REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany 4 Branże Biznesu Online o Szybkim Rozwoju

4 Branże Biznesu Online o Szybkim Rozwoju

-

Nie bez przesady byłoby powiedzieć, że nowoczesna gospodarka zarówno w Polsce, jak i w USA opiera się w coraz większym stopniu o cyfrowy biznes. Firmy takie jak Amazon, Microsoft czy Google, to dziś spółki o największej kapitalizacji na giełdzie Nasdaq oraz prawdziwi giganci Wall Street. Ale i w Polsce biznes online rozwija się w dwucyfrowym tempie. Przyjrzyjmy się zatem pięciu najciekawszym branżom przedsiębiorczości w sieci, posiadającym mocny potencjał rozwoju.

Handel online

REKLAMA

Handel przenosi się ze stacjonarnych sklepów do sieci. Trudno się zresztą temu dziwić. E-commerce czyli handel internetowy to bowiem ogromna wygoda, coraz szybsze dostawy i duży wybór produktów z całego świata. Handel w sieci rozwija się dynamicznie również ze względu na niższą barierę wejścia niż w przypadku tradycyjnych sklepów. Nie trzeba bowiem otwierać sklepu zlokalizowanego w galerii handlowej czy przy modnej ulicy, a tak biznes można prowadzić wygodnie z domu. Istnieją nawet sklepy realizujące dropshipping, czyli dostawę towaru do klienta bezpośrednio z hurtowni, co oznacza że nie jest niezbędne nawet posiadanie produktów na stanie.

Produkcja gier wideo

Dzisiaj produkcja gier na komputery i konsole jest branżą, w której krążą duże pieniądze. Nowe produkcje mają budżety wielokrotnie przekraczające kwoty wydawane na czołowe produkcje filmowe. Bardzo szybko rozwija się też produkcja gier mobilnych na smartfony. Jest to bardzo atrakcyjny i lukratywny biznes, a świadczyć mogą o tym wyniki polskiej spółki CD Projekt. To producent między innymi serii gier Wiedźmin, a także właściciel portalu sprzedającego gry Good Old Games, będącego mocną konkurencją dla Steam. Nie tylko jest to największy producent gier w naszym kraju, ale i spółka o najwyższej w ogóle obecnie kapitalizacji na giełdzie GPW.

Sportowe zakłady online

Salony bukmacherskie również przenoszą się do sieci. To naturalna konsekwencja rozwoju technologii internetowych, umożliwiających dziś wygodne typowanie zakładów sportowych nie ruszając się z fotela. Zakłady bukmacherskie oferowane są dziś przez licencjonowane firmy takie jak PZBuk i oferują dziesiątki dyscyplin i tysiące wydarzeń sportowych każdego miesiąca. Liczba klientów internetowych firm bukmacherskich rośnie każdego roku, naturalnie kosztem tradycyjnych salonów stacjonarnych, które odwiedza coraz mniej klientów. Podobnie jak w przypadku handlu internetowego, to konsekwencja dużej wygody i większych możliwości typowania zakładów w sieci.

E-Sport

Ale również sam sport ewoluuje. Nowe pokolenie fanów rozgrywek sportowych nie jest już wychowane na narciarskich wyczynach Adama Małysza czy tryumfach polskiej reprezentacji w piłce nożnej na mistrzostwach świata w 1974 i 1982. Dzisiaj młodzież pasjonują gry online, a jej nowi idole to streamerzy w serwisach Twitch czy Youtube. To sprawiło, że wytworzyła się zupełnie nowa gałąź sportu – rozgrywki profesjonalnych graczy w gry takie jak DotA, CS:GO czy League of Legends. Gracze uczestniczą dziś w turniejach o olbrzymiej puli nagród, takich jak Fortnite World Cup 2019, w którym pula wyniosła ponad 30 milionów dolarów. W Polsce odbywają się niezwykle popularne turnieje z serii Intel Extreme Masters, które gromadzą w katowickim Spodku ponad 100 tysięcy fanów z całego świata. Do e-sportu chętnie dołączają się też sponsorzy. Dziś nie są to już tylko producenci sprzętu gamingowego, lecz także największe marki elektroniki użytkowej, producenci samochodów czy sieci odzieżowe. W Polsce powstają już nawet klasy w szkołach o profilu e-sportowym i można się spodziewać dalszej popularności zawodowych rozgrywek w gry online.

 

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA