REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Konto Roth IRA i jego zalety! Finanse i planowanie emerytalne

Konto Roth IRA i jego zalety! Finanse i planowanie emerytalne

-

Na pewno każdy z nas chciałby znaleźć sposób, aby jak najwięcej zaoszczędzić na podatkach. Niestety podatki płacimy wszędzie i nie znikną one również na emeryturze. Ale na szczęście istnieją pewne rozwiązania, dzięki którym możemy je zminimalizować lub nawet całkowicie wyeliminować i tym samym zwiększyć swój dochód na emeryturze. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi są konta ROTH IRA, warto więc wiedzieć, jak dokładnie działają i skutecznie je wykorzystać w swoim planowaniu.

Co to jest ROTH IRA?
Zacznijmy może od wyjaśnienia co to jest konto Roth. Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie wiedzą, pieniądze zgromadzone na kontach ROTH są wolne od podatku, co stanowi ogromną zaletę nie tylko dla nas, ale także dla naszych spadkobierców, gdyż mogą być używane na emeryturze czy przekazane spadkobiercom bez martwienia się o ten podatek. Konta ROTH nie podlegają także zasadom wieku 59½, i odłożone pieniądze są dostępne do wybrania w dowolnym momencie bez podatków i żadnych kar. Dodatkowo konta ROTH nie mają też obowiązku wypłacania RMDs czyli wymaganych minimalnych wypłat po ukończeniu 72 lat. Jak widać ROTH IRA niesie ze sobą wiele korzyści i nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością.
Mamy dwa rodzaje kont Roth: “Contributory Roth IRA” and “Conversion Roth IRA”, czyli tworzymy je albo poprzez wnoszenie wkładów albo dokonanie konwersji.

REKLAMA

Wpłaty na konta ROTH IRA
W pierwszym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, nasze konta są finansowane ze składek, które płacimy co roku. Dopłat tych możemy dokonywać zarówno dla siebie, jak i małżonka, pod warunkiem, że wykazujemy odpowiedni dochód, pozwalający na ich sfinansowanie. Jeżeli nie mamy jeszcze ukończonych 50 lat, możemy odkładać rocznie maksymalnie $6000, a po ukończeniu 50 lat – $7000. Kwoty te mogą być zmniejszone, gdy nasz roczny dochód przekroczy $124,000 lub w przypadku małżeństw $196,000. Niestety wkładów tych nie możemy w ogóle wpłacać, gdy nasz dochód jest większy niż $139,000 na rok a dla małżeństw rozliczających się wspólnie – $206,000.

Konwersje na konta ROTH

Drugim sposobem utworzenia kont ROTH jest konwersja, która pozwala na przeniesienie funduszy z tradycyjnych kont IRA na Roth IRA, płacąc przy tym oczywiście należny podatek. W przypadku konwersji nie ma żadnych ograniczeń ani wytycznych co do wkładów czy dochodów, co daje nam dużą elastyczność i swobodę planowania. Generalnie, możemy w dowolnym momencie przenieść dowolną sumę na konto ROTH. Jedyną wadą jest tylko to, że musimy zapłacić podatek od przenoszonych pieniędzy, ale gdy to już nastąpi, pieniądze będą wzrastały bez obciążenia podatkowego. Warto też wspomnieć, że jest to decyzja nieodwracalna, dlatego warto zawsze skonsultować się ze specjalistą przed dokonaniem takiej konwersji, aby mieć pewność, że optymalnie wykorzystujemy to narzędzie. Biorąc pod uwagę obecne, historycznie najniższe stawki podatkowe, konwersje ROTH stały się popularnym posunięciem strategicznym, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić na podatkach.

Niezależnie od tego, jaką strategię wybierzemy, najważniejsze, że sami możemy zadecydować kiedy i w jakiej wysokości chcemy zapłacić podatek i dzięki temu zmaksymalizować nasze dochody na emeryturze. Kluczowe jest tutaj więc odpowiednie i strategiczne planowanie. Jeżeli macie Państwo pytania odnośnie kont ROTH i ich konwersji prosimy o kontakt z naszą firmą: 847-312-3454. Zapraszamy również na naszą stronę na facebooku ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco informujemy o wszystkich nowościach i ciekawostkach w zakresie planowania emerytalnego i inwestycyjnego.

Planowanie przyszłości finansowej może wydawać się skomplikowane, ale nie z naszą pomocą! Financial Wealth Alliance oferuje profesjonalne doradztwo finansowe dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych planów inwestycyjnych, które uwzględniają wszystkie aspekty planowania emerytalnego takie jak podatki, zarządzanie ryzykiem, rosnące koszty medyczne, długowieczność, inflacja, planowanie spadkowe i wiele więcej. Naszym celem i priorytetem jest bezpieczna przyszłość naszych klientów.

Dariusz Godlewski, RFC

 

Tel. 847-312-3454
ZaplanujFinanse.com

Prezes i założyciel firmy Financial Wealth Alliance, która od 12 lat współpracuje z setkami zadowolonych rodzin na terenie całego Chicago i jego okolic. Licencjonowany doradca finansowy, działający jako niezależny specjalista w oparciu o tzw. „fiduciary duty”, dba przede wszystkim o najlepszy interes klienta i jego bezpieczną przyszłość finansową.

Dariusz wierzy, że efektywna współpraca z klientami jest procesem długotrwałym, który powinien opierać się na systematycznej komunikacji, pozwalającej na dokładne określenie celów finansowych klienta. Zasłynął w środowisku Polonii amerykańskiej ze swoich audycji radiowych ,,Finanse Chicago”, w których co tydzień przedstawia najnowsze doniesienia ze świata finansów, a także omawia najważniejsze zagadnienia w zakresie planowania emerytalnego i inwestycyjnego. Jego zdaniem sukces planowania emerytalnego opiera się na kompleksowej i spójnej strategii, która powinna być dobrze przemyślana i zaprojektowana w oparciu o indywidualne potrzeby każdego klienta.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks