REKLAMA

2132668829 views

REKLAMA

2132668828 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyJak wybrać dobry software house

Jak wybrać dobry software house

-

Nie ma dwóch takich samych firm. I nie chodzi wcale o identyfikację wizualną. To, że strona jednego przedsiębiorstwa programistycznego podoba Ci się najbardziej, nie oznacza jeszcze, że właśnie tym specjalistom trzeba powierzyć swój projekt. Firmy typu software house różnią się od siebie w wielu aspektach. Sprawdź, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy.

Portfolio software house. Podstawa, od której trzeba zacząć.

Ten punkt wydaje się dość oczywisty. Wiele inwestorów zapomina jednak o tym, że nie wystarczy szybki rzut oka na poszczególne realizacje. Nie kupuj wyłącznie oczami. W ten temat trzeba się zagłębić.

REKLAMA

Skoro wyraźnie widzisz nazwy marek, które korzystały z usług firmy tworzącej oprogramowanie, zapoznaj się z nimi bliżej. Skorzystaj z ich aplikacji. Poznaj strony internetowe. Dzięki temu dowiesz się więcej o efektach pracy z danym przedsiębiorstwem programistycznym. Prócz tego może to być dla Ciebie niezłe źródło inspiracji.

Komunikacja. Czy praca będzie przebiegać w dobrej atmosferze?

Skoro pierwsze rozeznanie wypadło pomyślnie, czas na telefon. Tak, trzeba będzie w przybliżeniu opowiedzieć o swoim projekcie. Jeśli obawiasz się zdradzić swój pomysł, koniecznie zapytaj, jaka jest polityka software house wobec tajemnicy klienta. Podczas rozmowy zadaj wszelkie nurtujące Cię pytania. Zobacz, czy osoba po drugiej stronie słuchawki jest w stanie odpowiedzieć na nie sprawnie.

Jeśli na koniec wiesz więcej, niż wcześniej, jest to świetny znak. Gorzej, jeśli czujesz, że coś nie do końca jest jasne i nabierasz poważnych wątpliwości.

Kiedy poznasz cenę realizacji projektu?

Koszt współpracy na pewno wpłynie na Twoją decyzję. Szkoda byłoby więc poświęcać dużo czasu jednej firmie bez znajomości ceny związanej z powstaniem oprogramowania. Wycena powinna nastąpić jak najszybciej. Oczywiście podana kwota może być wstępna. To oczywiste, że jeśli zdecydujesz się dołożyć do aplikacji lub strony kolejne funkcjonalności, trzeba będzie ją skorygować.

System pracy. Czy wiesz, jakie są etapy współpracy i jakie efekty przynoszą?

Software house’y pracują zazwyczaj w oparciu o metodyki zwinne. Oznacza to, że praca nad projektem jest podzielona na krótkie etapy, nazywane sprintami. Rezultatem każdego sprintu jest samodzielnie działający fragment programu. Może to być jedna strona czy pojedynczy moduł.

Firmy programistyczne rozszerzają jednak to podejście na całą współpracę. Kontakt z klientem, czyli z Tobą, również powinien przebiegać w konkretnych sprintach. Efektem początkowych rozmów może być wycena. Kolejny etap zamknie się w momencie stworzenia briefu. Prócz tego warto wiedzieć, jak wygląda etap ostatni. Czy jest nim oddanie aplikacji lub strony w Twojej ręce, czy może software house zajmie się też wdrożeniem?

Dostępne możliwości. Jakość aplikacji mobilnej zależy od języka programowania.

Zespół programistów może stosować różnorodne rozwiązania technologiczne. Jest to istotne nie tylko z punktu widzenia klientów biznesowych, choć najczęściej właśnie tacy podejmują współpracę z firmą programistyczną. Dobrze dobrany język programowania może sprawić, że całość będzie bardziej stabilna. Wpłynie to również na szybkość działania. Z tego względu aktywnie interesuj się tym, w jakiej technologii powstanie Twoja strona lub aplikacja i dlaczego właśnie ten wybór jest dla Ciebie najlepszy.

REKLAMA

2129612638 views

REKLAMA

REKLAMA

2129612653 views

REKLAMA

REKLAMA

2131408973 views

REKLAMA

2129612663 views

REKLAMA

2129612666 views

REKLAMA

2129612670 views