REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraCzy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

-

Na rynku znaleźć można różne formy ubezpieczeń komunikacyjnych. Wśród nich pojawia się m.in. AC, czyli polisa chroniąca na wypadek uszkodzeń pojazdu z Twojej winy. Czy zawsze jest ona opłacalna? Jak to wygląda w przypadku starszych pojazdów?

Jak działa ubezpieczenie AC?

REKLAMA

Ubezpieczenie AC pozwala na pokrycie kosztów naprawy w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia auta. Najczęściej mowa tu o przypadkach losowych, takich jak:

  • akty wandalizmu,
  • silny wiatr i spadające gałęzie,
  • opady gradu.

Oprócz tego, posiadając ubezpieczenie AC, można liczyć również na pokrycie kosztów związanych z wypadkami drogowymi, nawet jeśli to Ty jesteś sprawcą. Polisa ta cieszy się popularnością także wśród osób, które nie chcą martwić się koniecznością samodzielnego naprawiania zarysowań i innych szkód spowodowanych na parkingach, często przez niezidentyfikowanych sprawców.

AC a starszy samochód

Na polisę AC zwykle decydują się właściciele nowych pojazdów, w przypadku których koszty naprawy są znaczne. Nie oznacza to jednak, że takiego ubezpieczenia nie można wykupić w związku ze starszymi samochodami. Wszystko zależy wyłącznie od właściciela auta. Jeśli chcesz uchronić się przed kosztami naprawy uszkodzeń spowodowanych w wypadku czy na parkingu, AC sprawdzi się doskonale niezależnie od modelu i wieku auta. Ważne, by samochód bez problemu przechodził przegląd – jego wartość nie ma dla większości ubezpieczycieli dużego znaczenia.

Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak ubezpieczenie OC samochodu, polisa AC będzie droższa w sytuacjach, gdy koszty naprawy uszkodzeń są wyższe. Zazwyczaj składka jest wyliczana indywidualnie, na podstawie najważniejszych informacji o danym pojeździe. Oznacza to, że dokupienie AC może kosztować nawet kilkaset złotych. W wielu sytuacjach polisa ta jest jednak bardzo opłacalna, zwłaszcza gdy często poruszasz się po ciasnych uliczkach lub mieszkasz w pobliżu lasu, gdzie spadające gałęzie mogą uszkodzić samochód.

Jak wybrać ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC zwykle jest dostępne w pakiecie z jedyną obowiązkową polisą, czyli OC. Istnieje również opcja dokupienia takiej formy ochrony w późniejszym czasie, osobno. Trzeba jednak pamiętać, że zakres obowiązywania AC różni się w zależności od oferty ubezpieczyciela. To właśnie dlatego doskonałym pomysłem jest porównanie ze sobą co najmniej kilku propozycji. Należy skupić się zarówno na zakresie obowiązywania ochrony, jak i maksymalnej sumie wypłacanego odszkodowania.

Ubezpieczenia AC można porównywać samodzielnie, ale obecnie wiele osób korzysta ze specjalnych porównywarek online. Pozwalają one na zestawienie wielu propozycji dostępnych na rynku w jednym miejscu, wraz z ich zakresem obowiązywania oraz ceną. Koszt takich polis wylicza się po podaniu najważniejszych informacji o danym samochodzie. Taka metoda pozwala na oszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dzięki niej można bowiem znaleźć najtańsze ubezpieczenie dostępne na rynku, o atrakcyjnym zakresie obowiązywania.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

2102947848 views

REKLAMA

2102948081 views

REKLAMA

2104744473 views

REKLAMA

2102948224 views

REKLAMA

2102948324 views

REKLAMA

2102948433 views