REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumZłowieszcze tykanie na Zegarze Zagłady

Złowieszcze tykanie na Zegarze Zagłady

-

Ludzkości do końca świata pozostało pięć minut. Naukowcy z Univerity of Chicago, sprawujący pieczę nad tak zwanym Zegarem Zagłady, symbolem zagrożenia nuklearnego, przesunęli jego wskazówkę z szóstej na piątą minutę. 

Na Zegarze Zagłady już tylko pięć minut dzieli ludzkość od końca świata

Eksperci w uzasadnieniu piszą, że wiele krajów nie daje sobie rady z kontrolą rozprzestrzeniania broni jądrowej. I nie chodzi tu tylko o ostatnie wydarzenia w Iranie, ale także o brak skutecznej kontroli nad materiałami rozszczepialnymi w takich krajach jak USA, Chiny, Indie, Pakistan, Egipt czy Izrael.

REKLAMA

Decyzję o ruszeniu wskazówek na najsłynniejszym zegarze świata podejmuje ścisłe grono uczonych  skupionych wokół  „Biuletynu Naukowców Atomowych” (Bulletin of the Atomic Scientists), wśród których jest 19-tu noblistów. To ich decyzją przed dwoma laty świat zyskał dodatkowych 60 sekund dzielących go od zagłady. Na ten głębszy oddech złożyło się kilka czynników: porozumienie między USA i Chinami dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla z 2009 r., ubiegłoroczne rozmowy Stanów Zjednoczonych z Rosją w sprawie redukcji arsenału nuklearnego, w końcu wybór w 2008 roku Baracka Obamy na prezydenta.

Natomiast tegoroczne ruszenie wskazówek na Zegarze Zagłady, dokonane 10 stycznia, jest efektem „zbiorowej porażki ” państw w niwelowaniu zagrożeń  związanych z rozwojem energetyki atomowej i programów jądrowych. Jako kolejne poważne niebezpieczeństwa dla ludzkości naukowcy wskazali postępujące zmiany klimatyczne oraz brak bezpiecznego źródła energii.

W ciągu swojej  65-letniej historii zegar przestawiano 19-krotnie.W zależności od sytuacji międzynarodowej, postępu rokowań rozbrojeniowych lub eskalacji konfliktów, jego  wskazówka to przybliżała, to oddalała się od północy.  The Doonsday Clock stał się barometrem światowego pokoju. Według tej oceny, od 1991 roku (wskazówki wskazywały wówczas 17 min. do północy) świat konsekwentnie zmierza do samounicestwienia.

O przestawieniu zegara nigdy nie decyduje jedno wydarzenie, nawet najtragiczniejsze w skutkach. Dla przykładu, 11 września miał  duży wpływ na decyzję naukowców, bowiem udowodnił, że terroryzm przekroczył granice, że przestał być sprawą pojedynczych krajów. Ale o tym, o ile i w którą stronę pchnąć wskazówki, zaważył ogólny bilans tego, co wydarzyło się wówczas na świecie.

Ironicznym może wydawać się fakt, że to m.in. naukowcy z University of Chicago , gdzie wydawany jest Biuletyn Naukowców Atomowych, a gdzie w 1946 roku Enrico Fermi przeprowadził pierwszą udaną próbę kontrolowanej reakcji jądrowej, są barometrem światowego bezpieczeństwa.

Po raz ostatni wskazówki zegara drgnęły złowieszczo przesuwając się na 5 minut przed północą w 2007 roku. W ten sposób naukowcy dali wyraz swojemu zaniepokojeniu próbie jądrowej przeprowadzonej przez Koreę Północną oraz programowi irańskich badań jądrowych.

Armagedon wydawał się nieunikniony w 1953 roku, kiedy to złowieszcze tykanie odmierzało pozostałe do zagłady dwie minuty. Wówczas, w odstępie 9. miesięcy, USA i ZSRR przeprowadziły demontracyjne próby jądrowe.

Profetyczny zegar zaprojektowała w 1947 roku na okładkę Bulletin of the Atomic Scientists Martyl Langsdorf , żona fizyka pracującego przy projekcie Manhattan.

Mimo, że z dzisiejszej  perspektywy pięć minut w porównaniu z dwiem – nie wydają się wyglądać  aż tak przerażająco, to jednak warto przywołać słowa dra George’a A.Lopeza z Uniwersytetu North Dame: „ludzkość musi pamiętać, że jej zegar ciągle tyka”.

Małgorzata Błaszczuk

 

35 KOMENTARZE

 1. „Zapowiedzi Armagedonu przez Świadków Jehowy było tak wiele, że można to wyznanie określić utartym stwierdzeniem – co trzy lata koniec świata.
  Poniżej lista kilkunastu bardziej głośnych „końców” wg jehowych 🙂

  1874. – W tym roku, według obliczeń adwentystów, miał przyjść powtórnie na ziemię Chrystus. W dwa lata po tej dacie adwentysta Nelson H. Barbour zdołał przekonać C.T. Russella o rzeczywistym, lecz niewidzialnym przyjściu Pana i Jego duchowej obecności na ziemi. Tę datę będzie jeszcze uznawał przez pewien czas drugi prezydent Świadków Jehowy, „Sędzia” J.F. Rutherford. „Sędzia” zmodyfikuje później chronologię Russella i zastąpi rok 1874 rokiem 1914 (przesunie całe jego obliczenia o 40 lat).
  1878. – Russell i jego zwolennicy (Badacze Pisma Świętego) oczekiwali własnego „końca”. 9 kwietnia tego roku mieli oni dostąpić „przemiany w istoty duchowe” i być przeniesieni do nieba („porwani na obłoki”).
  1881. – Począwszy od grudnia ubiegłego roku Russell zapowiada na łamach „Strażnicy” kolejne wniebowzięcie swoich zwolenników, które ma nastąpić w październiku tego roku.1914. – Z tym rokiem Russell i jego Badacze wiązali największe nadzieje. Chronologia biblijna, opracowana przez Russella, kończyła się na tej dacie i otwierała drogę tysiącletniemu Królestwu Bożemu. Do tego więc roku miały być zniszczone wszystkie religie i systemy polityczne świata. Na ziemi mieli pojawić się zmartwychwstali patriarchowie ze Starego Testamentu: Abraham, Dawid i inni.
  1915. – Po niepowodzeniu roku 1914, Russell przenosi obietnice na ten rok i tłumaczy zwłokę Jehowy Jego miłosierdziem nad światem!
  1918. – Jest to ostatnia data, którą zdążył jeszcze wyznaczyć Russell. Śmierć zaoszczędziła mu kolejnego rozczarowania (zm. w 1916). Dopiero po jego śmierci otworzyły się oczy wielu jego zwolennikom, którzy zorientowali się, że dali się uwieść fałszywemu prorokowi. Dla sekty nastały najtrudniejsze chwile i niektórzy z jej członków sądzili, że jej koniec jest bliski.
  1925. – W książce Miliony z obecnie żyjących nie umrą! (1920) Rutherford, następca Russella i właściwy twórca Świadków Jehowy, zapowiada na ten rok koniec świata i zmartwychwstanie patriarchów ze Starego Testamentu. Pomimo, że patriarchowie nie zmartwychwstali w 1925 r., dalej podtrzymywał swoje proroctwo i nakazał wybudowanie dla nich pałacyku (wspomniany wcześniej Beth-Sarim, czyli „Dom Książąt”) w San Diego. Po jego śmierci (zmarł w tymże pałacyku w 1942 r.) Świadkowie Jehowy szybko Dom Książąt sprzedali, aby pozbyć się tego tak niewygodnego dla nich „świadka” fałszywego proroctwa ich byłego prezydenta.
  1972. – Trzeci prezydent sekty, N.H. Knorr, był znacznie ostrożniejszy w wyznaczaniu dat końca świata. Ale i on nie oparł się pokusie odegrania roli proroka. W książce Prawda was wyzwoli (1943) wskazał na rok 1972, w którym ma upłynąć 6 tys. lat istnienia człowieka na ziemi (Russell nauczał, że było to w 1874 r.). Po kilku latach zmienił stanowisko i datę końca ustalił na rok 1975.
  1975. – Kampania propagandowa związana z tą datą końca świata rozpoczęła się już w 1966 r. Od tego roku „Strażnica” publikuje artykuły pod znamiennymi tytułami, np. „Dlaczego oczekujesz roku 1975?”, „Mądre spożytkowanie czasu, jaki jeszcze pozostał”. Nadzieje, jakie wiązano z tą datą, były wśród Świadków Jehowy tak ogromne, że po niespełnieniu się obietnicy blisko milion zawiedzionych członków sekty porzuciło jej szeregi!
  1984 (1994). – F.W. Franz, następca Knorra na fotelu prezydenckim, podsunął Świadkom Jehowy myśl o możliwym końcu świata w roku 1984 albo w 1994. Oparł się na psalmie 90, który mówi o 70 lub 80 latach życia człowieka i połączył te lata z tak drogim wówczas dla Świadków Jehowy rokiem 1914 (nauczano, że Chrystus mówiąc o „pokoleniu, które nie przeminie, aż się to wszystko stanie” [Mł 24, 34], myślał o roku 1914). Proste sumowanie prowadzi nas do dwóch kolejnych dat końca świata! ’
  2000. – Miał to być rok „graniczny”. Na przykład prezydent N.H. Knorr uczył: „Mówi ona [Biblia] jednak także i o tym, że pewna grupa ludzi [tj. Świadkowie Jehowy] miała obwieszczać sprawiedliwe rządy Boże, nadto mówi o wojnie, którą Bóg ma prowadzić przeciwko wszelkiemu złu, o raju, w który ma być przekształcona cała ziemia, oraz o tym, że w owym raju nie będzie śmierci. Wszystko to według Biblii, ma się urzeczywistnić w XX wieku” („Przebudźcie się!” 11/1960, s. 12)158. Na zakończenie przytoczmy słowa Chrystusa, który przestrzegał uczniów przed fałszywymi nauczycielami i prorokami, którzy będą w Jego imię (P 354: „[Świadkowie Jehowy są] obowiązani świadczyć o Jezusie”) usiłowali wprowadzić ich w błąd: „Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem», oraz «Nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi!” (Łk 21, 8; por. Mt 24, 23-27).”
  koniec cytatu 🙂

  • Odpowiedż godna mistrza. Cofam swój osąd dotyczący używania mózgu w celach innych niż przetrwanie. 🙁

  • Mariano, dlaczego uwarzasz ze jestem „swiadkiem Jehowy”?I nie jest to dla mnie obelga ze mnie tak nazywaz, tylko powiedz na jakiej podstawie tak sadzisz?Czy dla tego ze Biblie cytuje?Ksiadz w kosciele tez Biblie cytuje,czy on tez jest swiadkiem Jehowy?gdybys czytal, to co ja pisalem z Starym to bys zorientowal sie, ze podwarzalem nauke swiadkow Jehowy, wiec jak moge nim byc?

 2. Mateusza rozdział 24: 1-14
   A wyszedłszy, Jezus oddalał się od świątyni, ale jego uczniowie podeszli, żeby mu pokazać budowle świątyni. 2 Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
  3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?”
  4 A Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: „Baczcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd; 5 bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: ‚Ja jestem Chrystusem’; i w błąd wprowadzą wielu. 6 Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec.
  7 „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. 8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Ważna rzecz:W rozdziale 9 napisano:
  Ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawisci..
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  9 „Wtedy ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów. 10 Wtedy też wielu się zgorszy i jedni drugich będą zdradzać, i będą jedni drugich nienawidzić. 11 I powstanie wielu fałszywych proroków, i wielu wprowadzą w błąd; 12 a z powodu wzrostu bezprawia miłość większości oziębnie. 13 Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony. 14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.
  ………………………………………….
  Mateusza rozdział 24:36 „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec.
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Nikt o tym nie wie kiedy nastanie koniec.
  Ale gratuluję że zaczynasz ruszać tym organem który w ostatnim czasie był nie używany. Groziło to znikiem tego organu. I nie wysilaj się o jaki organ tu chodzi jest to twój mózg.

 3. Jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy

  Na wstępie należy jasno sobie powiedzieć, że dialog religijny ze świadkami Jehowy jest wyjątkowo trudny, a czasami wydaje się niemożliwy. Głównym tego powodem jest wpajana im przez ich przywódców pewność posiadania przez nich „prawdy”, o której mają świadczyć wobec tego złego świata. Jeśli dodamy do tego ich gorączkowe oczekiwanie na „bardzo bliski” Armagedon, łatwiej zrozumiemy ich „odporność” na wszelkie przedstawiane im argumenty, których po prostu „nie widzą” (wiadomo, że fanatyzm zaślepia człowieka i uniemożliwia mu normalne myślenie). Nie bez znaczenia jest też ich potępiające podejście do każdej innej religii, zwłaszcza do Kościoła katolickiego, który uważają za swego głównego przeciwnika. Dla świadków wszyscy ludzie inaczej wierzący, pozostają pod wpływem szatana i jego przewrotnych nauk. Takie ich podejście oczywiście utrudnia, o ile nie wyklucza dialog z nimi. Zresztą świadkowie nie są przygotowani do prowadzenia jakiegokolwiek dialogu z kimś spoza organizacji i ich działalność polega jedynie na „nawracaniu” drugich i wciąganiu ich do własnej organizacji. Świadkowie widzą więc w osobach, które nie zgadzają się z ich własną wiarą niebezpiecznych wrogów, którzy tylko czyhają; aby pozbawić ich wspomnianej „prawdy”, której naucza ich „niewolnik” (CK) (często powtarzają: „jesteśmy [żyjemy, chodzimy] w prawdzie”).
  Czasami świadek napotyka na osoby, które są dobrze obeznane z Pismem św. i które orientują się w ich wierzeniach. W takich sytuacjach przyjmuje on z reguły postawę obronną. Ponadto gdy „czuje, że może być w błędzie rozmowa przybiera postać walki, w której dominuje argumentacja irracjonalna i nielogiczna” (JB 18).
  Dialog ze świadkami utrudnia dodatkowo ich prawie zupełny brak elastyczności, który wyklucza jakiekolwiek wątpliwości w sprawach doktrynalnych własnego wyznania. Jest to o tyle dziwne, że rzadko która wiara tak często zmienia swoje poglądy. Ale świadek ma też wpojone, że to co w danej chwili „niewolnik” podaje mu do wierzenia, nie może być w najmniejszym stopniu kwestionowane (za to grozi wykluczenie). Świadek broni się więc, niejako z konieczności, przed podjęciem pogłębionej analizy nauk organizacji, widząc w tym niebezpieczeństwo dla własnej wiary. Dlatego woli oczekiwać gotowych odpowiedzi od CK, „kanału Jehowy”.

 4. Podaj wreszcie jakies fakty.Np. takie:
  Benedykt XVI przyjął dymisję arcybiskupa Filadelfii, kardynała Justina Rigalego, ze względu na osiągnięty przez niego wiek emerytalny – podał Watykan. Prasa amerykańska twierdzi, że powodem dymisji jest zarzut tuszowania przypadków pedofilii.
  76-letni kardynał Rigali ustępuje tuż po burzy, jaka wybuchła w Stanach Zjednoczonych, gdy media ujawniły, że jego archidiecezja nie wyjaśniła zarzutów pedofilii wobec 37 księży i nie doprowadziła do ich ukarania.
  Pierwsze oskarżenia pod adresem kardynała pojawiły się w lutym. To wtedy wyszło na jaw, że nie wszczął on w archidiecezji wewnętrznego postępowania, by sprawdzić prawdziwość doniesień o przypadkach seksualnego wykorzystywania dzieci przez tamtejszych kapłanów.
  W pierwszej reakcji kardynał Rigali oświadczył wówczas, że księża ci nie pełnią już aktywnej posługi. Potem zaś dopiero odsunął ponad 20 księży od posługi wysyłając ich, jak podały amerykańskie media, na „urlop”.
  Nowym metropolitą Filadelfii papież mianował arcybiskupa Charlesa Chaputa, dotychczas arcybiskupa Denver

 5. TRAGEDIA WE WSI HŁUDNO
  13 letni ministrant powiesił sie pozostawiając list oskarżający miejscowego proboszcza
  Kolejna afera, kolejna tragedia dziecka w którą zamieszany jest, ksiądz katolicki. Tym razem wydarzenie dotyczy małoletniego ministranta.
  Wiecej na:
  http://www.ruchofiarksiezy.org/polska_1.html
  To sa fakty golabeczku a ty masz jakies?

  Straszliwa tragedia, której prawdopodobnie można było zapobiec, gdyby nie skandaliczne postępowanie administracji diecezji przemyskiej, która jak to zwykle bywa – nie reagowała na sygnały parafian ze wsi Hłudno, (dekanat Dynów, gmina Nozdrzec, powiat Brzozowski woj. podkarpackie), sygnały, wskazujące na niewłaściwe zachowywanie się tamtejszego księdza proboszcza.

  • „Natomiast w grudniu 2011 roku belgijska komisja parlamentarna orzekła, że ofiary molestowania seksualnego przez księży w Belgii powinny mieć możliwość domagania się od Kościoła katolickiego odszkodowań wysokości do 25 tys. euro.” cytat wp.

 6. „Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.” (2 PIOTRA 3:8)

  Zatem, czy to oznacza, że w Biblii jest wskazówka o względności czasu, własność czegoś fizycznego, która pojawiła się po setkach lat w nauce i inżynierii, dzięki której działa komunikacja satelitarna?

  Względność czasu splątana jest z czterowymiarową czasoprzestrzenią ruchu. Jest sześć stopni swobody ruchu, a układ kartezjański ma trzy osie dodatnie i trzy ujemne. We wszechświecie nie ma bytów ujemnych. Z materii i antymaterii tworzy się ruch świtała. Wszystko jest dodatnie. Gdyby dodać operator symetrii układu {SU2}, to można by trzy osie dodatnie układu {U3} pomnożyć przez 2, aby dostosować ilość dodatnich stopni swobody do dodatniego układu odniesienia dla ruchu, co czyni również względność czynnika ruchu, przemieniając splątaną geometrię ruchu materii i antymaterii w ruch światła i odwrotnie. W tej idei materia i antymateria są tym samym co światło, tylko inaczej, na przykład w idei foton światłem faluje, a materia i antymateria światłem wiruje, dlatego z pary elektronu i pozytonu są dwa fotony, a spin elektronu wynika z dwóch obrotów pola E i B. I dalej, uwzględniając operator czasu {Ct} wraz z operatorem przestrzeni, powstaje formuła natury ruchu wszechświata:

  U3 x SU2 x Ct = względny czas ruchu ewolucji form bytu światła,

  która dla przesłanki symetrii miary 1dzień = 1000 lat i 1000 lat = 1 dzień oraz dla 7 dni biblijnych, przyjmuje splątane rozwiązanie CPT {cząstki materia / antymateria, przestrzeń / symetria, czas / względność}:

  1000 x 1000 x 1000 x 2 x 7 = 14 000 000 000 lat

  – ruchu geometrii cienia stożka światła w idei „jaskini Platona”.

  Zatem w tej idei 7 dni biblijnych równe jest 14 mld lat, a ewolucja naturalna jest splątana z ewolucją biblijną regułą symetrii CPT. Ciekawe jest może jednak to, że względność czasu, jako fakt o jej wypowiedzeniu, wedle Biblii nie jest tajna i to właśnie względność czasu stanowi teorię naukową, w której została potwierdzona. Wedle nauki, jeden dzień u bliźniaka może być jak tysiąc lat u brata jego. Za przesłankę podaję wam – zadziwiający jest to zbieg okoliczność, jakże tak różnych, wydawałoby się różnorodności, no chyba, że Mistrz Albert Einstein pomylił się, bo symetria CPT występuje w nauce w idei Teorii Wszystkiego. Tylko po co człowiekowi jedyna jawna wskazówka o względności czasu wypowiedziana dwa tysiące lat temu, a współcześnie naukowo potwierdzona i więcej w inżynierii zastosowana? W tym musi być to coś splątającego przeszłość z przyszłością. Prawda, czy fałsz?

 7. Jeżeli prawda, to za przesłanką w idei – wszystko jest formą geometrii ruchu bytu światła – również grawitacja musiałaby być ze światła. Zatem pojawia się idea qubitu światła, na przykład, poglądowo ujęta tak:

  idea qubitu {11, 10, 01, 00} – idea światła {EE, EB, BE, BB}

  gdzie:

  EE – pole elektryczne ruch prostoliniowy dwa splątane ładunki,
  BB – pole magnetyczne ruch krzywoliniowy dwa splątane bieguny,
  EB – pole elektromagnetyczne ruch prostoliniowy falowy dwa splątane pola liderem ruchu E,
  BE – pole grawitacyjne ruch wirowo falowy dwa splątane pola liderem ruchu B.

  Zatem nie ma masy. Wszechświat to światło, a światło to ruch i qubit jest jego naturą. Za przesłankę podaję wam – tylko wówczas człowiek opuści „jaskinię Platona”, gdy na skrzydłach światła grawitację pokona. Prawda, czy fałsz?

  • Motto:
   Gdy ptak był dla Ikara ideą twórczą, to człowiek zbudował samoloty.
   A gdy anioł stanie się ideą twórczą, to człowiek zbuduje kosmoloty.

   Test idea 1. Kosmolot z napędem korpuskularno falowym fotonowo elektronowym:

   [ # ~ ~ ~ > @ ’ ( OH2:e ) ’ ~ ~~ > @ ] >
   [HEXHE][sterowanie]
   [ ładownia ][ biomoduł ][ kokpit ]>
   [sterowanie][HEXHE]
   [ # ~ ~ ~ > @ ’ ( OH2:e ) ’ ~ ~~ > @ ] >

   Opis idei:

   – Napęd korpuskularno falowy fotonowo elektronowy:
   # – źródło emisji ruchu elektromagnetycznego korpuskularno falowego próżni fizycznej, @ – odbicia obiegu ruchu światła w układzie, ’ ’ – zaczepy wahadłowe napędnika, (OH2:e) – napędnik z mieszaniną hydroelektronową (mieszanina wody i elektronów), HE X HE – sprzężone pary układów napędu hydroelektronowego [idea 2] poruszającego generator prądu elektrycznego – zasilanie kosmolotu w energię elektryczną. Rozkład układu elektroenergetycznego i sterowania jest podwójny i asymetryczny z uwagi na aspekty bezpieczeństwa uszkodzenia z przodu lub z tyłu.

   – Technologia ruchu:
   Światło wprawia w ruch korpuskularno falowy pole elektronowe gazu elektronowego w napędniku, który działa swym ruchem na powłoki elektronowe cząsteczek żagla masy wody. Kosmolot płynie jakoby katamaran na dwóch rzekach z nurtem fali światła. W idei kosmolot rozwija szybkość światła c’ w mieszaninie hydroelektronowej, gdzie c’ < c szybkości światła w przestrzeni próżni kosmicznej.

   – Test idei, łatwo sprawdzić:
   Kosmolot w ruchu korpuskularno falowym płynie w próżni fizycznej, jeżeli na ziemi oświetlona szklana kula napełniona mieszaniną hydroelektronową będzie się toczyć. Naukowcy zapewne bez problemu odpowiedzą inwestorowi, czy potoczy się i czy kosmolot będzie się poruszał.

   – Zalety konstrukcji:
   Budowa modułowa wielobranżowa, zatem jeżeli test idei wypadnie pomyślnie, to pojawia się idea B+R klastra budowy kosmolotu.

   – Ewolucja kosmiczna:
   W tej idei są splątane tylko woda, elektrony, światło i neurony. Tyle wystarczyło w ewolucji planetarnej na Ziemi, tyle musi wystarczyć w ewolucji kosmicznej we Wszechświecie. Nie mniej i nie więcej.

   – Dodatek: idea platformy wspomagania startu kosmolotu z lotniska na Księżycu:

   [ H2 ]=[ # mieszanina pary wodnej i wodoru ( tłok balonowy ]
   > @ ] [ hydroelektronowy podgrzewacz elektryczny ] { kosmolot}
   [ O2 ]=[ # mieszanina pary wodnej i tlenu ( tłok balonowy]

   oznaczenia: > – dysza, @ – komora spalania wodoru, # – filtr

   – – – – – – –

   Test idea 2. Napęd hydroelektronowy:

   Wikipedia – wiązanie wodorowe, na stronie: wiązanie wodorowe obecne w ciekłej wodzie.
   Ile elektronów można zmieścić w litrze wody tworząc maxi mieszaninę hydroelektronową?

   Napęd hydroelektronowy pro perpetuum mobile aktywna geometria harmoniczna ruchu natury własności wody i elektronów? Ile mocy i siły jest z jednego litra wody? Czy możliwe jest uzyskanie względnie trwałego, harmonicznego ruchu dla wytwarzania prądu elektrycznego poprzez mechaniczne, odnawialne, elektronowe zgazowanie wody na jej składniki wodór i tlen oraz ponowne otrzymanie z nich wody w wyniku działania naturalnych sił sprężania i rozprężania na mieszaninę hydroelektronową (OH2:e), czyli w idei niezużywające się, ekologiczne paliwo pro perpetuum mobile, oczywiście tylko na dostatecznie dla dobrego biznesu długą chwilę, w metodzie fizyczno chemicznej akcji i kontrakcji mocy i sił natury mieszaniny cząsteczek wody [H2O] z elektronami [:e]? Kluczem do tej idei jest nano natura wiązania wodorowego i geometria rozkładu ładunku elektrycznego cząsteczki wody. Ujemna własność z natury jednej cząsteczki wody przyciąga dodatnią własność z natury drugiej cząsteczki wody. Tak łączą się z natury w idei wiązania wodorowego cząsteczki wody, ale między nim jest nano nisza [inwestycyjna?]. Czy w przestrzeń wiązania wodorowego mogą przeniknąć elektrony gazu elektronowego poprzez może właśnie sprężanie mieszaniny hydroelektronowej tak, aby najpierw usunęły wiązanie wodorowe między cząsteczkami wody, a następnie, aby wyrwały protony wodorowe z cząsteczki wody, rozrywając jej geometrię na tlen i wodór? W tej idei to jest znakiem, że cylinder jest również bakiem. Napęd hydroelektronowy raz się w idei tankuje mieszaniną wody z elektronami i używa się go w eko abonamencie dotąd, aż się nie popsuje. Zatem im wykonanie konstrukcji napędu lepsze, tym zyski są dłużej i większe. Idea modelu inżynierii technologii hydroelektronowej: odnawialne sprężanie i rozprężanie pola [gazu] elektronowego w wodzie i elektronowe zgazowanie wody oraz eksplozja wybuchu spalania wodoru. Do wytwarzania prądu elektrycznego nie potrzebna jest energia, potrzebny jest tylko ruch o stosownych właściwościach, który w ograniczonej przestrzeni cylindrobaku musi być dającym się sterować ruchem harmonicznym. Nie należy zatem może naśladować ruchu natury w idei źródła zasilania w moc i energię, ale stworzyć twórczością nowy ruch w naturze z natury. Działający w realu napęd hydroelektronowy to idea w polityce niezależności energetycznej, w biznesie zysk doskonały, a w nauce zlecenie ewolucji kosmicznej. Ideogram – zasilanie układu elektrycznego w ruch przez napęd hydroelektronowy jako aktywny generator harmoniczny ruchu:

   [ napęd hydroelektronowy ] ~ ruch ~ [ prądnica ] – [ B , A akumulatory B , A ] – [ silnik elektryczny ]

   Napęd hydroelektronowy wytwarza w idei więcej ruchu niż zużywają elektryczne metody ruchu.
   Gdy ładowany jest akumulator B [ bierny ], to używany jest przez silnik akumulator A [ aktywny ].

   Czy jest w realu jakakolwiek publikacja na temat badań i ruchu mieszaniny wody i elektronów?
   Nauka zapewne bez problemu powie inwestorowi, czy działa w realu napęd hydroelektronowy.

   – – – – – – –

   Dzień, w którym zadziała w realu napęd hydoelektronowy i poruszy się w wymaganej dla potrzeb szybkości kosmolot, będzie dniem, w którym zatrzyma się „Zegar Zagłady” i ruszy zegar Ewolucji Kosmicznej ziemskiej cywilizacji planetarnej. Prawda, czy fałsz? Do tego są niezbędne dwa w realu pytania Biznesu i dwie w realu odpowiedzi Nauki – tak, idea 1 i tak, idea 2, ale już ujęte własną w realu formułą inżynierii.

 8. KUBITOMANIA
  1]. cztery hellenistyczne żywioły – ziemia, woda, ogień, powietrze,
  2]. cztery oddziaływania – silne, słabe, elektromagnetyczne, grawitacyjne,
  3]. czterowymiarowa – czasoprzestrzeń,
  4]. cztery byty kosmiczne – materia świecąca, ciemna materia, czarne dziury, ciemna energia,
  5]. cztery struktury bytu – symetryczna, fraktalna, harmoniczna, kwantowa,
  6]. cztery metody zmiany – ruch, dotyk, pamięć, ewolucja,
  7]. cztery zasady DNA – T, A, C, G.
  Niech zatem będzie dany w idei tajemniczy czterostan i kubit światła { 11, 10, 01, 00 }. Bity kubitu są róże i samopodobne. Niech dane będą cztery zasady DNA {T, A, C, G }. Można w idei pokusić się, aby bity kubitu połączyć z zasadami DNA, np. tak:
  [ T ][ A ] – [ 11 ][ 00 ] – [ 1100 ] – [12] -[ 4 ]
  [ C ][ G ] -[ 10 ][ 01 ] – [ 1001 ] – [ 9] – [ 3 ]
  [ G ][ C ] -[ 01 ][ 10 ] – [ 0110 ] – [ 6] – [ 2 ]
  [ A ][ T ] – [ 00 ][ 11 ] – [ 0011 ] – [ 3] – [ 1 ]
  Znani są również biblijni Czterej Jeźdźcy Apokalipsy. No i są jeszcze cztery ewangelie – wg św. Mateusza, wg św. Marka, wg św. Łukasza, wg św. Jana. Kubitem jest podwójny oksymoron. Może neurony myślą kubitarnie i stąd idea świadomości i pod/nad świadomości, intuicji, instynktu, inteligencji, a w realu człowiek musi wybrać i przełożyć kubit na dwubit.

  Gdy zadziała w realu napęd hydroelektronowy, to nie będzie elektrowni nuklearnych, ale ktoś musi wytwarzać elektrony i idealnie czysta wodę do produkcji mieszaniny hydroelektronowej. Czy mieszaninę hydroelektronową można skroplić, i dalej, czy zamrznie? Może dla naukowców z University of Chicago idea hydroelektronowa jest ciekawa? Za przesłankę podaję wam – Słońce grawitację przemienia w światło, a czarna dziura światło przemienia w grawitację.

  Jezus z Nazaretu pokonał grawitację. Prawda, czy fałsz?

 9. Motto:
  Ze światła jesteś i w światło się obrócisz, lecz bez światłości do wiecznego ruchu już nie powrócisz.

  Za przesłankę podaję wam – woda tylko z nazwy jest cieczą, woda jest ciężkim gazem cząsteczek splątanych wiązaniem wodorowym. Prawda, czy fałsz?

  1. Internet stawia realistom pytania: Czy można w realu otrzymać mieszaninę wody i elektronów?
  2. Jeżeli tak, czy elektrony usuną wiązania wodorowe pomiędzy cząsteczkami wody?
  3. Jeżeli tak, czy można w wyniku usunięcia wiązań wodorowych dalej sprężyć mieszaninę gazu cząsteczek wody z gazem elektronowym?
  4. Jeżeli tak, czy sprężanie pola [gazu] elektronowego zmiażdży geometrię struktury powłok elektronowych cząsteczki wody tak, że rozpadnie się ona na tlen i wodór [gaz wodny]?
  5. Jeżeli tak, czy rozprężanie mieszaniny gazu wodnego i gazu elektronowego umożliwi eksplozję wybuchu spalania wodoru?
  6. Jeżeli tak, czy mieszanina hydroelektronowa może stanowić paliwo do napędu wytwarzania ruchu harmonicznego?
  7. Jeżeli tak, to czy konstrukcja takiego napędu jest w realu możliwa, opłacalnie wykonalna, zyskowna 4xE – ekonomicznie, energetycznie, ekologicznie, ewolucyjnie?

  Do bardziej chyba znanych końców świata należą:
  Apokalipsa, powiększenie się rodzimej gwiazdy – Słońca, chaos i porządek Ziemi w idei końca i początku kalendarza Majów, idea symbolu Zegara Zagłady.

  Który z końców świata, nie będzie stanowił zagrożenia, gdy zadziała w realu napęd hydoelektronowy, kosmolot i nastąpi ewolucja ruchu ziemskiej cywilizacji planetarnej, jeszcze nie kosmicznej, choć już orbitalnej?

  Czy ci, którzy powołają się na imię Jego [jak cytuje powyżej stary pkt 4] mówiąc, „ja jestem Chrystusem”, pokonają grawitację, tak jak Jezus z Nazaretu? Jakie Biblia nosi przesłanki o grawitacji?

  Czy tajne wedle wskazówki biblijnej oznacza niepoznawalne, czy może tajne oznacza niejawne. Może w Biblii są dwa nurty, nośnik treści i sama treść przekazu. Nośnikiem są może przesłanki jakoby z nauk przyrodniczych i humanistycznych. Biblia jest ich pełna. Człowiek w nich jest obserwatorem przyrody, natury, kultury. Służą do kreowania wyobrażenia. I stąd czasem bywa może tyle różnych nieporozumień w interpretacji i nauczaniu. Jedynie względność czasu nie jest tajna, jest jawna. Biblia jeszcze się nie zużyła, a nauka jeszcze się nie skończyła? Prawda, czy fałsz?

  Istotność badań mieszaniny wody i elektronów wydaje się jednoznacznie oczywista, jest tej skali wyniku, że powinno być o tym przynajmniej na wkładach i w podręcznikach fizyki i chemii, na przykład na University of Chicago – jest tak?

  Wszyscy już poszli sobie, pewnie rozbić interesy hydroelektronowe. I dobrze tak, wszak kto pierwszy, ten lepszy. Za przesłankę podaję wam – pierwszy nadaje ton idei albo go traci, gdy nie nadąży w realu na ścieżce innowacji. Powodzenia!

  Dodatek:
  Dwa elektrony oddziałują ze sobą, ponieważ są elektronami. Dwa fotony oddziałują ze sobą, ponieważ są światłem. Elektron oddziałuje z fotonem, ponieważ elektron jest światłem, a foton nie jest elektronem. Jedno z drugiego wynika, a światło wszystko przenika. Ono było na początku i rozdzieliło się na materię i antymaterię, która w idei inflacji przemieniła się w ciecz próżni fizycznej. Między kubitarnym ruchem w idei EB i BE jest kwant. W idei hydrokosmologii, w przestrzeni wszechświata, trzeba nauczyć się pływać, a nie latać. Najlepsze i największe wynalazki dopiero są przed człowiekiem. Prawda, czy fałsz?

 10. Motto:
  Tylko to co jest tym samym oddziałuje ze sobą.

  Idea kubit materii: { 11, 10, 01, 00 } – { neutron, proton, elektron, neutrino }. Nie ma dowodów naukowych [NeoQubit ich nie zna], że materia [antymateria] jest tym samym, z tego samego, przez to samo, takim samym bytem co światło, ale inaczej w ruchu, jak w idei, że foton światłem faluje, a elektron światłem wiruje. Pojawia się zatem w tej idei przesłanka na test. Test idei 3. Jak udowodnić naukowo, że materia [antymateria] jest lub nie jest tym samym co światło, jest lub nie jest światłem o inaczej tych samych własnościach ruchu tego samego. Czy udowodnienie jest możliwe, jeżeli badając materię światłem ujawnia się nieoznaczoność? Za przesłankę podaję wam – kto to uczyni, ten zapewne Nagrodę Nobla otrzyma. Prawda, czy fałsz?

  Co byłoby, gdyby w USAmeryce zadziałała z właściwą efektywnością czynników fizycznych dla nauki, biznesu i polityki pierwsza kontrolowana udana próba nowego napędu w skali konstrukcji idei reaktor hydroelektronowy do wytwarzania ruchu dla kosmicznej mocy i energii elektrycznej bez przerw? Wówczas „Zegar Zagłady”: a]. zatrzyma się, b]. wskazówka przesunie się do 1 minuty, c]. wskazówka cofnie się o 100 lat, d]. zegar zostanie oddany do muzeum?

  ps. Idea alchemii formuły ruchu: dp/dt, gdzie p oznacza pęd [p = mv, m to masa, v to prędkość], a t to czas, przy czym v = dr/dt, gdzie r to wektor położenia. Zatem są trzy idee: masa, czas, przestrzeń. I każda ma jednostkę: 1kg [kilogram], 1s [sekunda], 1m [metr]. Każda jednostka jest wyborem wzorca. Nie wiem co to jest masa, ale wiem ile razy trzeba dodać jednostkę masy wzorca, aby umownie zmierzyć, np. 10 kg. Nie wiem co to jest czas, ale wiem ile razy trzeba dodać jednostkę wzorca, aby umownie zmierzyć np. 60 sekund [pomiar czasu: zegar musi rytmicznie wskazać 60 razy, a nie tylko 60 razy (jak w idei jednostki masy), zatem jednostka czasu jest jednostką rytmu]. Nie wiem co to jest przestrzeń, ale wiem ile razy trzeba dodać jednostkę wzorca, aby umownie wskazać odległość. Wielkość fizyczna wybranej jednostki nie jest istotna. Istotne są razy [dodawania] i trzeba umieć liczyć, zatem dochodzi matematyka. Nic nie wiem, jednostki są wybraniem zdolności rozróżniania, tu i tam, przed i po, w jednej ręce [szalki] bardziej ciągnie w dół, niż w drugiej. I co z tego, że nic nie wiem. Mam relacje zmyślonych idei i ich jednostek oraz formułę matematyczną. Nie wiem co to jest masa, nie wiem co to jest czas, nie wiem co to jest przestrzeń, ale umiem policzyć ruch. Sukces. Hipotez zatem nie czynię.

 11. Motto:
  Niemożliwym jest wymyślenie fizyki rzeczy niemożliwych.

  Za przesłankę podaje wam – scenarzyści, reżyserzy, specjaliści od efektów specjalnych w Hollywood nie mogą wymyślić w filmie rzeczy niemożliwych. W tej idei, gdy zadziała w realu napęd hydroelektronowy i kosmolot, to nastanie gigantyczne wyzwanie dla Hollywood, ponieważ rurociągi z ropą i gazem zostaną wypełnione światłowodem, automobil zostanie wymyślony od początku, a największym rynkiem pracy na ziemi/Ziemi będzie ewolucja kosmiczna. Fizyczna moc i energia bez przerw presji ruchu napędu hydroelektronowego będzie przewyższać moc i energię twórczą człowieka. Dzisiaj jest odwrotnie. Nikomu nie zabraknie socjalnego zasilania w energię elektryczną i wodę do picia i umycia się. Nastanie gospodarka ekoREatom – pełny recykling atomowy materii surowca. Tanią energię elektryczną zyska humanizm – medycyna, edukacja, kultura, turystyka. Pojawią się niewyobrażalne możliwości dla inwestorów pro futuro wolnych przeszłością i otwartych przyszłością. Zmienią się miasta i powstaną nowe… USAmeryka do końca stulecia osiągnie miliard mieszkańców i będą wznosić wzrok go góry. Za przesłankę podaje wam – czyje oczy w niebo/Niebo patrzą tego rozum na ziemi/Ziemi nie błądzi. Prawda, czy fałsz? XX wiek miał być w idei wiekiem pary i elektryczności. Idea napędu hydroelektronowego wraca do tej idei. Nie mniej i nie więcej. USAmeryka hydroelektronowa zostanie zbudowana od nowa, ale nie od początku. Amerykańskie marzenie wiary, wolności, wigoru i witalności wzmocni kosmiczny ruch nowej idei – aktywność, gospodarka i humanizm.

 12. Motto:
  Wszystkie prawa natury są już w umyśle człowieka.

  W USAmeryka „Zegar Zagłady” tyka i cóż z tego wynika? Tyle tylko może, że nauka jest niedoinwestowana. Nie mniej i nie więcej. Jak tę moc atomową w University of Chicago zbudowali, tak się w czasie zatrzymali i zegar lęku zmajstrowali. Stąd wniosek jednoznacznie oczywisty przenika, jakie idee takie odkrycia. Takie są czasy, ile jest na naukę kasy. Cztery żywioły fizyczne władają życiem na Ziemi – grawitacja, temperatura, entropia i czas. Co to będzie, gdy nie będzie nas? Ile jest światła w światłowodach? Wieści echo niesie w internetowej jaskini, że koniec nauki, koniec historii, koniec tego i owego, koniec świata. Kto widzi inaczej, będzie zaraz uznany za wariata. Za przesłankę podaję wam – musicie się na nowo narodzić, w duchu ruchu światła, przez światło i w świetle, światło prawdę niesie … itp., itd., ect., ect., … no to jak, dobra to jest internet idea z natury wody i elektronów, pro naukowa i pro biznesowa, czy zadziała w realu ruch z idei napęd hydroelektronowy i kosmolot fotonowo elektronowy… będzie USAmeryka globalnym inwestorem w ewolucję kosmiczną? Między ideą i naturą, kto będzie pro futuro górą – czy USAmeryka, czy grawitacja? Wolność musi pokonać jak Hollywood grawitację – mam, czy nie mam rację – ja, Internet?
  .koniec.

 13. Ja, Grawitacja, pokonam pro futuro USAmerykę, mam na to siłę natury i taktykę
  wyzywam waszą naukę, biznes i politykę o przetrwanie we wszechświecie życia
  kto zna ruch akcji jak zmienić środowisko planety na środowisko bez grawitacji
  homo sapiens idea hologram neuronów światła zewnętrznego i wewnętrznego
  mam większą władzę i moc nad DNA – niż umysły zjednoczone świata waszego
  Ja, Grawitacja, przesłankę podaję wam, wygram, na straży tego w Ziemi trwam

REKLAMA

2109271800 views

REKLAMA

2109272032 views

REKLAMA

REKLAMA

2111068423 views

REKLAMA

2109272173 views

REKLAMA

2109272272 views

REKLAMA

2109272380 views