REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraAmeryka – dom nadziei dla Ciebie i wielu innych. Poznaj swoje prawa!

Ameryka – dom nadziei dla Ciebie i wielu innych. Poznaj swoje prawa!

-

Takie słowa przyświecają mecenas Magdalenie Grobelski i możemy je również znaleźć na stronie jej kancelarii.

Magdalena Grobelski jest licencjonowanym prawnikiem w stanie Illinois praktykującym prawo imigracyjne oraz rodzinne. Otrzymała tytuł Juris Doctor na uczelni DePaul University College of Law w Chicago. Dodatkowo, posiada tytuł Bachelor of Arts z dziedziny psychologii z DePaul University i tytuł magistra z historii sztuki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

REKLAMA

Jest także członkiem American Immigration Lawyers Association (AILA), Chicago Bar Association, Women’s Bar Association,  Illinois State Bar Association i bardzo aktywnym członkiem Komitetu ds. Imigracyjnych przy Archidiecezji Chicago. Płynnie posługuje się językiem polskim.

Kancelaria adwokacka koncentruje się głównie na prawie imigracyjnym, a w tej dziedzinie Pani Mecenas ma wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu każdy jej klient, którego reprezentuje, może czuć się bezpiecznie. Zawsze robi wszystko, aby każdą sprawę doprowadzić do pozytywnego zakończenia.

Do spraw imigracyjnych, którymi się zajmuje należą: skomplikowane sprawy imigracyjne, sprawy deportacyjne, sprawy w Sądzie Imigracyjnym, sprawy imigracyjne z rekordem kryminalnym, aplikacje o zieloną kartę, aplikacje na obywatelstwo amerykańskie, aplikacje o zieloną kartę przy sprowadzaniu osób z zagranicy, sponsorowanie przez prace, wizy studenckie, wizy narzeczeńskie, azyl polityczny,wizy religijne. Miała też wielu klientów z popularnego programu DACA. Do innych dziedzin działalności Pani Mecenas Grobelski należą: rozwody, ewikcje, usunięcie z dokumentacji sądowej wyroku skazującego, przekazanie majątku.

Jak podał ostatnio Departament Stanu, Polska ponownie została przyłączona do listy krajów, które mogą brać udział w loterii wizowej, tzw. Diversity Lottery, DV 2022. Loteria wizowa jest programem Departamentu Stanu, gdzie osoby z krajów, które mają mniejszą reprezentację w USA, mogą starać się o pobyt stały na podstawie losowania komputerowego.

Artykuł 203(c) Ustawy o Imigracji i Obywatelstwie wprowadza kategorię „imigrantów różnych narodowości”, pochodzących z krajów o historycznie niskim wskaźniku imigracji do Stanów Zjednoczonych. W roku budżetowym 2021 będzie dostępne 55 000 wiz w tej kategorii. Nie ma żadnych kosztów związanych z rejestracją w DV-2021. Osoby wylosowane (selectees) muszą spełniać proste, ale ściśle określone warunki kwalifikacyjne. W drodze losowania komputerowego wybierane są osoby, które będą mogły ubiegać się o wizę DV. Corocznie wizy rozdzielane są między sześć regionów geograficznych, przy czym żaden kraj nie może otrzymać więcej niż siedem procent ogółu dostępnych wiz DV. Osoby pochodzące z niżej wymienionych państw nie kwalifikują się do udziału w DV-2021, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło do Stanów Zjednoczonych więcej niż 50 000 imigrantów z tych krajów: BANGLADESZ, BRAZYLIA, KANADA, CHINY (część kontynentalna), KOLUMBIA, REPUBLIKA DOMINIKAŃSKA, SALWADOR, GWATEMALA, HAITI, INDIE, JAMAJKA, MEKSYK, NIGERIA, PAKISTAN, FILIPINY, KOREA POŁUDNIOWA, WIELKA BRYTANIA (bez Irlandii Północnej) z terytoriami zależnymi oraz WIETNAM. Osoby urodzone w Specjalnym Regionie Administracyjnym Hong Kong, Specjalnym Okręgu Administracyjnym Makau i na Tajwanie mogą uczestniczyć w DV-202

W tym roku będzie mogło z wylosowanych wiz skorzystać więcej osób przebywających w USA nielegalnie dzięki wprowadzeniu cztery lata temu poszerzonego programu provisional waiver. W ramach tego programu, jeśli wylosowana osoba przebywa w USA nielegalnie i zostanie wylosowana w loterii wizowej, to może ona starać się o waiver ,,przebaczenie” swej nielegalnej obecności przez małżonka lub rodzica obywatela lub rezydenta USA. Otwiera to drogę do otrzymania pobytu stałego wielu imigrantom, którzy są sponsorowani lub będą wylosowani w loterii, ale będąc nielegalnie w USA, nie mogli do tej pory swojego procesu dokończyć.

Teraz będą mogli, pod warunkiem, że mają małżonka lub rodzica, który jest obywatelem lub legalnym rezydentem USA (posiadaczem zielonej karty) i udowodnią, że byłoby to dla tych rodziców lub małżonków olbrzymią krzywdą, gdyby wylosowany aplikant nie mógł otrzymać wizy pobytu stałego.
OKRES REJESTRACJI NA DV – 2022 (od 7 października 2020 do 10 listopada 2020. W okresie rejestracyjnym uczestnicy loterii mogą uzyskać dostęp do elektronicznego zgłoszenia udziału w loterii korzystając wyłącznie ze strony dvprogram.state.gov. Zgłoszenia przesyłane w formie pisemnej nie będą akceptowane. Żadne zgłoszenia nie będą przyjmowane, gdy minie południe 10 listopada 2020.

Uwaga: Sąd federalny w Kalifornii decyzją z 28 września wstrzymał na pewien okres wdrażanie nowych opłat imigracyjnych, co miało mieć miejsce 2 października 2020. Szczególnie miała ulec zmianie podwyżka aplikacji o obywatelstwo prawie o 500 dol.. Jednak dopóki inny sąd wyższej instancji nie zmieni tej decyzji, to biuro imigracyjne nie będzie pobierać nowych opłat. Ta sytuacja jednak może szybko ponownie ulec zmianie, jeśli biuro imigracyjne odwoła się od tej decyzji do sądu apelacyjnego w Kalifornii. W związku z tym, osoby starające się o obywatelstwo, powinny swoje aplikacje składać natychmiast.

(Komunikat prasowy kancelarii)

KONTAKT: MEC. MAGDALENA GROBELSKI
3328 N. HARLEM AVE,
CHICAGO, IL 60634
M&R Plaza (Addison/Belmont)
Tel#312-217-6824
info@magdalenagrobelski.com

 

Magdalena Grobelski

jest licencjonowanym prawnikiem w stanie Illinois praktykującym prawo imigracyjne oraz rodzinne.
Otrzymała tytuł Juris Doctor na uczelni DePaul University College of Law w Chicago. Dodatkowo, posiada tytuł Bachelor of Arts z dziedziny psychologii z DePaul University i tytuł magistra z historii sztuki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Magdalena Grobelski jest członkiem American Immigration Lawyers Association (AILA), Chicago Bar Association, Women’s Bar Association, and Illinois State Bar Association. Płynnie posługuje się językiem polskim.

REKLAMA

2103078173 views

REKLAMA

2103078406 views

REKLAMA

2104874798 views

REKLAMA

2103078549 views

REKLAMA

2103078649 views

REKLAMA

2103078758 views