REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumZłamać "Jabłko"

Złamać „Jabłko”

-

W kontekście narastającego sporu między koncernem Apple i FBI, w kwestii odblokowania telefonu iPhone, który należał do terrorysty z San Bernardino, Bill Gates, emerytowany już szef Microsoftu, wyraził pogląd, że potrzebne są specjalne przepisy, które powinny być stosowane wtedy, gdy chodzi o bezpieczeństwo narodowe. Nie sprecyzował, jak sobie to wyobraża, ale dał do zrozumienia, że Apple winien podporządkować się w tym przypadku woli rządu federalnego.

Jakby zamieszania wokół tej sprawy nie było dość, John McAfee, pierwotny twórca antywirusa McAffee oraz kontrowersyjny działacz Partii Libertariańskiej, zaoferował rzekomo FBI swoje usługi i stwierdził, że potrafi złamać zabezpieczenie iPhone’a w ciągu trzech tygodni.

REKLAMA

À propos, McAfee jest kandydatem na prezydenta USA w tegorocznych wyborach, ale szanse ma mniej więcej takie same jak Donald Trump, chyba że złamie zabezpieczenia koncernu Apple i stanie się bohaterem narodowym. Kampania Trumpa dała w odpowiedzi do zrozumienia, że też się gdzieś wkrótce włamie, ale nie wiadomo jeszcze gdzie, kiedy i dlaczego. Natomiast hakerzy w różnych częściach świata twierdzą, że potrafią się do iPhone’a włamać w ciągu paru minut.

Andrzej Heyduk

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Na skróty przez technikę

* Chińska firma Huawei wypuściła na rynek tablet z Windows 10, który pod wieloma względami jest lepszy od urządzenia Surface Pro, nie mówiąc już o tym, że jest znacznie tańszy. Daty debiutu tego urządzenia w USA jeszcze nie ma. Złośliwi twierdzą, że nie ma to większego znaczenia, jako że tablety Microsoftu znane są niemal wyłącznie pracownikom koncernu.

* Eksperci z Kaspersky Lab wykryli jednego z najniebezpieczniejszych w historii wirusów bankowych, atakujących system Android, czyli wszystkie smartfony działające w oparciu o ten system. Szkodnik o nazwie Acecard potrafi zagrozić użytkownikom niemal 50 różnych aplikacji finansowych i serwisów online, a ponadto jest w stanie „omijać” mechanizmy bezpieczeństwa sklepu Google Play. Szkodnik ten został po raz pierwszy wykryty w lutym 2014 roku, ale przez długi czas pozostawał w stanie hibernacji. Wszystko zmieniło się w roku 2015, gdy badacze z Kaspersky Lab zidentyfikowali nagły wzrost liczby ataków. Na razie większość ataków dotyczy ludzi mieszkających w Rosji, Australii, Niemczech, Austrii i Francji. Ale na USA z pewnością przyjdzie kolej.

*Agencja NASA wpadła na pomysł wysłania na Międzynarodową Stację Kosmiczną specjalnej drukarki 3D, przy pomocy której można będzie „drukować”, czyli wytwarzać, niektóre części zamienne. Jest to pomysł potencjalnie rewolucyjny, gdyż jak dotąd wszystko co potrzebne jest załodze ISS musi być wysyłane na pokładzie rosyjskich statków transportowych Sojuz.

* Międzynarodowa agencja kontrolująca lotnictwo cywilne postanowiła, że począwszy od 1 kwietnia tego roku pasażerom nie będzie wolno przewozić w bagażach zapasowych baterii litowo-jonowych (powszechnie stosowanych w laptopach i innych urządzeniach przenośnych). Tym razem nie chodzi o zagrożenie terroryzmem. Baterie te są podobno podatne na samozapłon, co oczywiście w samolocie może być zdarzeniem niezwykle niebezpiecznym. Amerykańska agencja FAA popiera wprawdzie te zaostrzone przepisy, ale przyznaje jednocześnie, że nie jest w stanie skutecznie wykrywać „nielegalnych baterii” w walizkach. Innymi słowy, jest to przepis bez żadnego konkretnego znaczenia.

* W Indiach pojawiły się doniesienia o tym, że na tamtejszym rynku wkrótce pojawią się smartfony, które kosztować mają mniej więcej 6 dolarów. Należy mieć nadzieję, że telefony te posiadają przynajmniej jedną funkcję, czyli możliwość zadzwonienia do kogoś.

 

fot.Justin Lane/EPA

REKLAMA

2097923907 views

REKLAMA

REKLAMA

2097924140 views

REKLAMA

2099720532 views

REKLAMA

2097924283 views

REKLAMA

2097924384 views

REKLAMA

2097924494 views