REKLAMA

2119951769 views

REKLAMA

2119951768 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyCoroczny okres zapisowy w Medicare

Coroczny okres zapisowy w Medicare

-

Już niedługo, posiadacze Medicare będą mieli okazję skorzystać z tzw. Corocznego Okresu Zapisowego. Potrwa on od 15 października do 7 grudnia.

W skrzynkach pocztowych u wielu z Państwa pojawią się dziesiątki różnego rodzaju materiałów reklamowych, a w telewizji i radiu widać i słychać będzie wiele reklam zachęcających do zapoznania się ofertą planów Medicare różnych firm ubezpieczeniowych. W związku z tym np. Ci z Państwa, którzy przystąpili do Medicare w tym roku i być może początkowo nie wybrali najlepszego dla siebie rozwiązania, teraz będą mieli okazję, by dokonać zmiany i przystąpić do innego, lepiej dopasowanego do ich potrzeb i możliwości finansowych planu. Zapoznajmy się więc z możliwościami, jakie daje nam Coroczny Okres Zapisowy (ang. AEP – Annual Enrollment Period) dla poszczególnych przypadków. 

REKLAMA

– Posiadacze planu Medicare Advantage mogą w tym okresie zmienić swój obecny plan na inny, powrócić do Podstawowego Planu Medicare (tzw. Oryginal Medicare) i przystać do indywidualnego planu na leki. Również na rynku ubezpieczeń Medicare Advantage w ostatnich latach pojawiła się bardzo ciekawa oferta nowych planów w tym planów typu PPO oraz takich, które oferują wiele dodatkowych świadczeń takich jak zintegrowany plan dentystyczny, okulistyczny, aparaty słuchowe czy np. bezpłatne członkostwo w klubach fitnessu. Wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferujące plany Medicare Advantage oraz na leki, wysyłają we wrześniu lub na początku października każdego roku do swoich członków dokument, który zatytułowany jest „ANNUAL NOTICE OF CHANGES”.  W dokumencie tym wyszczególnione są zmiany, które będą obowiązywać od nowego roku. Zmiany w planach mogą dotyczyć np. wysokości składki, dopłat do poszczególnych usług, czy też maksymalnego udziału własnego.  Mogą one również dotyczyć listy leków refundowanych w ramach planu.  Jeżeli przyjmujemy jakieś specjalistyczne lub bardzo drogie lekarstwo, upewnijmy się, że będzie ono nadal refundowane przez nasz plan w kolejnym roku. Jeżeli jesteśmy posiadaczami planu typu HMO, dobrze jest również potwierdzić przynależność naszego lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistów do sieci planu. Pamiętajmy też, że osoby, które są zadowolone ze swojego obecnego planu Medicare nie muszą dokonywać ponownego wpisu. Ich obecny plan zostanie im automatycznie przedłużony na kolejny rok. 

– Osoby korzystajcie z podstawowego planu Medicare), mogą w tym okresie przystąpić do indywidualnego planu na leki (tzw. PDP – Prescription Drug Program) lub planu Medicare Advantage. Ci z Państwa, którzy nie wykupili planu na leki po przejściu na Medicare (co wiąże się z potencjalną dożywotnią karą) teraz będą mieli dobry moment by naprawić to zaniedbanie. 

– Posiadacze planu typu Medicare Supplement lub/oraz indywidualnego planu na leki mogą przystąpić do planu Medicare Advantage. Choć okres Corocznego Okresu Zapisowego nie ma bezpośredniego wpływu na plany suplementarne, to jednak warto wiedzieć, że w tym okresie mamy możliwość „przeorganizowania” sposobu ubezpieczenia na kolejny rok.  Do 7 grudnia mamy możliwość przystąpienia do planu typu Medicare Advantage, w których składki są zasadniczo niższe.   

Reasumując, Coroczny okres zapisowy w Medicare pozwala na dokonywanie szeregu zmian w sposobie lub rodzaju posiadanego planu ubezpieczeniowego i warto skorzystać z tej możliwości, jeżeli istnieje taka potrzeba. Tych z Państwa, którzy chcieliby przeanalizować swoją indywidualną sytuację zapraszam do skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze mną. Proszę dzwonić pod numer 773.620.5258.

Oliwier Wasilewski

Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już blisko czternaście lat.  Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan IL. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych.   Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI, FL, AZ, CO i CT.  Po bezpłatne konsultacje proszę dzwonić pod nr. 773 -620-5258

REKLAMA

2118338211 views

REKLAMA

2118338332 views

REKLAMA

REKLAMA

2120134690 views

REKLAMA

2118338411 views

REKLAMA

2118338480 views

REKLAMA

2118338546 views