REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Historia Pokera Online

Historia Pokera Online

-

Chociaż dokładne pochodzenie gry nie jest jasne, najbardziej prawdopodobna wersja głosi, że poker może wywodzić się z XVI-wiecznej perskiej gry karcianej znanej jako As Nas. W tamtym okresie uczono tej gry francuskich osadników w Nowym Orleanie. Gra była bardzo podobna do dzisiejszego wariantu Five Card Stud z 25 kartami w 5 różnych kolorach.

Nazwa poker przyjęła się jednak dopiero w XIX wieku i gra została tak nazywana przez Amerykanów. Co ciekawe przez krótki okres, do gry w pokera korzystano tylko z dwudziestu kart (AKQJT), jednak szybko zrozumiano że prawdziwą rozrywkę dostarcza gra przy wykorzystaniu 52-kartowej talii, z hierarchią układów, jakie znany dziś. Wykorzystanie pełnej 52-kartowej talii umożliwiło grę większej liczbie graczy, a poker z Nowego Orleanu trafił do większości stanów USA, a później także do Europy.

Poker Online

REKLAMA

Znaczący wpływ na rozwój pokera miało wprowadzenie pokera online. Pierwsze rozdanie w sieci rozegrano 1 stycznia 1988 roku na stronie znanej jako Planet Poker. Co prawda kilka lat wcześniej pojawiły się już gry pokerowe w sieci, ale nie były dostępne gry na prawdziwie pieniądze.

Bardzo szybko dostrzeżono potencjał drzemiący w takim rozwiązaniu i w kolejnych latach zaczęły powstawać nowe miejsca do gry nazywane „poker roomami”. Przez wiele lat na czele stawki plasował się PokerStars, operator stworzony przez byłego pracownika Microsoftu, Isią Scheinbergera. W 2014 roku doszło do sprzedaży operatora, a nowy właściciel nie potrafił utrzymać wszystkich wartości, które przez lata pielęgnowała poprzednia dyrekcja. Dzięki temu pozostałe poker roomy na rynku mogły powalczyć o miejsce lidera, a także pojawiła się przestrzeń dla nowych operatorów, ze świeżym spojrzeniem na całą branżę pokera online.

Narodziny GGPoker

Wraz z rozwojem technologii, gracze oczekiwali coraz więcej nowych funkcji, formatów oraz odpowiedniego podejścia i właśnie tak narodziła się sieć GGPoker. W 2014 roku powstał pierwszy projekt skupiający się wyłącznie na rynku azjatyckim, ale właściciele bardzo szybko dostrzegli potencjał w globalnym rynku i stworzyli produkt, który idealnie wpisywał się w to, czego oczekują gracze.

Tylko w ciągu ostatnie roku, GGPoker potroiło ilość swoich graczy i wcale nie zamierza na tym poprzestać. To właśnie na pl.ggpoker.eu toczą się aktualnie gry o najwyższe stawki, a oprogramowanie przez wielu uważane jest za najlepsze w branży. To właśnie tutaj zorganizowano niedawno prestiżowy festiwal WSOP (World Series of Poker) i to tutaj w pokera grają gwiazdy sportu takie jak Neymar czy Andrij Szewczenko. Dzięki unikalnemu podejściu do potrzeb każdej grupy graczy, GGPoker wciąż się rozwija i to właśnie ten operator ma największe szanse na objęcie pozycji lidera w branży na długie lata.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks