REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumSzprychy, łańcuchy i siodełka jako wystrój wnętrz

Szprychy, łańcuchy i siodełka jako wystrój wnętrz

-

Jednym z trendów współczesnej sztuki jest wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku do tworzenia arcydzieł. Ten trend jest również bardzo widoczny w sztuce aranżacji wnętrz.

Wraz z modą na jazdę jednośladami, przyszła też moda na dekorowanie nimi wnętrz. I nie mówię tutaj o wieszaniu ich zdjęć, ale o stosowaniu samych rowerów. Zarówno całe rowery, jak i ich pojedyncze elementy coraz częściej zdobią ściany i sufity w restauracjach, hotelach, budynkach biurowych, a nawet w pomieszczeniach mieszkalnych.

REKLAMA

Przypuszczalnie głównym powodem mody na dekorowanie rowerami jest brak miejsc do ich bezpiecznego przechowywania: garażu, komórki, piwnicy czy balkonu. Kłopot ten jednak szybko można rozwiązać kupując specjalny uchwyt lub hak na ścianę lub sufit do podwieszenia jednośladu. Takie uchwyty często mogą same w sobie być ozdobnym elementem, przy pomocy którego nie tylko można bezpiecznie przechowywać rower w mieszkaniu, ale wyeksponować go w taki sposób, że będzie stanie się dziełem sztuki współczesnej. Na dzisiejszym rynku nie brakuje różnego rodzaju dekoracyjnych haków i podpórek, które nadają się do wyeksponowani roweru nawet na trudnych do zagospodarowania wysokich ścianach, na przykład ponad schodami.

Jeśli mamy stary, zardzewiały lub wybrakowany rower, z którym nie możemy się rozstać, warto rozważyć pomalowanie go jednokolorową farbą w spreju. Malujemy więc nie tylko ramę, ale kierownicę, siodełko, opony i szprychy. Tak ozdobiony staje się unikalnym dziełem i pamiątką, którą z dumą można eksponować nad kominkiem, łóżkiem lub salonową kanapą. Dla wzbogacenia efektu proponuję umieścić dookoła roweru ozdobną ramę, co podkreśli specjalny charakter naszego „dzieła”. Taki akcent jest doskonałym rozwiązaniem do zagospodarowania dużych, nagich i mało ciekawych ścian.
Pomalowany rower również łatwo przerabia się na ozdobny kwietnik lub rzeźbę, którą można ustawić przed domem, na balkonie, a nawet w domu.

Jeśli rowerzysta pasjonat ma zbyt małe mieszkanie, w którym nie da się bezpiecznie zawiesić całego pojazdu na ścianie, to do dekoracji można wykorzystać pojedyncze elementy roweru. Szczególnie imponująco wygląda na ścianie kolekcja zębatek, kierownic, kół lub siodełek. Można również umiejętnie zamontować koło, kierownicę czy łańcuch.
Zgodnie z modną dzisiaj ideą recyklingu części rowerowe często wykorzystuje się do tworzenia ciekawych mebli i akcesoriów. Ze zdemontowanego koła rowerowego łatwo stworzyć zegar ścienny lub lustro. Niepotrzebne łańcuchy łatwo przerobić na podstawki do świeczników lub abażury. Natomiast felgi rowerowe można zaadoptować do żyrandoli lub stołów ze szklanymi blatami. Takie meble i akcesoria są na tyle interesujące w wyglądzie, że mogą się stać tematem towarzyskiej konwersacji.

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid@gmail.com
http://annalineid.wix.com/annalineid
https://www.facebook.com/annalineid
https://annalineid.blogspot.com

 

  • IMG_1002
  • IMG_1078
  • IMG_4763
  • IMG_4823
  • IMG_4826

REKLAMA

2095852716 views

REKLAMA

REKLAMA

2095852950 views

REKLAMA

2097649347 views

REKLAMA

2095853100 views

REKLAMA

2095853201 views

REKLAMA

2095853312 views