REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Arrow Trans Corp wprowadza własną mobilną aplikację zarządzania ładunkami

Arrow Trans Corp wprowadza własną mobilną aplikację zarządzania ładunkami

-

Znana firma transportowa Arrow Trans Corp zrobiła kolejny znaczący krok na drodze rozwoju firmy, ukierunkowanej na zdobycie i utrzymanie jak największej przewagi konkurencyjnej. Wprowadza własną mobilną aplikację zarządzania ładunkami.

Wewnętrzny dział informatyczny Arrow Trans Corp przez wiele miesięcy pracował nad stworzeniem aplikacji mobilnej dla kierowców, która będzie jak najbliższa ideałowi – to znaczy, że będzie integrowała w sobie wszystkie procesy komunikacyjne w całej firmie. Jest to rozwiązanie wyjątkowe, zbudowane od podstaw własnym nakładem sił i środków. Unikalność tego systemu leży w jego rozbudowanej funkcjonalności. O ile inne firmy, aby sprawnie funkcjonować, muszą korzystać z kilku różnych i do tego płatnych aplikacji, z których każda obsługuje wąski zakres działalności, o tyle w Arrow Trans Corp wszystkie operacje logistyczne są od teraz powiązane ze sobą informatycznie.
Aplikacja w łatwy sposób łączy klienta firmy ze wszystkimi działami zaangażowanymi w transport każdego ładunku – od dispatcherów, poprzez magazyn, dział Safety, księgowość i finalnie kierowcę. Właściwie jest to nie tyle aplikacja co cały zintegrowany system zarządzania przewozem ładunków zawarty w aplikacji.
Piotr Klich, właściciel Arrow Trans Corp o aplikacji: „Posiadanie własnego systemu zarządzania ładunkami ma wiele zalet, poczynając od faktu uniezależnienia się od dostępnych na rynku płatnych rozwiązań, a kończąc na usprawnieniu i przyspieszeniu pracy całego skomplikowanego organizmu jakim jest firma transportowa. Od dawna chciałem mieć taką własną aplikację i w końcu udało nam się z powodzeniem wdrożyć gotowe rozwiązanie. Aplikacja, nie dość że przyspiesza proces dostaw i komunikacji to jeszcze chroni wszystkie wrażliwe dane związane z transportem naszych ładunków, ponieważ mamy pewność, iż pozostają one tylko i wyłącznie na naszych serwerach. Kolejną ogromną jej zaletą jest to, że aplikację tworzyliśmy i testowaliśmy na „żywym organizmie” jakim jest nasza firma. Mamy więc pewność, iż jest ona doskonale dopasowana do naszych wymagań. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie potrzeby, wszystkich ludzi, ze wszystkich działów. Jestem bardzo dumny, że i na polu informatyzacji pracy jesteśmy prekursorami, wyznaczając nowe standardy rynkowe i jako jedni z pierwszych możemy się pochwalić takim rozwiązaniem.”
Powiedzmy więcej na temat rozwiązań zastosowanych w aplikacji Arrow Trans Corp:
User friendly interface
Oznacza to, że korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste i intuicyjne. Można powiedzieć, że jej poziom zautomatyzowania jest tak wysoki, że właściwie rolą użytkownika jest jedynie klikanie w otrzymywane komunikaty. Aplikacją może posługiwać się każdy z wielonarodowej społeczności Arrow Trans Corp gdyż jest ona przygotowana w kilku językach.
Real time updates
Oznacza to, że w czasie rzeczywistym wszyscy uczestnicy procesu komunikacyjnego otrzymują aktualne dane dotyczące: czasu załadunku, lokalizacji ładunku, planowanego czasu dotarcia na miejsce i odbioru kolejnego, na co pozwala pełna integracja aplikacji z nawigacją GPS i mapami.
Safety Department Protocol
Aplikacja jest też zintegrowana z obiegiem dokumentów w dziale Safety. Oznacza to, że w przypadku gdy kierowcy kończy się ważność prawa jazdy, karty medycznej czy musi wykonać badania medyczne, aplikacja przypomni mu o tym. Dodatkowo jest ona wyposażona w „safety protocol” – czyli jeśli kierowca uczestniczył w wypadku, aplikacja przeprowadzi go krok po kroku przez całą procedurę postępowania. Kierowca może jednocześnie przesłać do firmy wszystkie dokumenty niezbędne w kontaktach z agentami ubezpieczeniowymi. W ramach aplikacji pracownicy działu Safety mają też możliwość informowania kierowców o zagrożeniach pogodowych na trasie.
Integracja z działem mechanicznym
Każda przyczepa i ciężarówka Arrow Trans Corp są również zapisane w systemie. Ma to wielką zaletę, gdyż dzięki aplikacji, kierowcy mogą zgłaszać potrzebę przeglądu lub naprawy usterki trucka. Jednocześnie, powiadomiony o tym fakcie warsztat mechaniczny od razu rezerwuje potrzebny czas i stanowisko naprawcze wraz z niezbędnymi częściami zamiennymi.
Obieg dokumentacji
Cała dokumentacja związana z każdym ładunkiem jest do niego przyporządkowana w aplikacji. Nie potrzeba posługiwać się dodatkowo e-mailem, aby przesyłać zeskanowane dokumenty do poszczególnych działów. Zmniejsza to w widoczny sposób liczbę pracy spędzonej nad dokumentami i ułatwia komunikację między działami, przyspieszając proces transportowania towarów na miejsce.
Jak wynika z powyższych danych aplikacja ta, to znakomite narzędzie, niezbędne w pracy tak dużej firmy transportowej jak Arrow Trans Corp.
Piotr Klich: ”Rozwijając się tak dynamicznie jak my, właściwie każda firma transportowa zawsze staje w pewnym momencie przed wyzwaniem jakim jest zintegrowanie wszystkich działów i operacji by sprawnie funkcjonować. Regułą rynkową jest, że inne firmy używają oddzielnych aplikacji i systemów komunikacyjnych do kontrolowania poszczególnych procesów. My poszliśmy zupełnie inną drogą, drogą integracji całej działalności operacyjnej firmy w jednej aplikacji. Wyzwanie było ogromne! Zajęło nam wiele czasu by mu sprostać, jednak opłacało się, gdyż teraz dzięki tej aplikacji jesteśmy gotowi na setki nowych klientów i tysiące dodatkowych ładunków, które obsłużymy sprawniej i szybciej niż konkurencja.”

REKLAMA

Tekst: Paweł Raczkowski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks