog, to powinieneś jak najszybciej nadrobić te zaległości!

CD Projekt RED

Na trzecim miejscu pojawił się polski producent, czyli firma CD Projekt RED. Jeszcze pół roku temu nasz artykuł rozpoczęliśmy od wymienienia CD Projekt RED w pierwszej kolejności, jako że firma ta ma na koncie trzy wybitne wręcz tytuły, z których każdy na zawsze zmienił świat gier wideo, stanowiąc absolutny przełom. Mowa tu oczywiście o serii Wiedźmin obejmującej trzy odsłony. Ostatnia pozycja, czyli Wiedźmin 3: Dziki gon zgarnęła dziesiątki nagród dla najlepszej gry roku, bijąc pod tym względem wszelkie rekordy. Tak, bez cienia wątpliwości każdy z Wiedźminów zasługuje na uznanie.

Jednak pewnym cieniem na reputacji położył się najnowszy produkt firmy CD Projekt RED, czyli Cyberpunk 2077. Nie jest to gra zła, nieudana, czy też w inny sposób kiepska. Wręcz przeciwnie. Dysponuje fenomenalną oprawą graficzną (czyli czymś, do czego polscy twórcy już dawno nas przyzwyczaili), wyciska 100% możliwości z dostępnego na rynku sprzętu komputerowego, zapewnia wielowątkową, wciągającą fabułę, otwarty świat, fenomenalnie zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach miasto przyszłości, a wisienką na torcie jest udział samego Keanu Reevesa. Gra była tak oczekiwana, że bukmacherzy przyjmowali nawet zakłady sportowe na datę jej wydania!

Poważną wadą tej gry jest jej niedopracowanie na niektórych platformach. Na przykład wersja dla Playstation 4 zmaga się z wieloma ograniczeniami sprzętowymi, przez co rozgrywka jest daleka od komfortowej. Sytuację poprawiają nieustannie wydawane patche i aktualizacje, więc w efekcie Cyberpunk 2077 coraz bardziej zbliża się do ideału. Jednak naszym zdaniem firma koniecznie chciała wydać swój flagowy tytuł przed świętami Bożego Narodzenia, więc w efekcie na rynku pojawił się tytuł, który nie został dopieszczony w 100%.

Czy to jednak zachwiało pozycją CD Projekt RED jako jednego z trzech najlepszych producentów gier wideo na rynku? Naszym zdaniem nie!

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2121766463 views

REKLAMA

REKLAMA

2121766483 views

REKLAMA

REKLAMA

2123562803 views

REKLAMA

2121766494 views

REKLAMA

2121766503 views

REKLAMA

2121766507 views