REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraKredyt balonowy czy leasing operacyjny?

Kredyt balonowy czy leasing operacyjny?

-

Istnieje wiele sposobów pozwalających sfinansować zakup auta. Chociaż jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszył się standardowy kredyt samochodowy, obecnie rozważane są dwie opcje: kredyt balonowy i leasing operacyjny. Sprawdź, która forma finansowania będzie dla ciebie korzystniejsza.

Aby móc korzystać z samochodu, wcale nie trzeba mieć go na własność. Na taką opcję decyduje się coraz więcej osób, rezygnując z finansowania jego zakupu gotówką. O ile jeszcze do niedawna najchętniej rozważaną opcją był standardowy kredyt samochodowy, o tyle teraz uwzględniane są także inne formy finansowania. Dużą popularnością cieszą się te, które charakteryzują się ogromną elastycznością dla osoby potrzebującej samochodu.

REKLAMA

Kredyt balonowy – na czym polega?

Kredyt balonowy jest specyficzną formą finansowania, której istotą jest możliwość opłacania niskich miesięcznych rat. Cechą charakterystyczną jest natomiast wysoka ostatnia rata (tzw. rata balonowa), którą można uregulować na jeden z kilku sposobów. Poza możliwością zaciągnięcia kredytu refinansowego, istnieje także opcja wymiany auta na nowe – dzięki gwarancji odkupu pojazdu przez dealera. Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwalają na sfinansowanie ostatniej raty i uiszczenie wkładu własnego kolejnego kredytu balonowego.

Zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Wiele zależy od twoich oczekiwań i potrzeb. Na pewno warto rozważyć kredyt balonowy, jeśli:

  • zależy ci na niskich miesięcznych ratach;
  • chcesz skorzystać z bezgotówkowej wymiany auta na nowe;
  • nie przywiązujesz się zbytnio do pojazdów – wolisz je użytkować niż posiadać.

Więcej na temat wad i zalet takiej formy finansowania przeczytasz w artykule dostępnym pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-balonowy-czy-sie-oplaca/.

Leasing operacyjny – co to?

Leasing operacyjny jest najpopularniejszą odmianą tego typu finansowania. Jego istotą jest możliwość użytkowania pojazdu w zamian za opłacanie miesięcznego zobowiązania na rzecz leasingodawcy.

Podobnie jak w przypadku kredytu balonowego, i tutaj masz możliwość wymiany auta na nowe po zakończonej umowie. Wystarczy, że nie zdecydujesz się na wykup i podpiszesz kolejną umowę – także z tą samą firmą leasingową.

Porównaj oferty i wybierz najlepszą

Zastanawiasz się, która opcja finansowania będzie dla ciebie odpowiednia? W pierwszej kolejności musisz określić swoje oczekiwania, m.in. pod kątem: wysokości miesięcznej raty, wysokości wkładu własnego, chęci stania się właścicielem użytkowanego auta.

Jeśli zrezygnujesz leasingu operacyjnego, najlepsze kredyty samochodowe na finanse.rankomat.pl porównaj. Dzięki temu dotrzesz do ofert, które wpisują się w twoje potrzeby. Możesz przeanalizować je na spokojnie, co pozwoli na podjęcie w pełni przemyślanej decyzji.

Kredyt balonowy i leasing operacyjny są dość zbliżonymi formami finansowania. W obu przypadkach możesz liczyć na wymianę pojazdu na nowy. Jednak to leasing zwykle wiąże się ze znacznym ograniczeniem formalności.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2107436060 views

REKLAMA

2107436292 views

REKLAMA

2109232683 views

REKLAMA

2107436433 views

REKLAMA

2107436532 views

REKLAMA

2107436640 views