REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumWnętrza komercyjne na targach projektanckich NeoCon 2015 w Chicago

Wnętrza komercyjne na targach projektanckich NeoCon 2015 w Chicago

-

NeoCon 2015 to najważniejsze w Ameryce Północnej doroczne wydarzenie w branży wnętrz komercyjnych. Gromadzi ono pod jednym dachem najzdolniejszych projektantów wnętrz, najlepsze produkty i najbardziej nowatorskie pomysły aranżacyjne. W ciągu trzech dni od 15 do 17 czerwca targi te przyciągnęły do budynku Merchandise Mart w centrum Chicago około 50 tys. profesjonalistów.

Sprawdziłam, z myślą o moich Czytelnikach, najnowsze trendy dyktujące współczesną modę projektowania wnętrz. A było w czym wybierać, bowiem na targach zaprezentowało się ponad 700 producentów.

REKLAMA

Prywatność

Dążenie do prywatności wynika z faktu, że spopularyzowane w ostatnich dziesięcioleciach otwarte plany biur czy szkół nie sprzyjają produktywności wszystkich pracowników lub studentów. Klienci szczególnie narzekali na hałas i złą akustykę. Z tego powodu producenci mebli zaczęli oferować sofy z wysokimi oparciami, które stały się ostatnim krzykiem mody. Takie ścianki – oparcia są tapicerowane tkaniną, która tłumi dźwięk. Dzięki wysokim oparciom sofy są w stanie stworzyć półprywatną strefę w ramach większego, otwartego planu przestrzeni. Mogą one być używane do pracy indywidualnej lub w małych grupach, szczególnie wtedy, gdy dwie kanapy są umieszczone naprzeciwko siebie, tworząc prawie oddzielny pokój. Niektóre sofy dają więcej prywatności, ponieważ przykryte są od góry baldachimem. Najnowszym jednak trendem jest tworzenie indywidualnych  lub  półprywatnych przestrzeni, w których można odizolować się od zewnętrznego świata. 

Przezroczystość

Całkowicie otwarte biura odchodzą już do przeszłości. Ponownie zostają wznoszone ścianki oddzielające indywidualne biurka, ale nie są to już grube ściany tylko cienkie, przezroczyste panele. Ich zadaniem jest poprawienie akustyki w każdym indywidualnym miejscu pracy. Panele te zwykle są z akrylu lub innego przezroczystego lub ażurowego materiału, aby umożliwić dostęp większej ilości światła do każdego biurka oraz, by mieć szybszą możliwość wzrokowego kontaktu z innymi pracownikami.

Ponadto, w tym roku triumfowały w salonach wszelkiego rodzaju przezroczyste oraz ażurowe meble i akcesoria akrylowe, od stołów po oświetlenie do krzeseł i foteli. 

Zasilanie

Pomimo dążenia do izolacji, bardzo ważnym jest również połączenie ze światem. A zatem wszelkiego rodzaju kontakty i gniazdka, które dają możliwość łączności z internetem, są bezpośrednio wbudowane do niemal każdego rodzaju mebla. W tym roku dało się zauważyć wiele rodzajów przenośnych stojaków i przedłużaczy z umieszczonymi na nich kontaktami i gniazdkami USB, których zadaniem jest wygodne doprowadzenie prądu i internetu do miejsc pracy.

Filc

Filc pojawił się jako materiał wykorzystywany do tapicerki luksusowych mebli w 2013 roku, ale dopiero w tym roku był wszechobecny. Widzieliśmy go na meblach, sufitach, ścianach i podłogach. 

Tablice

Powierzchnie mebli biurowych często są przeznaczone do wielorazowego pisania. A zatem od szafek, poprzez blaty biurek, do paneli dzielących miejsca pracy, a nawet całe ściany w pomieszczeniu, pokryte są szkłem, akrylem lub specjalną farbą malarską, na których można pisać specjalnymi mazakami.  

Kraty i kratki

W tym roku na tkaninach tapicerskich królowały kraciaste bawełny (ang. gingham) i wełny (wzory tartanowe) zdobiły nie tylko kanapy i fotele, ale też krzesła biurowe i panele.  

Kolorystyka

Jeśli chodzi o kolory, to na targach nie zabrakło chyba żadnego. Producenci prześcigali się w oferowaniu swoich produktów w jak najszerszej gamie kolorów. Równocześnie można było zauważyć, że kolor pomarańczowy i barwy niebiesko-turkusowe zdecydowanie przeważały.

Polecam każdemu, a szczególnie tym, którzy interesują się projektowaniem wnętrz i nowymi trendami wnętrzarskimi, aby wybrał się na NeoCon w przyszłym roku. 

Tekst i zdjęcia: Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC

annalineid@gmail.com

http://annalineid.wix.com/annalineid

https://www.facebook.com/annalineid

https://annalineid.blogspot.com/

  • IMG_0816
  • IMG_0850
  • IMG_0988
  • IMG_1290
  • IMG_1743

REKLAMA

2103134429 views

REKLAMA

2103134662 views

REKLAMA

2104931054 views

REKLAMA

2103134805 views

REKLAMA

2103134905 views

REKLAMA

2103135014 views