REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Doktor Anasinski: Chcę podarować pacjentom piękny, zdrowy i naturalny uśmiech

Doktor Anasinski: Chcę podarować pacjentom piękny, zdrowy i naturalny uśmiech

-

Doktor Dorothy Anasinski specjalizuje się w periodontologii i implantach dentystycznych. Jest profesorem w zaawansowanym programie nauczania periodontologii na University of Illinois. Posiada tytuł Diplomate przyznawany przez American Board of Periodontology and Dental Implant Surgery, który jest najwyższym wyróżnieniem w tej dziedzinie. Tylko niespełna 1/3 periodontologów praktykujących w USA posiada tak wysokie kwalifikacje uznane przez branżę stomatologiczną i tytuł Diplomate.

   Doktor Dorothy Anasinski

REKLAMA

Dziennik Związkowy: Co sprawiło, że wybrała Pani stomatologię jako ścieżkę kariery?

– Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować w służbie zdrowia. Od najmłodszych lat interesowałam się naukami biologicznymi i czerpałam przyjemność z kreatywnych zajęć, takich jak rysowanie, malowanie, szycie. Wszystko co wymagało zdolności manualnych, nie stanowiło dla mnie problemu. Stomatologia zaczęła mnie interesować po pierwszej wizycie u dentysty. Okazało się, że mam kilka ubytków. Doświadczony dentysta tak pokierował rozmową i przeprowadził zabieg, że w ogóle nie czułam bólu ani strachu. Po zakończonym zabiegu higienistka pokazała mi. jak prawidłowo dbać o zęby, nitkować i szczotkować. Byłam zachwycona. Pozytywne doświadczenie wzbudziło szacunek, podziw i zainteresowanie stomatologią. Postanowiłam, że chcę pracować w tym zawodzie. Jako młoda dziewczyna podjęłam pracę w gabinecie dentystycznym. Praca ta stała się moją pasją i zrozumiałam, że każdy aspekt opieki dentystycznej jest indywidualny, niestandardowy i dostosowany do pacjenta. Poprawa zdrowia jamy ustnej i uśmiechu uwzględnia przede wszystkim indywidualne czynniki, takie jak stan zdrowia pacjenta, linię dziąseł, kontury twarzy, koloryt skóry i oczekiwania. Techniki i materiały udoskonalające każde leczenie stomatologiczne wymagają mistrzostwa w precyzji i sztuce wykonania. Uświadomiłam sobie, że stomatologia pomaga ludziom nie tylko wyglądać i czuć się lepiej, ale przede wszystkim być zdrowym.

Jest Pani lekarzem, nauczycielem akademickim na UIC, jako mówca uczestniczy Pani w konferencjach naukowych. Którą z tych ról lubi Pani najbardziej?

– Uwielbiam wszystkie trzy role, jednak najważniejsza jest dla mnie ta, która bezpośrednio zmienia życie ludzi, czyli stwarzanie pacjentom drugiej szansy na posiadanie uzębienia. W mojej praktyce codziennie widzę pacjentów bez zębów, ze znaczną utratą kości w szczęce, z chorobami dziąseł lub innymi przypadłościami. Ludzie przychodzą do mnie po latach nie najlepszych doświadczeń, nie mogąc znaleźć dentysty, który naprawi im zęby. Wielokrotnie odmówiono im pomocy lub trwałego rozwiązania w postaci implantów dentystycznych. Dzięki wiedzy dentystycznej i dostępnej technologii mogę pomóc każdemu mieć zdrowe dziąsła, stabilne zęby, odtworzyć funkcje prawidłowego gryzienia i żucia. Każda osoba ma specyficzne potrzeby, którym mogę sprostać bez względu na stopień trudności. Uwielbiam uczucie satysfakcji, które towarzyszy mi w trakcie pracy nad przywracaniem pięknego uśmiechu. Przywracanie formy i piękna ma w sobie nie tylko aspekt medyczny, ale też artystyczny.
Do przyjemności należy kontynuowanie relacji z pacjentami, których leczyłam. Leczenie zmieniło ich życie, dodało uśmiechu i radości, a mnie cieszy fakt, że jestem częścią tego i pomagam im w utrzymaniu długotrwałych rezultatów.

Pamięta Pani jakąś niezwykłą historię?

– Pamiętam wiele takich historii. Miałam pacjentkę, która unikała uśmiechania się na co dzień. Była świadoma, że nie ma większości zębów i czuła się z tym źle. Po zabiegu wstawienia zębów, wykonanym w ciągu jednego dnia, siedząc jeszcze na fotelu dentystycznym, spojrzała w lustro, uśmiechnęła się i zaczęła płakać. Oczekujący na nią w poczekalni syn i mąż nie mogli wyjść ze zdumienia na widok szczęśliwej, płaczącej kobiety. Też się wzruszyli i wszyscy razem przytulili mnie.

Jaka jest Pani filozofia i jak Pani klinika odzwierciedla te wartości?

– Bardzo ważne dla mnie jest poznanie moich pacjentów na poziomie osobistym, rozmowa z nimi dotycząca celów leczenia, a także obaw, które mogą mieć. Praktykując przez wiele lat nauczyłam się, jak ważna jest więź porozumienia między lekarzem i pacjentem. Pacjenci chcą jasnego zrozumienia wszystkich możliwych opcji leczenia, traktowania ich przypadku jako indywidualnego, traktowania ich po ludzku i poczucia, że lekarz działa w ich najlepszym interesie. Filozofią mojej kliniki jest podarowanie pacjentom zdrowego, pięknego uśmiechu, który wygląda jak naturalny, a nie sztuczny. Moją pasją jest dbałość zdrowie i dobre samopoczucie w każdym okresie życia. To sprawia, że w mojej klinice traktujemy pacjentów całościowo, pokazując im związek między chorobami jamy ustnej i chorobami ogólnoustrojowymi, stawiając duży nacisk na edukację w tej dziedzinie. Każda osoba pracująca w Dental Specialists of Niles jest częścią zespołu i przyczynia się do tworzenia najwyższej jakości usług dentystycznych, utrzymując wysoki standard i poziom usług. Wszyscy są nastawieni na dobro pacjentów, gościnność i jak najlepsze traktowanie na każdym etapie leczenia. Z przyjemnością odpowiadamy na wszystkie pytania pacjentów, informujemy o szczegółach leczenia, aby złagodzić ich niepokoje i sprawić, aby całe doświadczenie w klinice było przyjemne.

W ciągu ostatnich 20 lat stomatologia bardzo się zmieniła. Jak udało się odzwierciedlić te zmiany?

– Nowe techniki dentystyczne i technologia powodują, że stale musimy się uczyć i dokształcać. Ciągłe kształcenie się jest moją pasją, ale także koniecznością. Jako wykładowca akademicki uważam, że moim obowiązkiem jest być na bieżąco z nowinkami z dziedziny, której uczę i praktykuję. Śledzę trendy z branży produktów do pielęgnacji jamy ustnej, aby odpowiadać na pytania pacjentów i polecać im właściwe produkty. Nowości osobiście mnie cieszą. Uważam, że technologia tylko ułatwia pracę dentystom, zapewnia bezpieczne, przewidywalne leczenie. Technologia obrazowania 3D pozwala bezbłędnie przeprowadzić zabieg wstawiania implantów. Ta technologia sprawdza się też w procedurach dentystycznych wstawiania zębów w ciągu jednego dnia, kiedy tego samego dnia umieszcza się 4 lub 6 implantów i mostek. Aby uprzyjemnić doświadczenie w gabinecie stosujemy stomatologię relaksującą. Oferujemy trzy poziomy sedacji – poprzez wybór sedacji inhalacyjnej, doustnej (tabletka) i dożylnej pacjenci mogą zrelaksować się podczas zabiegu. Do znieczulenia miejscowego stosujemy bardzo delikatny, skomputeryzowany system iniekcji. Klinika ma charakter dentystycznego spa, gdzie oferujemy pacjentom podgrzewane poduszki na szyję, pluszowe koce i aromaterapię. Wielu odwiedzających nas pacjentów nie posiada ubezpieczenia dentystycznego, w związku z tym oferujemy wewnętrzny plan członkowski, który oferuje lepsze ceny na usługi i zniżki. W ciągu ostatnich dwóch dekad zmieniły się też metody komunikacji. O wizytach dentystycznych powiadamiamy i przypominamy pacjentom za pomocą SMS-ów. Korzystamy też z dobrodziejstw teledentystyki, przeprowadzając konsultacje z pacjentami przez Internet.

Jaka jest najlepsza rada, którą może Pani dać naszym Czytelnikom?

– Najlepsza rada, którą zawsze powtarzam, to prewencja. Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Proszę dbać o siebie, zachowując rutynową higienę, codziennie szczotkować i nitkować zęby, aby nie pozostawały na nich resztki jedzenia czy bakterie. Zęby powinniśmy myć i nitkować przynajmniej raz dziennie, idealnie byłoby abyśmy myli zęby po każdym posiłku. Nitkowanie jest niezbędne, aby usunąć bakterie z powierzchni zębów i przestrzeni między zębami. Dobra higiena jamy ustnej pomaga nam utrzymać dobre zdrowie całego organizmu, zaoszczędzić czas i koszty leczenia stomatologicznego. Większość problemów dentystycznych, które widzę na co dzień, jest skutkiem niewystarczającej higieny jamy ustnej. Jeżeli pacjent nie ma pewności, jak skutecznie i bezpiecznie myć zęby i nitkowa,ć może o to zapytać lekarza dentystę. Dentyści nie tylko leczą zęby, ale też edukują w dziedzinie prawidłowej, codziennej higieny. Regularne wizyty kontrolne to ważny aspekt prewencji. Choroby dziąseł, próchnica przez dłuższy czas są bezobjawowe, można je uchwycić w trakcie kontroli zębów u dentysty. W porę wykryta choroba czy ubytek są łatwe do wyleczenia. Czyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym pomaga pozbyć się kamienia nazębnego.
Radzę pacjentom pić dużo wody, monitorować stan jamy ustnej, sprawdzać, czy nie pojawiają się w niej drobne rany albo zmiany. Jeżeli występuje krwawienie albo ból, należy niezwłocznie udać się do dentysty. Jeżeli potrzebujemy profesjonalnego leczenia, sprawdźmy wszystkie możliwe opcje. Przy wyborze specjalisty kierujmy się jego doświadczeniem i wiedzą, a nie najniższą ceną. Widziałam pacjentów, którzy w poszukiwaniu najtańszych usług wykonywali zabiegi dentystyczne za granicą. Po kilku miesiącach okazało się, że leczenie zakończyło się niepowodzeniem i trzeba było wykonać je ponownie już za dużo wyższą cenę. W przypadku rozległej infekcji przeprowadzenie drugiego leczenia nie było w ogóle możliwe. Jeżeli podejmujemy decyzję o chirurgii dentystycznej, to upewnijmy się, że lekarz, który będzie wykonywał zabieg jest specjalistą w tej dziedzinie, ma skończone dodatkowe kursy, certyfikaty, szkolenia, lata praktyki i duże doświadczenie. Przed podjęciem decyzji spotkajmy się z lekarzem, porozmawiajmy z personelem kliniki, aby mieć pewność, że czujemy się w tym miejscu komfortowo.
Nasze zęby są częścią naszego ciała, dlatego zabieg powinien być bezpieczny, przeprowadzony raz a dobrze, oraz gwarantować długotrwałe, oczekiwane rezultaty.

Dziękujemy za rozmowę.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks