REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumWiosenne inspiracje dla domu

Wiosenne inspiracje dla domu

-

Nadeszła wiosna a z nią wyższe temperatury i potrzeba odświeżenia wyglądu naszych domów, balkonów i ogrodów.  Zabierajmy się zatem za remonty lub wiosenne porządki. Dla tych, którzy szukają inspiracji do dekoracji wnętrz podaję kilka najgorętszych trendów tego roku.

EKOLOGIA:

 1. Bycie „zielonym” , a zatem zwolennikiem produktów ekologicznych, to trend, który z roku na rok jest coraz silniejszy. Z tego względu ekologiczne farby ścienne,  meble czy podłogi z materiałów odnawialnych (jak korek czy bambus) są coraz bardziej cenione.
 1. Meble z wikliny czy rattanu nie tylko są popularne w naszych ogrodach, ale coraz częściej używane we wnętrzach. Takie plecionki z naturalnych materiałów mają wielu zwolenników, gdyż pozwalają na urządzenie wnętrz w popularnym stylu ekologicznym.
 1. Popularny trend tej wiosny, to również naturalne tekstylia. Wobec tego, jeśli kupujemy dywany, to tylko te ze 100 proc. wełny lub mniej kosztowne z juty, sizalu lub traw morskich. Jeśli myślimy o zasłonach lub tkaninach tapicerskich, warto mieć na uwadze te z lnu, pokrzywy lub konopi.

REKLAMA

KOLORY:

 1.  Jeśli szukasz uniwersalnego koloru do swoich wnętrz weź pod uwagę Kolor Roku 2015 jakim jest Pantone Marsala (barwa czerwonego wina o tej samej nazwie). Nie bój się go użyć, uważaj tylko na ilość i rozmiary ścian, które pokryjesz tym kolorem. Dla mniej odważnych lub tych, którzy z różnych powodów nie mogą zmienić kolorów ścian polecam uwzględnić meble, zasłony czy inne dodatki w tym kolorze.
 1. Zabawne i świeże pastelowo-cukierkowe wnętrza są znowu w modzie! Różowe i fioletowe pastele najlepiej nadają się do wnętrz klasycznych o kobiecym stylu. Pastelowe błękity i zielenie pasują do wnętrz w stylu vintage lub w stylu rustykalnych staroangielskich dworków. Pastelowy żółty zdecydowanie jest najodważniejszym z tej gamy kolorów i doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim. Ten papuzi kolor świetnie dopasowuje się do innych pasteli, więc jeśli masz eklektyczny gust i chcesz użyć wszystkie cztery pastele, żółty powinien być dominującą barwą, resztę kolorów powinno zastosować się jako dodatki.
 1. Malowanie ścian neutralnymi kolorami nie jest dla wszystkich. Na szczęście mieszanie śmiałych i jaskrawych barw z neutralnymi jest kolejnym, nasilającym się trendem. Popularne gamy kolorów tej wiosny to neutralne szarości i odważne żółcie, jak i fiolety oraz kolory ciemnogranatowe zestwione z bielą. 
 1. Inny nowy sposób na mieszanie i tworzenie kontrastów jest stopniowe przenikanie jednego tonu koloru w drugi. Na przykłąd ciemnoróżowy do jasnoróżowego. Jeśli używamy tej techniki malowania ścian, aby nie przesadzić, należy utrzymać resztę wyposażenia wnętrza w spokojnych bielach, beżach lub kremach.

STYL:

 1.  Metalowe akcenty są idealne do tworzenia kontrastów, szczególnie jeśli pomieszczenie jest utrzymane w neutralnych kolorach. Łatwym sposobem na dodanie metalicznych detali jest wprowadzenie do wnętrza takich elementów dekoracyjnych jak lustro w metalowej oprawie, lub zdjęcia w metalowych ramkach. W tym sezonie złote dodatki, które przez wiele lat nie cieszyły się popularnością, wróciły do łask.
 1. Gingamy. Są to tkaniny o wzorze z krzyżujących się pod kątem prostym pasków w dwóch odcieniach zwykle tego samego koloru, tworzących kwadraty na białym tle. Te kraciaste tkaniny w latach 60. królowały w naszych kuchniach, a w latach 80. na obrusach piknikowych. Dzisiaj wzory te cieszą się ponownie uznaniem zarówno wśród projektantów mody, jak i projektantów wnętrz.
 2. Cechą charakterystyczną  stylu vintage jest łączenie przeciwieństw, co zwykle osiąga się na trzy sposoby: stylizowanie nowych rzeczy na wzór poprzednich epok, wprowadzanie starych, stylowych mebli do nowoczesnych wnętrz lub wprowadzanie nowoczesnych elementów do wnętrz o tradycyjnych stylach.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC

annalineid@gmail.com

http://annalineid.wix.com/annalineid

https://www.facebook.com/annalineid

https://annalineid.blogspot.com/

 

 • IMG_1928
 • IMG_1932
 • IMG_7490
 • IMG_8904
 • IMG_8907
 • IMG_8912
 • IMG_8913
 • IMG_8925
 • IMG_8936

REKLAMA

2102963454 views

REKLAMA

2102963687 views

REKLAMA

2104760079 views

REKLAMA

2102963830 views

REKLAMA

2102963930 views

REKLAMA

2102964039 views