REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Myślisz o magazynowaniu? Sprawdź jakie masz możliwości!

Myślisz o magazynowaniu? Sprawdź jakie masz możliwości!

-

Działanie wielu obecnych firm wymaga magazynowania towarów. Żeby robić to skutecznie należy pamiętać, że zazwyczaj trzeba przeznaczyć na ten cel duży metraż oraz spełnić specjalistyczne wymagania. Produkty są różne i wymagają konkretnych warunków przechowywania, tj: temperatura, światło, wilgotność, tak żeby nie straciły na jakości. Są to szczególnie istotne kwestie jeśli w grę wchodzą materiały niebezpieczne. Oprócz magazynowania musimy pamiętać również o logistyce i finalnej dystrybucji. Są to procesy, które zapewniają płynność przepływu towaru. Jednak nie ma co ukrywać, nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na własną halę magazynową i sięga po różne rozwiązania. Jakie?

Profesjonalna firma zewnętrzna

REKLAMA

Sztuką magazynowania jest posiadanie odpowiedniej ilości miejsca, dogodnych warunków, jak i sprawnej obsługi, obejmującej wszystkie procesy związane z towarem. Nie każda firma posiada takie zaplecze, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Możemy wybrać halę magazynową, która najbardziej nam odpowiada, znajduje się w dogodnej dla nas lokalizacji, a także warunki współpracy pomiędzy dwoma stronami są korzystne. Jeśli posiadamy dużą firmę i myślimy o dystrybucji na dużą skalę, warto jest posiadać możliwość magazynowania towarów w różnych rejonach Polski.

Rynek zagraniczny

Inaczej logistyka magazynowania wygląda na terenie naszego kraju, a inaczej na rynku zagranicznym. Dlatego jeśli myślimy o eksporcie naszych towarów poza granice naszego państwa, należy pomyśleć o agencie celnym. Jest to osoba, która ułatwi nam załatwienie wszelkich formalności związanych z transportem i dystrybucją. Możemy zająć się tym osobiście jako właściciel firmy, albo zlecić usługę firmie zewnętrznej, której powierzyliśmy proces magazynowania.

Kompleksowa obsługa

Kiedy wybieramy firmę, która będzie odpowiadać za kwestie magazynowania naszych towarów, warto jest sprawdzić jakie usługi dodatkowe oferują. Mogą one przynieść nam dodatkowe możliwości, które również możemy zlecić na zewnątrz. Są to na przykład: podstawowe prace serwisowe, etykietowanie, pakowanie czy też obsługa zwrotów towarów. Musimy pamiętać, że im bardziej rozwinięty proces magazynowania i obsługi towarów, tym daje nam to większe pole manewru jeśli chodzi o dalszy rozwój firmy. Zamiast zajmować się wysyłaniem paczek, myślimy nad strategią na kolejne lata.

Magazynowanie to nie wszystko!

Wielu ludzi błędnie myśli, że sztuką magazynowania jest posiadanie dużej przestrzeni, na której umieścimy towary. Owszem jest to kluczowy czynnik i bez tego się to nie uda, ale nie jedyny. Musimy pamiętać również o logistyce, która zapewni nam płynny przepływ towarów. Transport i sprawna dystrybucja to podstawa. Zaufajmy więc sprawdzonym, profesjonalnym firmom, ponieważ to od nich będzie zależał nasz wizerunek w stosunku do naszych klientów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks