REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraLotto, zdrapki i innego rodzaju gry losowe

Lotto, zdrapki i innego rodzaju gry losowe

-

O dużych pieniądzach marzy dziś niemal każdy, bez wyjątku. Najlepiej, gdy pieniądze te udałoby się uzyskać beż żadnej pracy — wyłącznie za pomocą szczęścia. Taką możliwość dają gry losowe, gdzie do osiągnięcia statusu milionera wystarczy mała inwestycja w kupon lub zakład oraz niebywałe pokłady szczęścia. Choć do wygranej w tego typu grach trzeba być niewątpliwie w czepku urodzonym, to jednak gry losowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a w Polsce w szczególności. Gry losowe pokroju loterii Lotto czy zdrapek są obecnie na fali, bo wiele osób pragnie spróbować swojego szczęścia i ustawić się finansowo do końca życia.

Mimo znikomych szans na wygraną w grach losowych, zainteresowanie nimi z roku na rok tylko rośnie. Dziś by zagrać w Lotto czy zdrapki, wcale nie trzeba udawać się do punktów stacjonarnych czy kiosków, bo kupon Lotto można zakupić w sieci bez wychodzenia z domu, a zdrapki online już od dłuższego czasu dostępne są w większości renomowanych polskich kasyn internetowych. Polacy mają różnorodne preferencje w zakresie gier losowych, jednak największe zainteresowanie wzbudzają loterie Lotto, zdrapki, zakłady bukmacherskie oraz cieszące się rosnącą popularnością na świecie — automaty do gry. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym popularnym formom gier losowych.

REKLAMA

Lotto

Lotto jest najpopularniejszą i jednocześnie najstarszą grą liczbową w Polsce, za którą stoi Totalizator Sportowy. Historia loterii Lotto sięga 1957 roku, kiedy to 27 stycznia odbyło się pierwsze losowanie. Gra w Lotto jest stosunkowo prosta, bo polega na wytypowaniu 6 liczb z zakresu 1-49. Liczby te można wybrać we własnym zakresie lub powierzyć swój los automatowi i skorzystać z opcji „chybił trafił”, gdzie to system informatyczny wybiera za nas losowe 6 liczb na kuponie. Dostępna jest także opcja zakładów systemowych, gdzie wytypować można od 7 do 12 liczb i spośród nich dobierana jest kombinacja 6 liczb. Losowania Lotto odbywają się o godzinie 22 w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

Wygrane wypłacane są już od 3 trafionych liczb, a pula nagród dla danego stopnia wygranej jest dzielona na wszystkich zwycięzców, więc dokładna kwota wygranej w każdym losowaniu może się różnić. To, co najbardziej zachęcą Polaków do gry w Lotto to przede wszystkim fakt, że jest to gra kumulacyjna. Jeśli bowiem w danym losowaniu nie padnie główna wygrana I stopnia za 6 trafionych liczb, to pula nagród pieniężnych z danego losowania podczas kolejnego losowania zostaje zwiększona. Sytuacja ta zdarza się dość często, bo wygrać w Lotto nagrodę główną wcale nie jest łatwo. Szanse na wygraną są dość niskie i prezentują się następująco:

  • Szóstka: 1:13 983 816;
  • Piątka: ok. 1:54 201;
  • Czwórka: ok. 1:1032;
  • Trójka: ok. 1:57.

Zdrapki

Zdrapki to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych rodzajów gier losowych w Polsce. Można je obecnie kupić stacjonarnie dosłownie na każdym kroku m.in. w kioskach i salonach prasowych. Dostępne są również online, gdzie zdrapkę można zakupić bez ruszania się z domu. Zdrapki swoją popularność zawdzięczają nie tylko powszechnej dostępności, ale przede wszystkim ich prostocie, bo cała gra opiera się na zdrapaniu warstwy ochronnej i uzyskaniu odpowiedniej ilości takich samych zwycięskich symboli lub kwot.

Ważnym aspektem wpływający na popularność zdrapek jest też niska inwestycja w zakup zdrapki, przy wysokiej potencjalnej wygranej. Zdrapkę możemy bowiem dostać już od złotówki, gdzie wygrana może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. O ile jednak drobne wygrane w zdrapkach zdarzają się dość często, to trafienie największych wygranych jest bardzo trudne. Według niezależnych testów stopa zwrotu ze zdrapek dostępnych na polskim rynku to ok. 50% wkładu.

Zakłady bukmacherskie

Polacy uwielbiają oglądać sport i obstawiać przy tym zakłady. Stawianie zakładów na mecze piłki nożnej czy tenisa to dla wielu osób w Polsce wręcz pełnoetatowa praca. Zakłady bukmacherskie co prawda nie dają tak ogromnego potencjału jednorazowej wygranej, jak Lotto czy zdrapki, jednak osoba obstawiająca zakład ma w pewnym sensie wpływ na jego wynik.

Typer może bowiem przed meczem dokładnie przeanalizować czynniki wpływające na szanse danej drużyny czy zawodnika na wygraną, przez co jego typ ma większe szanse na powodzenie. Jednak stawianie na tzw. pewniaków wiąże się z niskimi kursami, a co za tym idzie stopa zwrotu z takich zakładów, jest dość niska.

Automaty do gry

Jednoręki bandyta to już od dawna jedna z ulubionych form gier losowych dla wielu ludzi, pragnących trafić jackpota i ustawić się do końca życia. Tysiące polaków próbuje swojego szczęścia na automatach — zarówno stacjonarnie, jak i online w kasynach internetowych. Emocje i adrenalina towarzyszące kolejnym spinom podczas gry na maszynach hazardowych są niepowtarzalne, a potencjalne wygrane ogromne.

Są to jednak w pełni losowe gry, w których gracz nie ma żadnego wpływu na wynik, bo symbole przy każdym obrocie są generowane przez RNG. Dodatkowo o dużą wygraną nie jest tu łatwo, bo grając na automatach, toczymy nierówny pojedynek z przewagą kasyna, która w przypadku slotów wynosi przeważnie od 5% do 10%.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2095809323 views

REKLAMA

REKLAMA

2095809556 views

REKLAMA

2097605952 views

REKLAMA

2095809705 views

REKLAMA

2095809806 views

REKLAMA

2095809917 views