REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Czy jesteś gotowy na emeryturę? Finanse i planowanie emerytalne

Czy jesteś gotowy na emeryturę? Finanse i planowanie emerytalne

-

Każdy z nas na pewno marzy o komfortowej emeryturze, podczas której będziemy mogli beztrosko cieszyć się swoim życiem. Zanim jednak to nastąpi, warto przeanalizować kilka bardzo ważnych czynników, które mają wpływ na sukces naszej emerytury i upewnić się, że faktycznie jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona emerytów.

Stabilność finansowa

REKLAMA

Zanim przejdziemy na emeryturę, musimy przede wszystkim mieć pewność, że nas na to stać i nasza sytuacja finansowa jest stabilna. Decyduje o tym wiele elementów, takich jak: stały dochód emerytalny, wystarczające oszczędności, brak zadłużenia, niskie koszty utrzymania, itp. Dodatkowym wyzwaniem dla dzisiejszych emerytów jest długowieczność, żyjemy coraz dłużej i nasze oszczędności emerytalne muszą nam wystarczyć na co najmniej 20 – 30 lat. Według US Census Bureau z National Institute on Aging, liczba ludzi powyżej 90 lat stale rośnie i jest dzisiaj prawie trzykrotnie większa niż 30 lat temu. Kolejna sprawa, o której nie powinniśmy zapomnieć przygotowując się na emeryturę to uwzględnienie podatków i kosztów z nimi związanych, gdyż niejednokrotnie mogą przyczynić się one do znacznego obniżenia naszego dochodu.

Gotowość emocjonalna

Nasz majątek finansowy ma oczywiście decydujące znaczenie w planowaniu naszej emerytury, ale to nie wszystko! Upewnijmy się, że będzie nas stać na pożądany styl życia, ale zastanówmy się również, czy jesteśmy na tą emeryturę gotowi emocjonalnie. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest tak łatwo zapełnić długie dni, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do rytmu pracy. Nikt z nas nie chce chyba siedzieć godzinami przed telewizorem, a z drugiej strony, aktywne i interesujące spędzanie czasu bardzo często kosztuje. Dlatego, po pierwsze, należy się zastanowić czy rzeczywiście jesteśmy na to gotowi, i po drugie – mieć świadomość, że będąc w wieku emerytalnym wcale nie będziemy wydawać mniej pieniędzy.

Wydatki medyczne

Kolejny element, którego nie możemy pominąć myśląc o swojej emeryturze, to koszty opieki zdrowotnej. Generalnie zdajemy sobie sprawę, że wydatki medyczne wzrastają wraz z wiekiem, ale nie zawsze rozumiemy w jak szybkim czasie mogą one wyczerpać nasze oszczędności emerytalne. Badania Health View Services prognozują, że przeciętnie zdrowa, 65-letnia para, odchodząca na emeryturę w tym roku, poniesie łączne koszty opieki zdrowotnej w wysokości około $380 tys. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie się przez różnego rodzaju wydatkami medycznymi, zwłaszcza przed opieką długoterminową, jest koniecznością i pozwoli ochronić zarówno nasz majątek, jak i naszą przyszłość.

Plan emerytalny

Aby zapewnić sobie niezależność finansową i wystarczającą ilość pieniędzy, niezmiernie ważne jest przygotowanie takiego planu emerytalnego, który pomoże nam pokryć nasze wydatki i uwzględni wszystkie wspomniane elementy wpływające na naszą emeryturę. Nie wystarczy tylko zrobić plan, powinien on być stale nadzorowany i dostosowywany do zmieniających się warunków rynkowych, tak aby zminimalizować konsekwencje ryzyk naszych inwestycji i zmaksymalizować nasze dochody.

Wszystkie wspomniane czynniki w dużej mierze decydują o naszej pomyślnej emeryturze. Zawsze warto współpracować ze specjalistą finansowym, który pomoże nam w jej odpowiednim zaplanowaniu i przygotowaniu się. Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania i chcielibyście upewnić się, że czeka Was bezpieczna przyszłość, zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Aby umówić się na bezpłatną konsultację, proszę zadzwonić do naszego biura: 847-312-3454. Zapraszamy również na naszą stronę facebookową ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco informujemy o najnowszych doniesieniach ze świata finansów i planowania emerytalnego.

Dariusz Godlewski, RFC

 

Tel. 847-312-3454
ZaplanujFinanse.com

Prezes i założyciel firmy Financial Wealth Alliance, która od 12 lat współpracuje z setkami zadowolonych rodzin na terenie całego Chicago i jego okolic. Licencjonowany doradca finansowy, działający jako niezależny specjalista w oparciu o tzw. „fiduciary duty”, dba przede wszystkim o najlepszy interes klienta i jego bezpieczną przyszłość finansową.

Dariusz wierzy, że efektywna współpraca z klientami jest procesem długotrwałym, który powinien opierać się na systematycznej komunikacji, pozwalającej na dokładne określenie celów finansowych klienta. Zasłynął w środowisku Polonii amerykańskiej ze swoich audycji radiowych ,,Finanse Chicago”, w których co tydzień przedstawia najnowsze doniesienia ze świata finansów, a także omawia najważniejsze zagadnienia w zakresie planowania emerytalnego i inwestycyjnego. Jego zdaniem sukces planowania emerytalnego opiera się na kompleksowej i spójnej strategii, która powinna być dobrze przemyślana i zaprojektowana w oparciu o indywidualne potrzeby każdego klienta.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks