REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyMasz psa? Sprawdź, czy nie jest wykluczony z Twojej polisy właściciela domu

Masz psa? Sprawdź, czy nie jest wykluczony z Twojej polisy właściciela domu

-

Jest wiele pytań, które nasuwają się przed nami w chwili, kiedy decydujemy się na nowego członka rodziny w postaci psa. Czy gubi sierść? Czy będzie przyjazny dla naszych dzieci? A co z jego szczepieniami? I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: czy wpłynie to na zakres ubezpieczenia naszej domowej polisy? 

Jeśli więc posiadasz psa lub właśnie myślisz o jego nabyciu, pamiętaj o potencjalnych ograniczeniach w ubezpieczonych w domu. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej właściciela domu obejmuje koszty prawne w przypadku, gdy zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności za obrażenia ciała innej osoby lub uszkodzenie jej mienia. Ubezpieczenie to obejmuje również Twojego psa, gdyby ugryzł gościa lub zniszczył jego rzeczy osobiste, na przykład nowiutką i bardzo drogą torebkę za skóry węża lub buty z aligatora, które są warte więcej niż dwie Twoje pensje. 

REKLAMA

Pamiętaj, że niektóre firmy ubezpieczeniowe są mniej przyjazne psom niż inne, nie obejmują większych i masywnych ras lub tych, które cieszą się opinią niebezpiecznych, ze względu na wyższe prawdopodobieństwo wypadku. Najczęściej wykluczanymi rasami są rottweilery, pitbulle, owczarki niemieckie, staffordshire terriery, pinczery dobermanów, akity, malamuty alaskańskie i husky syberyjskie. Twój ubezpieczyciel może również podnieść Twoją składkę, jeśli posiadasz określoną rasę lub skasować polisę. Jeśli tak się stanie, rozejrzyj się za inną firmą. Niektórzy ubezpieczyciele jak Allstate, AIG, Chubb i inni – akceptują nawet najbardziej niebezpieczne rasy psów. Masz również możliwość wykupienia specjalistycznej polisy, która obejmuje obrażenia lub szkody spowodowane przez dowolnego psa.

Oprócz ograniczeń dotyczących rasy, niektórzy ubezpieczyciele nie obejmują również psów, które w przeszłości gryzły lub uszkadzały własność. Jeśli Twój pupil ma historię gryzienia, może zostać wykluczony lub może być konieczne podpisanie zrzeczenia się za każdym razem, gdy Twój pies kogoś ugryzie. W niektórych przypadkach możesz otrzymać odmowę ubezpieczenia domu.

Pamiętaj, że jeśli Twój milusiński spowoduje uszkodzenie w Twoim domu lub zniszczy Twoje rzeczy osobiste, strata ta nie jest objęta ubezpieczeniem właściciela domu. Oznacza to, że jeśli Twój pies przegryzie płytę kartonowo-gipsową lub zniszczy kanapę którą dopiero co kupiłeś, możesz nie otrzymać zwrotu kosztów za tego rodzaju szkody.

Co zrobić, jeśli posiadasz psa z listy „psów niebezpiecznych”

Jeśli masz rasę objętą ograniczeniami, ubezpieczyciel domu może Cię odrzucić lub zasugerować pozbycie się psa w celu utrzymania ubezpieczenia. Dla wielu z nas takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Oto kilka opcji.

Spróbuj uzyskać wyjątek. Jeśli masz psa rasy podlegającej ograniczeniom, możesz uzyskać wyjątek, jeśli:

– pies posiada certyfikat Canine Good Citizen wydany przez American Kennel Club.

– pies jest szkolony na psa przewodnika.

Jeśli nie uda Ci się uzyskać wyjątku poszukaj nowej firmy ubezpieczeniowej domu, która sprzeda Ci ubezpieczenie kryjące również Twojego psa. To może okazać się trudniejsze niż myślisz, jeśli pies już kogoś ugryzł lub masz pitbulla lub rottweilera, które są zwykle uważane za agresywne.

Jeśli masz zakazaną rasę i chcesz pozostać u swojego ubezpieczyciela, zapytaj, czy możesz wykluczyć swojego psa z ubezpieczenia. Nie będziesz mieć ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wobec Ciebie, jeśli pies kogoś ugryzie lub zrani. Oznacza to, że będziesz osobiście odpowiedzialny, jeśli zostaniesz pozwany z powodu urazu spowodowanego przez psa. Według Insurance Information Institute średnia kwota roszczenia z tytułu ubezpieczenia od odpowiedzialności za psa wyniosła w 2016 r. ponad 33 tysiące dol. Dobrze się zastanów zanim takie wykluczenie podpiszesz.

Ubezpiecz psa w inny sposób. Jeśli Twój pies nie jest objęty ubezpieczeniem domowym, mogą istnieć inne sposoby pokrycia odpowiedzialności za psa.

Niektóre ubezpieczenia parasolowe pokrywają odpowiedzialność za ugryzienia psa. Potwierdź zanim wykupisz, że polisa parasolowa obejmuje obrażenia związane z psami.

Kup samodzielną „polisę odpowiedzialności wobec psów”. 

Jak wiemy lepiej jest zapobiegać. Co więc powinniśmy robić i jak zapobiegać ukąszeniom psów i problemom z ubezpieczeniem domu?

Według Centers for Disease Control and Prevention ponad 4,5 miliona ludzi każdego roku jest pogryzionych przez psy. Nie chcesz, aby sytuacja taka doprowadziła do ​​problemu z uzyskaniem ubezpieczenia domu. Oto polecane przez ekspertów sposoby zapobiegania ukąszeniom psów:

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli w pobliżu są dzieci. Według Centers for Disease Control and Prevention, dzieci w wieku od 5 do 9 lat są najbardziej narażone na ugryzienia przez psy, a chłopcy częściej niż dziewczęta.

Wysterylizuj lub wykastruj psa. Według The Humane Society pies jest mniej agresywny po takim zabiegu.

Uspołecznij psa, aby był przyzwyczajony do przebywania z ludźmi. Socjalizacja i nadzór pomagają zmniejszyć ukąszenia psów, według The Humane Society.

Więcej wskazówek można znaleźć na stronie The Humane Society.

Psy nie są jedynymi zwierzętami, które mogą być wykluczone przez firmy ubezpieczeniowe domu. Ubezpieczyciele zazwyczaj nie pokrywają „egzotycznych” zwierząt. Chociaż definicje zwierząt egzotycznych mogą się różnić, oto przykłady innych zwierząt powszechnie wyłączanych z ubezpieczenia domu – małpy, lamparty, szakale, aligatory, jadowite węże, gady mięsożerne, piranie, strusie i wiele wiele innych.

Ponieważ nasze życie szybko się zmienia, warto sprawdzać zakres ubezpieczenia co sześć do dwunastu miesięcy. Sprawdzenie limitów na polisie, aby upewnić się, że się z nimi zgadzasz, jest kluczową częścią polisy, którą należy od czasu do czasu weryfikować. Zwiększenie limitów ubezpieczenia prawdopodobnie zwiększy Twoją składkę, ale jest to niewielka cena do zapłacenia, jeśli pozwoli Ci to zaoszczędzić tysiące dolarów po wypadku. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące ubezpieczeń skontaktuj się z nami pod numerem 773-775-1600. Możemy Ci pomóc przejrzeć Twoje polisy, doradzić i wyjaśnić co one pokrywają oraz zrobić wycenę jeśli poszukujesz nowych. 

Katie (Kasia) Kędziora, MBA

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie. Tematem ubezpieczeń zajmuje się od 2008 roku, posiada aktywną licencją w stanie Illinois, Wisconsin, Indiana, Arizona i Floryda. Doradzi w sprawach polis indywidualnych, komercyjnych, zdrowotnych i na życie. Niepoprawna optymistka a zarazem pracoholiczka twardo stąpająca po ziemi. Jest członkiem American Translators Association.

REKLAMA

2123319972 views

REKLAMA

REKLAMA

2123319989 views

REKLAMA

REKLAMA

2125116309 views

REKLAMA

2123319999 views

REKLAMA

2123320005 views

REKLAMA

2123320009 views