REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Medicare w roku 2022

-

Siódmego grudnia skończył się Coroczny Okres Zapisowy w planach Medicare. W tym roku w porównaniu z latami poprzednimi większość z Państwa doświadczyła w tym okresie wzmożonej aktywności marketingowej i sprzedażowej. Na rynku pojawiło się kilka nowych firm i planów ubezpieczeniowych kuszących Państwa różnego rodzaju benefitami czy też nawet, w niektórych przypadkach częściowym zwrotem składki za część B. Zawsze przy tego typu atrakcyjnie wyglądających ofertach proponuję być ostrożnym i dokładnie zapoznać się z całościową ofertą danego planu. Często bowiem okazuje się, że uzyskując jakąś korzyść w jednym aspekcie tracimy w innym i potencjalny zysk tak naprawdę nie jest warty zmiany planu.  

Również, kilka tygodni temu CMS, czyli agencja rządowa ustalająca i nadzorująca reguły funkcjonowania systemu ubezpieczeń Medicare opublikowała dane dotyczące wysokości opłat za składkę na część B oraz tzw. deductibles, czyli początkowe koszty własne za pobyt w szpitalu i za usługi medyczne. Niestety mam dla Państwa niemiłą wiadomość związaną ze znacznym wzrostem wysokości miesięcznej składki na część B Medicare. W roku 2021 wynosiła ona dla większości z Państwa $148.50, a w roku 2022 wzrasta do kwoty $170.10, czyli aż o $21.60. Jest to jeden z najwyższych wzrostów jaki nastąpił w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat. Wzrosły również wspomniane wcześniej początkowe koszty własne. Za pobyt w szpitalu, w ramach części A osoba posiadająca jedynie Podstawowy Plan Medicare (Original Medicare), będzie musiała zapłacić $1556, a za początkowe koszty leczenia w ramach części B trzeba będzie wydać $233. Na całe szczęście, na rynku ubezpieczeń Medicare są od wielu lat dostępne plany Medicare Advantage (część C), które za niewielką, a często nawet zerową składkę eliminują wspomniane początkowe koszty własne i w znacznym stopniu redukują koszty ponoszone podczas leczenia czy to szpitalnego czy też pozaszpitalnego. Co więcej, oferują one zintegrowane plany zniżkowe na leki i wiele dodatkowych benefitów, takich jak chociażby usługi dentystyczne i okulistyczne, których nie znajdziemy w pakiecie Podstawowego Planu Medicare. 

REKLAMA

Pamiętajmy też, że w roku 2022 do Medicare kwalifikują się osoby urodzone w 1957 roku. Z uwagi na ciągle zamknięte lokalne biura Social Security, najłatwiejszą formą wystąpienia o Medicare części A i B jest kontakt telefoniczny lub wypełnienie aplikacji na stronie internetowej SSA.gov. Wybierając kontakt telefoniczny powinniśmy zadzwonić do lokalnego biura przypisanego do naszego miejsca zamieszkania. Numer telefonu znajdziemy na stronie: www.ssa.gov/locator/, po wpisaniu naszego kodu pocztowego (Zip Code). Przepisy pozwalają nam wystąpić o Medicare na trzy miesiące przed miesiącem naszych urodzin i nie później niż trzy miesiące po nim. Osoby, które po ukończeniu 65. roku pozostały na grupowym ubezpieczeniu zdrowotnym, a które teraz planują przejść na emeryturę powinny nie później niż w okresie 63 dni od ustania ubezpieczenia z zakładu pracy przystąpić do planu zniżkowego na leki (część D), jeżeli nie chcą płacić kary za tzw. spóźnioną rejestrację. Warto wiedzieć, że obecnie okresy procesowania aplikacji o Medicare są wydłużone, dlatego zachęcam wszystkie osoby zainteresowane tym tematem o niezwlekanie ze złożeniem aplikacji. Po uzyskaniu numeru Medicare, zachęcam do kontaktu ze mną w celu omówienia dodatkowych planów Medicare oraz planów redukujących koszty leków wydawanych na receptę.  Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące Waszej indywidualnej sytuacji związanej z Medicare, proszę się ze mną skontaktować w celu odbycia bezpłatnej konsultacji telefonicznejdzwoniąc na 773-620-5258.

Oliwier Wasilewski

Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już blisko czternaście lat.  Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan IL. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych.   Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI, FL, AZ, CO i CT.  Po bezpłatne konsultacje proszę dzwonić pod nr. 773 -620-5258

REKLAMA

2109179306 views

REKLAMA

2109179538 views

REKLAMA

REKLAMA

2110975929 views

REKLAMA

2109179679 views

REKLAMA

2109179778 views

REKLAMA

2109179886 views