REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyIle kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

-

Chcesz mieć pewność, że żadne nieoczekiwane zdarzenie losowe nie zaburzy sporządzonego planu prac budowlanych? Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia domu w budowie. Sprawdź, na czym to polega i poznaj koszty.

Budowa domu jest poważną finansową inwestycją. Dlatego każdemu zależy na tym, aby uniknąć sytuacji przyczyniających się do niepotrzebnego pomnożenia kosztów. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie domu w budowie, dzięki któremu można uniknąć znacznych strat finansowych powstałych na skutek wielu zdarzeń losowych – z kradzieżą włącznie.

REKLAMA

Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie domu w budowie, zasada jest prosta: towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie wystąpienia szkody uwzględnionej w umowie. Dzięki temu inwestor nie ponosi żadnych kosztów, np. gdy dojdzie do zalania fundamentów lub murów, kradzieży elementów itp.

Warto przy tym mieć świadomość, że tego rodzaju polisa swoim zakresem obejmuje szkody adekwatne do etapu budowy. Nieco inaczej będzie więc działać w przypadku tzw. stanu zerowego (etap fundamentów), a inaczej w przypadku stanu surowego otwartego. Na pełną ochronę można liczyć wówczas, gdy budowa wejdzie w stan surowy zamknięty.

Ile trzeba zapłacić za polisę?

Ubezpieczenie domu w budowie wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jednak warto zdecydować się na taki krok. Jak wynika z danych zawartych w artykule https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu-w-budowie, najtańsza polisa to wydatek rzędu 100 zł w skali roku. Za pełniejszą ochronę trzeba zapłacić ok. 500 zł rocznie – oznacza to, że miesięczny koszt wcale nie jest znaczącym obciążeniem domowych finansów.

Ubezpieczasz dom w budowie? O tym pamiętaj

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia domu w budowie, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

  • Porównaj dostępne oferty

Nigdy nie decyduj się na przypadkową ofertę, bo to może sporo kosztować. Ubezpieczyciele proponują różne warunki cenowe – często uwzględniające ten sam zakres ochrony. Jeśli więc porównasz propozycje, możesz odrobinę zaoszczędzić.

  • Weź pod uwagę wyłączenia odpowiedzialności

Wybierając polisę, zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia) – znajdziesz tam informacje na temat wyłączenia odpowiedzialności.

  • Poinformuj ubezpieczyciela o zamieszkaniu w domu

Jeśli budowa dobiegnie końca, musisz poinformować o tym towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisę będzie można kontynuować na odnowionych warunkach – z dopłatą różnicy w składce albo ubezpieczenie wygaśnie – ubezpieczyciel zwróci niewykorzystaną część składki.

REKLAMA

2116499363 views

REKLAMA

REKLAMA

2116499565 views

REKLAMA

REKLAMA

2118295941 views

REKLAMA

2116499681 views

REKLAMA

2116499768 views

REKLAMA

2116499862 views